ممنوعیت عرضه کالا بدون محدودیت در پنج گروه کالایی


شنبه ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ – ۲۱:۲۸

بیرون زده

تهران (پانا) – معاون امنیتی وزیر کشور با اشاره به ممنوعیت عرضه کالاهای بدون شناسه در پنج گروه کالایی، گفت: تعداد کدهای تعیین کننده رهگیری از ۸۰ میلیون کد موجود در ابتدای طرح به ۲۲۴ کد افزایش یافته است. میلیون. کدهای رهگیری شناسه

به گزارش پایگاه خبری وزارت صنعت، معدن و تجارت، «محمدمهدی بردران» با اشاره به ممنوعیت عرضه کالاهای بدون شناسه در پنج گروه کالایی، اظهار کرد: ۵۵ کالا که پنج گروه از آنها در این طرح قرار گرفتند. گذشته، دوباره پیگیری شد.

وی ادامه داد: کدهای شناسایی صادر شده تاکنون برای لاستیک، کمک فنر و باتری و همچنین ۵۳ ترکیبی که امروز اضافه می شود در مجموع ۱۲۴ هزار کاراکتر بوده است.

و معاون وزیر کل صنایع وزارت حراست تصریح کرد: در حوزه شناسه های رهگیری تعداد شناسه های رهگیری از ۸۰ میلیون کد رهگیری که در ابتدای طرح وجود داشت به ۲۲۴ میلیون کد رهگیری رسیده است که نشان می دهد موفقیت این پروژه

پرداران با تشکر از همکاری تمامی تولیدکنندگان و شبکه های فروش و همچنین تامین کنندگان افزود: از امروز کالاهای با منشاء قانونی باید توسط تولیدکنندگان و واردکنندگان با کد رهگیری ارائه شود.
وی ادامه داد: اگر مشخص شد کالا قاچاق است یا کیفیت خوبی ندارد، توزیع کنندگان باید آن را از عرضه خارج کنند، زیرا عرضه آن تخلف صریح محسوب می شود.

برادران تصریح کرد: فرصتی که برای اتحادیه ها گذاشته ایم تنها شامل شناسه مجوزهای موقت می شود که مختص کالاهایی خواهد بود که مبدأ آنها مشخص نیست.

وی گفت: این فرصت قانونی علاوه بر قطعات خودرو در حوزه لوازم خانگی نیز قبلاً به ما داده شده است که از امروز تشدید می شود و در حوزه های دیگری مانند محصولات دخانی و سایر محصولاتی که اعلام کرده ایم معرفی می شود.

معاون صنایع عمومی وزارت صنعت تصریح کرد: امروز ۵۳ گروه کالایی جدید به حوزه لوازم یدکی خودرو اضافه کرده ایم.

وی افزود: در جلسه ای که با اتاق اصناف داشتیم برای اینکه احساس نکنیم کار تعاونی نیست و با اصناف در تضاد است، ابتدا مدیریت این کار را با بازرسی اتحادیه آغاز کردیم و فرصت قانونی در فرم کارت شناسایی موقت

معاون امنیتی وزیر کشور در خاتمه خاطرنشان کرد: نظارت های ما در حوزه کالاهای قاچاق و تقلبی تشدید شده و گزارش می شود.