ناشر کتاب آن فرانک را می کشد که مظنون خیانت را نام می برد


یک ناشر هلندی کتاب جدیدی را منتشر کرده است که ادعا می‌کند مردی را که به آن فرانک به نازی‌ها خیانت کرده است، پس از حمله به آن به عنوان «پر از اشتباه» شناسایی کرده است.

ناشر آمبو آنتوس گفت که باید قبل از چاپ “خیانت آن فرانک” که از سردفتر یهودی آرنولد ون دن برگ به عنوان مظنون اصلی نام می برد، “موضع انتقادی” بیشتری اتخاذ می کرد.

انتشارات مستقر در آمستردام در ایمیلی که رویترز مشاهده کرده است، گفت: “ما منتظر پاسخ محققان به سوالاتی هستیم که به وجود آمده و تصمیم برای چاپ مجدد را به تاخیر می اندازد.”

“ما از هر کسی که ممکن است از کتاب آزرده خاطر شود عذرخواهی می کنیم.”

اگرچه این ایمیل درباره «سوالات» در انتظار پاسخ توضیحی نداده است، کتاب رزماری سالیوان با انتقادهای فزاینده‌ای بر سر تحقیقات تیمی که شامل وینسنت پانکوک، مامور بازنشسته FBI بود، مواجه شده است.

آن فرانک.
این کتاب به تفصیل تحقیق در مورد راز چگونگی یافتن مخفیگاه آن فرانک توسط نازی ها در سال ۱۹۴۴ است.
آن فرانک فوندز/خانه آن فرانک از طریق گتی ایماژ
شورای یهودیان آمستردام
«خیانت آن فرانک» از سردفتر یهودی آرنولد ون دن برگ به عنوان مظنون اصلی دستگیری آن فرانک نام می برد.
جو De Haas/NIOD/Image Bank WW2

جان گلداسمیت، رئیس صندوق آن فرانک مستقر در بازل که توسط پدر روزنامه‌نگار نوجوان قهرمان، اتو، راه‌اندازی شده بود، حتی ادعای کتاب را «مرز در یک نظریه توطئه» مطرح کرد.

گلداسمیت به روزنامه سوئیسی Blick am Sonntag گفت: «این مدرک ارائه نشده است.

“این نه به کشف حقیقت، بلکه به سردرگمی کمک می کند، و علاوه بر این، پر از اشتباه است.”

پاسخی فوری به درخواست‌ها برای اظهار نظر از سوی نمایندگان نویسنده، سالیوان، یا ناشر انگلیسی زبان کتاب، هارپر کالینز، وجود نداشت. این کتاب در ژانویه در ایالات متحده منتشر شد. ۱۸،

اما یکی از محققینی که در این کتاب نقل شده است، پیتر ون توئیسک، به رویترز گفت که تیم تحقیقاتی از پیام انتشارات هلندی “کاملا شگفت زده شده اند”.

آرنولد ون دن برگ
آرنولد ون دن برگ
«خیانت آن فرانک» از سردفتر یهودی آرنولد ون دن برگ به عنوان مردی که به آن فرانک خیانت کرد نام می برد.

او گفت: “ما هفته گذشته با سردبیران جلسه ای داشتیم و در مورد انتقادات و اینکه چرا احساس کردیم ممکن است منحرف شود صحبت کردیم و توافق کردیم که بعداً با یک واکنش مفصل همراه باشیم.”

این کتاب نتایج یک تحقیق ۶ ساله توسط حدود ۲۰ مورخ، جرم شناس و متخصص داده ها را در مورد معمای چگونگی یافتن مخفیگاه نازی ها از نوجوان مشهور غم انگیز در سال ۱۹۴۴ شرح می دهد.

آن و هفت یهودی دیگر در ماه آگوست توسط نازی ها کشف شدند. در ۴ همان سال، پس از آن که آنها برای نزدیک به دو سال در یک ضمیمه مخفی در بالای یک انبار کنار کانال در آمستردام پنهان شده بودند. همه تبعید شدند و آن در ۱۵ سالگی در اردوگاه برگن بلسن درگذشت.

دفتر خاطرات او در مورد زندگی در مخفی الهام بخش میلیون ها خواننده در سراسر جهان است و به ۶۰ زبان ترجمه شده است.

با سیم پست

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر