نماینده مجلس: آمریکا از الاغ شیطان پایین نیاید و ما به فعالیت های هسته ای خود ادامه می دهیم – پایگاه خبری مضارع


گزارش کردن سایت خبری مدیریت شده محمد حسن آصفری نایب رئیس شوراهای شورا با اشاره به روند مذاکرات هسته ای گفت: امروز در روند مذاکرات می بینیم که آمریکا نقش پلیس خوب و بد را بازی می کند و از یک سو آمریکایی ها تلاش می کنند تا بی طرف باشید.» آنها تلاش می کنند فشار بر ایران را افزایش دهند و حق ایران برای لغو تحریم ها را تضعیف کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه سیاست جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات کاملا مشخص است، گفت: با لغو چهار تحریم شورای امنیت، سازمان ملل و اتحادیه اروپا به دنبال مذاکرات مثمر ثمر هستیم. . کنگره و دولت آمریکا علاوه بر این موارد، جمهوری اسلامی مانند گذشته آماده همکاری با آژانس بین المللی انرژی اتمی است.

نماینده مردم اراک در شورای اسلامی گفت: قرار گرفتن برخی از گروه های ما در لیست تحریم ها در حالی که دلیل و توجیه فنی وجود ندارد، بیانگر این است که آمریکایی ها در میدان مذاکره بازی می کنند و به دنبال جمهوری اسلامی ایران هستند، مذاکرات را متوقف کرده است. برای کند کردن فعالیت های هسته ای ما.

آصفری در پایان تاکید کرد: مذاکرات زمانی به پایان می رسد که آمریکایی ها تحریم ها را لغو کنند، در غیر این صورت جمهوری اسلامی به فعالیت های هسته ای خود سرعت می بخشد و قطعا با هر اقدامی که آمریکایی ها و شورای حکام انجام دهند، جایگزین خواهیم یافت. ما این را داریم که در زمان مناسب روی میز خواهیم گذاشت. انتظار می رود آمریکا از خر شیطان پایین بیاید و به اشتباهات گذشته خود پی ببرد و در مسیر مذاکره برد-برد گام بردارد تا شاهد رفع تحریم ها باشیم. در غیر این صورت اتلاف وقت برای آمریکا و کشورهای برجام سودی نخواهد داشت.