مشکلات سیستم اداری شهرداری اهواز – پایگاه خبری مدرا


در سخنرانی پیش از دستور خود در هفتاد و ششمین جلسه عمومی شورای شهر اهواز که امروز (۱۳ مهرماه) برگزار شد، با اشاره به خدمات شهرداری اهواز در ایام اربعین حسینی و قرار گرفتن در هفته دفاع مقدس، گفت: اربعین روز و بهترین خدمات را به زائران اربعین حسینی ارائه کردند. باید نقاط قوت و ضعف در این حوزه شناسایی شود تا در سال های آینده چالش ها برطرف شود و خدمات بهتری به زائران ارائه شود.

وی افزود: با توجه به تردد زائران اربعین حسینی از اهواز، این شهر باید در جایگاه پذیرایی از زائران قرار گیرد و سازمان های مربوطه در این راستا کمک کنند.

رئیس کمیته فرهنگی، اجتماعی، ورزش و جوانان شورای شهر اهواز گفت: با اقدامات شبانه روزی شهرداری اهواز پل فولاد در ابتدای مهرماه بازگشایی شد که جا دارد از آن تشکر کنیم.

ملا زمانی با اشاره به مشکلات شهری اهواز بیان کرد: گاهی دیده می شود که آسفالت خوبی در منطقه ای اجرا شده است اما چون زیرساخت ها به خوبی اجرا نمی شود بعد از یک سال کار آسیب می بیند و همه اینها بیرون است. هزینه ها شرایط خوبی نخواهد داشت.

رئیس کمیته فرهنگی، اجتماعی، ورزش و جوانان شورای شهر اهواز اضافه کرد: علاوه بر این سیستم شهرداری کند است و در بسیاری از مسائل شکست خورده است و گاهی کارهایی که باید ظرف یک ماه انجام شود یک سال طول می کشد.

مالایی زمانی بیان کرد: از طرفی شورای شهر به شورای شهرداری تنزل پیدا کرده است، تمرکز و فشار ما روی شهرداری است، دیگر انرژی نیست که دیگران به ما تکیه کنند تا سایر سازمان ها با فشار بیشتری به ما کمک کنند.

وی گفت: توقع مردم بالاست و توقعات درستی دارند. از طرفی ما برای انجام کارها عجله داریم اما با این سیستم کج کار می کنیم.

رئیس کمیته فرهنگی، اجتماعی، ورزش و جوانان شورای شهر اهواز بر اصلاح این موارد تاکید کرد و گفت: اصلاح این مسائل زمان زیادی می برد و انرژی می گیرد و به همین دلیل در گذشته به سمت نور می رفتند. به طرح ها و مسائل اساسی رسیدگی نشد و هر ساله با مشکلات عجیبی مواجه می شویم و علیرغم تلاش هایمان از سال های گذشته و سایر شهرها عقب هستیم.

مالایی زمانی گفت: در این راستا می خواستیم شهردار و تیمی از خارج از نظام وارد تفکر جدیدی شوند تا اصلاح اساسی و ساختاری در نظام انجام شود زیرا با ساختار فعلی هرکس وارد می شود. نمی تواند آنقدر انجام دهد شهردار در این زمینه کار می کند که جای تشکر دارد.

وی با اشاره به واگذاری بیمارستان آیت الله کرمی اهواز به بنیاد شهید گفت: این بیمارستان تنها بیمارستان خیریه غرب و جنوب غرب کشور با ظرفیت ۲۴۴ تخت است و چهارمین یا پنجمین بیمارستان در سال ۱۳۹۰ است. خوزستان از نظر تعداد تخت.

رئیس کمیته فرهنگی، اجتماعی، ورزش و جوانان شورای شهر اهواز گفت: این بیمارستان با پول مشروع ساخته شده اما اکنون از کمیته امداد (ره) به بنیاد شهید واگذار شده است، در حالی که معمولا افراد تحت پوشش بیمه تکمیلی بنیاد شهید هستند و هزینه های درمان آنها تقریبا به طور کامل تامین می شود و نیازی به این بیمارستان ندارند.

ملائی زمانی بیان کرد: بنیاد شهید خودش کار را انجام نمی دهد و کار را به یک شرکت خصوصی که به ایثارگران خدمات ارائه می دهد سپرده است و معلوم است چه بلایی سرش می آورند. الان این بیمارستان بیش از ۷۰ میلیارد تومان بدهی جمع کرده است و سه چهار ماه است حقوق کارمندان را دریافت نکرده اند. از طرفی مردم بر اساس اعتقادات خود به مراجع دینی اعتماد می کنند و ما اجازه چنین کاری را نداریم و همه مسئولیم. با توجه به هزینه های بالای درمان و محرومیتی که مردم این منطقه تجربه می کنند، سیستم اداری خوزستان باید به موضوع این بیمارستان برای افراد بی بضاعت رسیدگی کند.

منبع: ایسنا