نماینده مجلس: رئیس جمهور من هر چه زودتر «کوپن» را اجرا کند/ بهترین راه برای کنترل تورم کوپن است – قانون مدآرا نیوز


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; حجت الله فیروز نماینده مردم فسا و عضو سازمان صنایع و معادن شورای اسلامی شهر می گوید: در شرایط فعلی بهترین راه برای کنترل تورم و توزیع عادلانه منابع حمایتی تخصیص کالابرگ است.

وی افزود: امیدواریم با تخصیص فهرست محصولات الکترونیکی مصوب مجلس نمایندگان، به زودی ثبات در بازار حاکم شود. نباید فراموش کنیم که حذف ارز ترجیحی و حمایت پولی یک ضرورت بود زیرا حمایت پولی باعث افزایش تورم می شود.

فیروزی تصریح کرد: عده ای معتقدند که توزیع کمک نقدی به افرادی که در مناطق محروم و روستاها زندگی می کنند بهتر از کالاهای الکترونیکی است زیرا آنها نیازهای خود را تولید می کنند و اگر کالایی به آنها داده شود ممکن است از این منابع حمایتی بهره مند شوند. برنده نشو بنابراین، ما به دنبال یک نسخه مناسب هستیم و می توانیم بین این دو یکی را انتخاب کنیم.

یکی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن شورای اسلامی با اشاره به اینکه لایحه الکترونیکی مصوبه مجلس است و دولت باید آن را اجرا کند، گفت: امیدواریم در آینده نزدیک این مصوبه اجرایی و تکمیل شود.

نماینده مردم واسا در مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: متأسفانه سال هاست که به دلیل وجود ارز ترجیحی شاهد هدر رفت منابع ارزی در کشور هستیم. بر اساس اظهارات این ارز قرار بود رفاه و آسایش معیشت مردم را به ارمغان بیاورد اما این اتفاق نیفتاد و مردم هزینه سنگینی پرداختند.

وی ادامه داد: طی سال های گذشته هزاران میلیارد تومان از درآمدهای ارزی کشور صرف توزیع یارانه به بخش های مختلف اقتصادی کشور می شد، اما شاهد توزیع ناعادلانه این درآمدها و یارانه ها در قالب بودیم. از ارز ترجیحی در این راستا در صورت تداوم ارز ترجیحی، سالانه حجم عظیمی از منابع ارزی کشور به هدر می رود و تورم نه تنها مهار نمی شود، بلکه افزایش می یابد، بنابراین دولت سیزدهم با درک صحیح از مفهوم ارز خارجی. شرایط، جلوی ضررها گرفته شد و بیش از این منافع اقتصادی و ملی اجازه نداد و کشور متضرر شد.