نحوه برخورد با حوادث اخیر پرونده/ خط و نشان دستگاه قضایی نسبت به معترضان اعلام شد – پایگاه خبری مدرس


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; در بخشنامه حجت الاسلام محمدجعفر منتظری به دادستان های عمومی و انقلاب سراسر کشور آمده است: تشکیل کمیته کارشناسی متشکل از نمایندگان خوش خبر و تام الاختیار اداره اطلاعات و سازمان اطلاعات ضروری است. اداره کل اطلاعات.» اطلاعات فرماندهی سپاه و نیروی انتظامی و حسب مورد از پاسداران ذیصلاح و اخذ نظر کمیسیون مبنی بر اینکه در کلیه موارد بر اساس موازین شرعی و قانونی بررسی و پیگیری لازم صورت گیرد. کار با سرعت، دقت و قاطعیت انجام می شود.

دادستان کل کشور در این بخشنامه تاکید کرد: افرادی که فاقد سابقه کیفری بوده و سند، مدرک، گزارش شهود، گزارش نیروی انتظامی، مأموران اطلاعاتی و امنیتی و یا مدارک قانع کننده پرونده خود ندارند و کارشناس و کمیسیون متوجه شد که آنها نقشی ندارند.” وی در اعتراضات به لزوم آزادی آنها با توجیه و جهت گیری لازم اظهار نظر کرد.

دادستان کل کشور تصریح کرد: افرادی که باعث مرگ یا مجروح شدن محیط بانان، افراد، رهبران و زیردستان شدند و افرادی که حضورشان سازماندهی شده بود، اقدام به تخریب و تحریک اموال، اماکن خصوصی و عمومی، ادارات، بانک ها، پمپ بنزین ها کردند. ، دستگاه های خودپرداز و… و حمله کنندگان به مقر و اماکن نظامی، انتظامی و امنیتی، افراد با سابقه شرکت در تجمعات و اعتراضات دوره های قبل، اراذل و اوباش با سابقه کیفری، فعالان فضای مجازی که نقش برجسته خود را در تحریک و تحریک ایفا می کنند. تشویق و تشکیل اعتراضات و اتباع خارجی شرکت کننده در تظاهرات در صورت داشتن موضوع اتهامی اسناد و مدارک و شواهد کافی تا زمان تشکیل دادگاه و صدور حکم قطعی نگه داشته می شود و محاکمه آنها با دقت دنبال می شود. با سرعت و قاطعیت باید از دادگاه تقاضای اشد مجازات و صدور احکام بازدارنده بدون تخفیف شود.»

تصمیم گیری در مورد دانشجویان بازداشتی باید با نظر کارشناسان امنیتی و رئیس دانشگاه مورد نظر اتخاذ شود

و در بخش دیگری از این بخشنامه آمده است: برای دانشجویان دستگیر شده باید با نظر کارشناس حراست مربوطه و رئیس دانشگاه و دانشجویانی که در اعتراضات و اخلال در امنیت عمومی داخل نقش داشتند تصمیم گیری شود. . و یا در خارج از دانشگاه با توجه به نقش و موقعیت شخصی به قید وثیقه یا بازداشت موقت و سایر دانشجویان بازداشتی با توجه به نقش و شخصیت با قرار وثیقه یا قرار وثیقه آزاد شوند.