نظارت مجلس بر اجرای صحیح طرح «درفرر»؛ معمای طرح باید حل شود


یکشنبه ۲ مرداد ۱۴۰۱ – ۰۸:۲۴

داروخانه

تهران (پانا) – سخنگوی رسمی وزارت بهداشت با اشاره به اجرای طرح «درفرر» از سوی وزارت بهداشت، نظارت کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بر اجرای صحیح این طرح را تایید کرد.

هفته گذشته وزارت بهداشت از آغاز طرح «دارفار» خبر داد که طی آن حمایت دارویی به انتهای زنجیره یعنی از طریق بیمه به مصرف کننده نهایی اختصاص می یابد. توزیع یارانه دارو بر اساس نیاز بیمار، ثابت نگه داشتن هزینه دارو برای بیماران، بیمه جامع، پوشش بیمه ای داروهایی که قبلا تحت پوشش بیمه نبوده اند، اصلاح الگوی سوء مصرف دارو، کنترل قاچاق و افزایش صادرات دارو و … داروها. حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج یکی از اهداف اجرای طرح است که به آن اشاره شد.

زهرا شیخی، سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره اجرای طرح دارفاریار توسط وزارت بهداشت گفت: هفته گذشته در جلسه ای با حضور مسئولان وزارت بهداشت، موضوع طرح دارفاریار را در جلسه کمیته بهداشت و درمان بررسی کردیم. یکی از دغدغه های این کمیته عدم اجرای طرح درفاریار بود که به درستی بیان شده بود که با اجرای نادرست آن حقوق مردم تضییع می شود.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نمایندگان با بیان اینکه اعضای کمیسیون مربوطه در اجرای طرح درور دخیل نبودند، گفت: قبل از اجرای هر طرحی، نقاط قوت و ضعف آن طرح و تامین زیرساخت های آن بررسی می شود. . . »

وی با تاکید بر اینکه تسریع در اجرای طرح های مرتبط با سلامت مردم ضرر و زیان به مردم وارد می کند، تاکید کرد: باید منابع و زیرساخت های پروژه دروار به طور کامل مورد توجه قرار گیرد تا اجرای این طرح در آینده با مشکل مواجه نشود.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در خصوص همکاری بیمه ها در اجرای طرح درور گفت: بیمه ها کمک کنند تا مردم مجبور به پرداخت هزینه دارو از جیب خود نباشند، این کمیسیون به طور جدی بر روند درمان نظارت دارد. اجرای این طرح از سوی دیگر باید بدهی های بیمه ای بازپرداخت شود و تاخیر در پرداخت وجود نداشته باشد تا هزینه های طرح به موقع و شفاف در اختیار بیمه ها قرار گیرد.

شیخی خاطرنشان کرد: هنوز ابهاماتی در مسیر اجرای طرح درور وجود دارد.