مهدی جمران: از آقای کاشانی خواستم مدارک فروش ساختمان شرکت الوحده را ارائه دهند – پایگاه خبری مدرس.


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; مهدی چمران پیش از آغاز هفتاد و ششمین جلسه علنی شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در خصوص ابلاغیه جلسه قبلی «کاشانی» مبنی بر فروش ساختمان ایستگاه اتوبوس از آنها خواستم مستندات این موضوع را ارائه کنند. تا بررسی شود که آیا قوانین در این مورد رعایت می شود، انجام می شود یا خیر البته در صورت عدم رعایت قوانین، به ترتیب عمل می کنیم. امروز هم تذکر می دهم مدارک را ارائه کنند.

وی در خصوص دستیابی به درآمدهای شهرداری تهران در سه ماهه نخست امسال گفت: درآمدهایی که باید به صورت ماهانه محقق شود، قطعا محقق نشده است، اما درآمدهای شهرداری در سه ماهه اول معمولا کم است. چون از ابتدای تابستان مردم برای دریافت مجوز اقدام می کنند و درآمد حاصل می شود، بنابراین در سه ماهه اول میزان درآمد به درستی تعدیل نشده است، البته می توانید میزان این درآمدها را با سال گذشته مقایسه کنید، یعنی درآمد سه ماهه امسال اندکی افزایش یافته است، اما به طور کلی تفاوت چندانی وجود ندارد. در هر صورت نباید از این سه ماه به عنوان معیار مقایسه استفاده کرد زیرا به طور کلی محقق نمی شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران درباره یخ زدگی حدود ۲۰ هزار پلاک ثبتی در مناطق ۱۷ و ۱۸ پس از زیرزمینی رفتن راه آهن تهران به تبریز، گفت: حریم این خط ریلی: این خط به تبریز منتقل شد. مترو، که نیاز به اصلاح از قبل از اداره شهرسازی، این محدوده اعمال می شود. شرایط افرادی که منازل آنها در حاشیه خیابان قرار دارد باید مشخص شود و برای رفع مشکلات شهروندان در این منطقه این موضوع را پیگیری می کنیم.

چمران درباره موضوع حقوق کارکنان شهرداری تهران و ابلاغ احکام آنها نیز گفت: بخشی از این موضوع را باید دولت تعیین کند و شهرداری به تنهایی نمی تواند این کار را انجام دهد، البته تصمیمات به نفع خود شهرداری تهران بوده است. گرفته شده توسط آقای فروزنده معاون شهردار. و در حال اجراست که البته تصمیمات خوبی است اما بحث افزایش ۵۰ درصدی و حداقل ۴۷ درصدی به گونه ای است که برخی آن را صحیح نمی دانند و انتقاداتی وجود دارد بنابراین دولت با این موضوع دست و پنجه نرم می کند. بدون شک در صورت ارائه و تصویب هر پیشنهادی، شهرداری آن را اجرا و پس از رفع مشکل دستوراتی را صادر خواهد کرد.