نقدینگی در کشور دوباره در حال افزایش است/ حاجی بابایی از اختصاص ۳۳۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای کاهش تورم خبر داد – پایگاه خبری مدرس


گزارش کردن پایگاه خبری مدآرا; حمیدرضا حاج بابایی در مراسم گرامیداشت روز دهیاری ها و شهرداری ها که در روستای امزاگرد همدان برگزار شد، افزود: تمام تلاش دولت برای کنترل تورم و در شورای اسلامی همه چیزهایی که باعث تورم می شد را تعطیل کردیم و جلوی آن را گرفتیم، در حالی که دولت این وضعیت را دنبال می کرد. که باید ترتیب داده شود و روزهای خوشی در انتظار کشور و مردم است.

وی با بیان اینکه امسال دولت ۵۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه مستقیم به مردم می دهد، عنوان کرد: به عنوان مثال یک خانواده ۵ نفره ۳.۱ میلیون تومان زیر مجموعه کمیته امداد تعلق می گیرد و به سربازان نیز حقوق تعلق می گیرد.

حاجی بابایی در ادامه به اهمیت ساماندهی مبادی ورودی شهر همدان اشاره کرد و گفت: ماده ۲۳ احداث بزرگراه ۲۰ کیلومتری تا محوطه فرودگاه همدان با وام ۲۰۰ میلیارد تومانی و با همکاری برنامه. و سازمان بودجه تصویب و تصویب شد که به زودی عملیاتی و اجرایی خواهد شد.

به گفته وی، استاندار همدان باید تفاهم نامه اتوبان تهران (تهران – همدان) تا حیاط فرودگاه را مبادله کند.

نماینده مردم همدان و وامینین در شورای اسلامی با اشاره به اینکه چشم به راه فراهم کردن زیرساخت های مناسب برای زندگی و بهبود وضعیت گردشگری در بافت مرکزی همدان هستیم، افزود: اولین قدم در این حوزه پرداخت هزینه است. توجه به بخش آب و فاضلاب و ۵۰ علاوه بر اعتبار مصوب، یک میلیارد تومان برای ایجاد شبکه فاضلاب و توسعه تصفیه خانه در مرکز شهر همدان اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه تصفیه خانه ای در شهر همدان ایجاد شده که تا ۲۰ سال آینده آب مورد نیاز شهر را تامین می کند، گفت: باید ۵۴ میلیون متر مکعب آب از کبود به شهر همدان منتقل شود. – درهنگ، بهار، وامینین، زیرا بخش زیادی از آب سد اکباتان به بخش کشاورزی اختصاص یافته است.

حاجی بابایی گفت: مشکل آب یکی از چالش های ملی و ملی است چرا که ایران مشکل آب دارد که البته قرار است به عنوان یکی از پنج اولویت اصلی کشور مورد توجه، پیگیری و رفع شود.

به گفته وی، برای اجرای طرح آبرسانی بین حوضه ای بین تلوار و همدان، هزار میلیارد تومان (از دولت و وزارت نیرو) دریافت شده است و برای تکمیل و بهره برداری از این پروژه به ۷۰۰ میلیارد تومان دیگر نیاز است.

نماینده مردم همدان و فامینین در خان ملاط ​​گفت: هر روستایی باید یک سالن ورزشی بزرگ و معمولی داشته باشد و در اکثر روستاهای استان همدان سالن ورزشی اجرا یا ایجاد شده است.

حاجی بابایی گفت: در راستای بهسازی مناطق مرکزی شهر همدان طرح بهسازی در ۲۴ روستا اجرا شده و ۲۲ طرح در حال تغییر است. . پیدا شده است

وی در خصوص قطار شهری به عنوان بزرگترین پروژه شهر همدان گفت: این پروژه سه سال پیش تصویب شد و اجرای یک خط آن نیازمند اعتبار ۱۰ هزار میلیارد تومانی است که از محل پول نفت تامین می شود و در این راستا شورا و شهرداری باید برای انعقاد قرارداد آماده شوند و البته ما سه سال پیش منتظر اعلام آمادگی شهرداری هستیم.

حاجی بابایی با اشاره به اینکه ۱۵۰ میلیارد تومان برای تعمیر قنوات استان تخصیص داده شده است که سهم شهرستان همدان ۳۰ میلیارد تومان است، افزود: ۲۲۰۰ میلیارد تومان برای تولید به بخش تولید استان همدان اختصاص یافته است. که ۹۶۳ میلیارد تومان برای ساخت مسکن هزینه می شود، در حالی که ۱۵۰۰ میلیارد تومان برای ایجاد مشاغل کوچک در اختیار استان قرار گرفت.