نشست معلمان اعزامی به مدارس ایرانی خارج از کشور در وزارت امور خارجه


پنجشنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱ – ۱۹:۰۳

من دو معلم مدرسه ایرانی را در خارج از از کشور راه اندازی کردم و به چیزهای دیگر در بیرون سر زدم

تهران (پانا) – به منظور افزایش هم افزایی، نشست دو روزه معلمان اعزامی به مدارس ایرانی خارج از کشور در سال تحصیلی جدید در مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه برگزار شد.

به منظور هم افزایی و افزایش سطح آگاهی از مسائل بین الملل، نشست دو روزه معلمان اعزامی به مدارس ایرانی خارج از کشور در مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه با همکاری مرکز بین الملل برگزار شد. مطالعات. وزارت آموزش و پرورش خارج از کشور

در این دیدار اساتید وزارت امور خارجه در خصوص نحوه انجام امور در نمایندگی های فرهنگی مدارس خارج از کشور، امتیازات و مصونیت های دیپلماتیک و آداب و رسوم دیپلماسی بحث و تبادل نظر کردند.

گفتنی است، شیخ اسلامی رئیس مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه در مراسم افتتاحیه به تشریح مشکلات ایرانیان و دانش آموزان خارج از کشور پرداخت و حضور معلمان در مدارس ایرانی خارج از کشور را تشریح کرد. به عنوان فرصتی طلایی برای خدمت رسانی به همشهریان و آشنایی آنان با فرهنگ ایرانی اسلامی دانش آموزان برشمرده شد.

بغدالی معاون وزیر امور خارجه همچنین با تاکید بر توصیه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص اهمیت و اعتبار مدارس جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور از معلمان تعیین شده خواست این وظیفه را مهم بدانند.