مصوبه امروز هیات وزیران چه بود؟


هیئت وزیران

تهران (پانا) – هیئت رئیسه دولت به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور و در راستای دستور رئیس جمهور صبح امروز به ریاست حضرت آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور تشکیل جلسه داد. جمهوری در خصوص لزوم پرداخت هزینه های بهسازی مسکن روستایی. نوسازی تسهیلات در سال ۱۴۰۱ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران را مکلف کرد بانک های عامل و سهام آنها را برای پرداخت تسهیلات طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی مشخص کند.

به گزارش «دیوان اطلاعات ادارات دولتی» و بر اساس مصوبه هیأت وزیران، سقف فردی تسهیلات سال ۱۴۰۱ هجری شمسی با رعایت مقررات ملی ساختمان به تعداد ۲۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی به میزان مبلغ ۲ میلیارد ریال برای دوره مشارکت مدنی و فروش اقساطی (مجموع ۲۰ سال).

شرایط استفاده از تسهیلات مسکن روستایی موضوع این تصویب نامه شامل رعایت ۵ سال اقامت دائم در روستا، نداشتن سابقه استفاده از تسهیلات مسکن روستایی (درج شده در فرم بانک «ج») و ارائه گواهی است. سند مسکن روستایی برای استفاده از تسهیلات بانک عامل.

سود سهم متقاضی در تسهیلات مسکن روستایی ۵ درصد است و بر اساس قانون جهش تولید مسکن، وزارت راه و شهرسازی/صندوق ملی مسکن موظف به حمایت از سود تسهیلات (مابه التفاوت سود) تعیین شده توسط. سهم متقاضی و نرخ مصوب هیئت پول و اعتبار) برای دوره سهم. صندوق مسکن هزینه های فوق پس از اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به بانک های عامل پرداخت می شود.

وزارت راه و شهرسازی متعهد به تحقق شرایط مندرج در این مصوبه در قالب سامانه ملی املاک و مسکن در کشور است. همچنین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی موظف است سهم منطقه ای تسهیلات را تعیین و بر اساس سهمیه اعلام شده از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، در خصوص توزیع سهم بانک های فعال به تفکیک هر استان، تا شناسایی متقاضیان واجد شرایط و درج اطلاعات در سامانه ملی املاک و مسکن کشور و اطلاع از دریافت تسهیلات و نظارت بر ساخت و ساز طبق قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان.

وزارت راه و شهرسازی گزارش عملکرد را برای این تصویب به شورای عالی مسکن ارائه کرد و نظارت بر اجرای این مصوبه بر عهده این وزارتخانه است.

تصویب لایحه قانون اصلاح قانون تنظیم مقررات صنعت خودرو و اصلاح مصوبه شماره گذاری موتورسیکلت ها و گازوئیل ها.

هیئت وزیران با پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر الحاق تفاهم نامه به ماده (۱۰) قانون تنظیم مقررات صنعت خودرو در قالب لایحه قانونی موافقت کرد.

بر این اساس، در صورت کمبود خودرو یا موتورسیکلت برای اسقاط و ایجاد وقفه در فرآیند تولید یا عرضه به تشخیص وزارت صنعت، معدن و تجارت، تولیدکنندگان و واردکنندگان می‌توانند یک درصد قیمت یک محصول را پرداخت کنند. خودرو یا موتورسیکلت تولیدی یا وارد شده به سازمان محیط زیست ملی مجوز شماره گذاری دریافت کنید. منابع حاصل برای پرداخت تسهیلات بانکی یا کمک های بلاعوض به متقاضیان اسقاط خودروها یا موتورسیکلت های فرسوده مصرف می شود.

همچنین بر اساس اصلاحیه مصوبه دولت مبنی بر شماره گذاری موتورسیکلت و خودروهای دیزلی، تمامی تولیدکنندگان موتورسیکلت و خودروهای دیزلی موظفند یک چهارم تولید ماهانه خود را از مراکز اسقاط گواهی ضایعات دریافت کنند. در صورت عدم وجود گواهی اسقاط، سازندگان مذکور موظف به انجام تعهدات قانونی مربوط به اسقاط ۶ ماهه بوده و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران موظف است پس از تسلیم تعهد مذکور توسط سازندگان، نسبت به صدور شماره اقدام نماید. گفت.

تصویب ترخیص مقوای وارداتی برای تولید کتب درسی با تعرفه ۵ درصد

با توجه به محدودیت منابع و در راستای سیاست دولت مبنی بر تثبیت قیمت کتاب‌های درسی، هیئت وزیران با ترخیص مقوای وارداتی گمرک بندر شهید رجایی برای تولید کتاب‌های درسی دانش‌آموزی براساس ورودی مصوبه اردیبهشت ماه موافقت کرد. امسال به مبلغ ۵ درصد را محاسبه کنید.

گمرک جمهوری اسلامی ایران در سالهای گذشته به وزارت آموزش و پرورش کمک کرده و با وضع حقوق ورودی ۵ درصدی مقوای مورد نیاز را از بین برده، اما حدود ۸۴۱ تن مقوای مذکور را به عنوان تضمین مابه التفاوت واردات نگه داشته است. عوارض گمرکی و با تعرفه ۵ درصدی به شرط صدور مجوز دولت ترخیص شد. به این ترتیب حدود ۸۴۱ تن مقوای مورد نیاز جلد کتاب های درسی که طی سال گذشته وارد شده است به عنوان تامین حقوق ورودی در گمرک شهید رجایی نگهداری می شود و تعیین تعرفه ۵ درصدی برای ترخیص از سوی دولت آثار مثبتی در زمینه واردات دارد. عدم افزایش قیمت کتاب های درسی

?دولت تصمیم در مورد نحوه جبران اثرات خشکسالی بر صاحبان امتیاز در حوضه رودخانه زاینده را اصلاح کرد.

با تصویب هیات وزیران و به منظور جلب نظر شورای اسلامی، مصوبه نحوه جبران اثرات خشکسالی بر صاحبان امتیاز در حوزه زاینده رود در استان اصفهان اصلاح شد.

بر اساس این اصلاحیه، مبلغ ۱۰ میلیارد ریال توسط شرکت های صنعتی مصرف کننده آب در استان اصفهان (با مصرف بیش از یکصد هزار متر مکعب در سال) پس از تصویب و تصویب مجامع عمومی مذکور. شرکت ها در استان اصفهان به منظور جبران اثرات خشکسالی بر صاحبان امتیاز در حوضه آبخیز زاینده رود در استان اصفهان مبلغی به امتیاز آوران پرداخت می شود.

بر اساس ماده ۱۴۷ قانون مالیات های مستقیم، مبالغ پرداختی شرکت های مذکور، هزینه های قابل قبول مالیاتی محسوب می شود.

تصویب اصلاحیه آیین نامه اجرایی قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور.

هیات وزیران اصلاحیه آن را با هدف جلب نظر شورای اسلامی و رفع مغایرت اعلام شده از سوی شورا در خصوص ضوابط اجرای قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور تصویب کرد.

?اصلاح مصوبه اختصاص تسهیلات برای تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی دام و طیور کشور

هیأت وزیران برای جلب نظر هیأت بررسی، اجرای مصوبات دولت با قوانین و رفع مغایرت تصویب تخصیص تسهیلات برای تأمین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی دام و طیور کشور، آن را اصلاح کرد.

بر اساس اصلاحیه مذکور، آیین نامه برنامه و بودجه کشور موظف است مابه التفاوت سود تسهیلات موضوع این تصویب نامه را حداکثر تا نرخ مصوب شورای مالی و اعتبار در سررسید پرداخت کند. مصوبه مصوب وام.

?اعطای اختیار به وزارت امور خارجه برای امضای موقت یادداشت تعهدات برای ایران به منظور کسب وضعیت عضویت در سازمان همکاری شانگهای.

هیئت وزیران به منظور تقویت تعامل و همکاری اقتصادی، فرهنگی، امنیتی و سیاسی با سازمان های منطقه ای و بر اساس اهداف و اصول تعریف شده در منشور همکاری شانگهای و مفاد معاهده بلندمدت حسن همجواری، وفاداری و تحقق. ایران اسلامی به منظور احراز وضعیت عضویت در سازمان مذکور.

?صدور مجوز امضای موقت موافقتنامه استرداد بین کشورهای ایران و موریس

با توجه به لزوم انعقاد قراردادهای حقوقی و قضایی با سایر کشورها و تعقیب مجرمان فراری و بازگرداندن آنان به کشور برای تحقق عدالت، هیئت وزیران مجوز مذاکره اولیه و امضای موقت موافقتنامه استرداد بین الشمال اسلامی را به وزارت دادگستری صادر می کند. جمهوری ایران و جمهوری موریس.

?تصویب لایحه دولت برای تصویب اصلاحات پیوست ۶ کنوانسیون بین المللی جلوگیری از آلودگی دریاها توسط کشتی ها

هیأت وزیران با پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی در خصوص «لایحه قانون تصویب اصلاحات پیوست ۶ کنوانسیون بین‌المللی جلوگیری از آلودگی دریاها از کشتی‌ها» موافقت کرد.

اصلاحات ضمیمه ۶ کنوانسیون ذکر شده در بالا به روش های نمونه برداری و تأیید محتوای گوگرد نفت کوره، طراحی توان و شاخص کارایی مربوط می شود که سعی در کاهش میزان آلاینده های ناشی از سوخت های انبار دارد.

?تعیین نماینده و اعلام نظر دولت در مورد برنامه های تعدادی از نمایندگان

همچنین هیئت دولت با اعلام نظر درباره تعدادی از طرح های نمایندگان شورای اسلامی، نمایندگان خود را برای پیگیری طرح های مربوطه تعیین کرد.