مسعود بیزچکیان: وقتی طرف نمی تواند خانه اجاره کند، چطور می خواهد بچه دار شود؟ / مشکل جوانان ما ازدواج نیست فقر و محرومیت است – مدارا نیوز


به گزارش پایگاه خبری مدارا، نماینده مردم تبریز در مجلس با اشاره به سخنان نماینده اصفهان در مورد ازدواج بین المللی دختران ایرانی، گفت: «به هر حال چنین ادبیاتی قابل قبول نیست. با چنین ادبیاتی صحبت نکن با چنین مشاهداتی باید به عقب برگردیم تا ببینیم چه سیاست هایی در حوزه فرهنگ گذاشته ایم که به چنین وضعیتی تبدیل شده است.

می گویند زن و مرد از نظر جمعیت برابرند، چطور می گویند زن باید با خارجی ازدواج کند، پس چاره مرد چیست؟ مسعود بیزچکیان گفت. شرایط.

وی ادامه داد: چرا به فکر فرهنگ سازی در جامعه خود نیستیم که از این طریق باعث افزایش طلاق شده و مسائل و مشکلات اخلاقی به وجود آمده است؟ بیایید این مشکلات را برطرف کنیم و سپس راه حل ازدواج بین المللی بدهیم. یقیناً این سخنان قابل دفاع نیست و معلوم نیست از کجا آمده است.

پزشکان در پاسخ به این سوال که درباره زنان ایرانی که از طرف مقابل اجازه ورود به ورزشگاه را ندارند، چنین اظهاراتی مطرح می شود و این گونه اظهارات باعث افزایش رفتار ضد زنان در جامعه نمی شود، گفتند: به اینجا رسیدیم. الان در نماز جمعه زن و مرد در کنار هم هستند یا وقتی زن و مرد در مراسم مذهبی حضور دارند، پس چرا اجازه نمی دهیم زن و مرد در مراسمی که به نظر ما خوب نیست، اما در جایی که فکر می کنیم خوب است، کنار هم باشند؟ آنها باید.

وی افزود: این نگاه اشکال دارد، باید کار فرهنگی می‌کردیم تا زنان به همان دلیل حضور زنان در آن مکان‌ها و جشن‌ها در ورزشگاه‌ها حضور داشته باشند.

وی تاکید کرد: مشکل جوانان ما ازدواج نیست، بیکاری، فقر، نبود مسکن مناسب و عدم اطمینان نسبت به آینده است. وقتی پول ندارید چطور دوست دارید کسی را با خود ببرید؟ وقتی نمی توانید خانه ای اجاره کنید و برای نوزادتان چهار پوشک بخرید، چگونه می خواهید بچه دار شوید؟ اینها مسائل حل نشده ای است که ما پاسخی برای آن نداریم، ما اینجا تشویق می کنیم که اگر این اتفاق افتاد، چیزی می دهیم و این راه حلی برای حل مشکل ما نیست.

یکی از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خاطرنشان کرد: مهمترین چیزی که باید به عنوان راه حل مطرح کنیم ایجاد شغل با درآمد مناسب برای جوانانی است که اکنون در سن کار هستند تا بتوانند زندگی کنند، ازدواج کنند و بعد صاحب فرزند شوند. “