مرد هواشناسی هشدار داد. تداوم گرما و افزایش نسبی دما در ۱۴ استان


دختر

تهران (پانا) – سازمان هواشناسی نسبت به وزش باد شدید، خیزش گرد و خاک، افت شدید دید و کیفیت هوا و افزایش نسبی بین ۵ تا ۷ درجه هشدار داد.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی، رشد ابرهای همرفتی همراه با رگبار باران و رعد و برق، وزش باد شدید موقت، وزش باد موقت و گرد و خاک به ویژه در بعدازظهر و اوایل شب و احتمال ریزش تگرگ در مناطق را اعلام کرد. مستعد عفونت

این مخاطرات روز شنبه (۲۸ تیر) در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، شرق و شمال هرمزگان، روز یکشنبه (۲۸ تیر) در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، جنوب شرق فارس و شمال هرمزگان و روز دوشنبه (تیر) رخ داده است. ۲۰). ) در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان و شمال و شرق هرمزگان.

در نتیجه این خطرات، رواناب و سیل جاده ها، طغیان رودخانه های موسمی، رعد و برق و خسارت ناشی از وزش بادهای شدید آنی همراه با خیزش موقت گرد و غبار و کاهش دید و احتمال اختلال در پرواز قابل انتظار است.

سازمان هواشناسی به منظور به حداقل رساندن خسارات احتمالی از تردد و ماندن در حاشیه و بستر رودخانه های فصلی، عدم صعود به ارتفاعات، پارک نکردن در کنار درختان فرسوده، پرواز نکردن هواپیماهای سبک و بالگرد و آمادگی دستگاه های اجرایی از جمله خودداری می کند. خدمات امداد و نجات، بزرگراه ها و شهرداری ها، وزارت نیرو توصیه می کند، استرس کشاورزی و غیره.

در ادامه این هشدار، سازمان هواشناسی نسبت به وزش باد شدید همراه با خیزش گرد و غبار و نفوذ گرد و خاک هشدار داد.

این خطرات برای روز شنبه (۲۸ تیرماه) در شمال سیستان و بلوچستان و کمربند شرقی خراسان جنوبی، خوزستان و ایلام و روز یکشنبه (۲۸ تیر) در شمال سیستان و بلوچستان، کمربند شرقی خراسان جنوبی، ایلام است. خوزستان و کرمانشاه و روز دوشنبه (۳۰ تیر) شمال سیستان و بلوچستان، کمربند شرقی خراسان جنوبی، ایلام، خوزستان و کرمانشاه پیش بینی می شود.

در این شرایط جوی، احتمال وقوع گرد و غبار زیاد، افت شدید دید و کیفیت هوا، احتمال آسیب به تاسیسات حساس به گرد و غبار و صنعت کشاورزی و احتمال تاخیر یا لغو پروازها دور از انتظار نیست.

بر اساس توصیه سازمان هواشناسی، پرهیز از فعالیت های خارجی، احتیاط در تردد به ویژه برون شهرها، تجهیز امداد و نجات و فرمانداری ها و پرهیز از پرواز با بالگرد و هواپیمای سبک ضروری است.

سازمان هواشناسی هشدار نارنجی دیگری نسبت به وزش باد و افزایش ارتفاع موج بین ۱.۵ تا ۳ متر و دریای عمان ۳.۵ تا ۴ متری از دوشنبه (۳۰ تیرماه) تا سه شنبه (۳۱ تیر) در شرق تنگه هرمز صادر کرد. در استانداری ولایت هرمزگان، دریای عمان و سیستان و بلوچستان ذکر شده است.

در نتیجه این خطر، خطرات غرق شدن شناگران، آسیب به قفس ها و تورهای ماهیگیری، آسیب به قایق ها و کشتی های کوچک و اختلال در فعالیت های دریایی قابل انتظار است.

سازمان هواشناسی برای کاهش خسارات احتمالی، ممنوعیت شنا، محدودیت و احتیاط در تردد دریایی به ویژه تردد شناورهای سبک، قایق‌های ماهیگیری و تفریحی و رعایت تمهیدات لازم از سوی تمامی فعالان دریایی را توصیه می‌کند.

سازمان هواشناسی در خصوص رشد ابرهای همرفتی به ویژه در بعدازظهر و اوایل شب همراه با بارش باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و در مناطق در معرض تگرگ هشدار داد.

این هوا روز شنبه (۲۸ تیرماه) در جنوب غرب کرمان، غرب هرمزگان و جنوب شرق فارس، یکشنبه (۳۰ تیر) در جنوب بوشهر، شرق و غرب هرمزگان، جنوب غرب کرمان و دوشنبه (۳۰ تیر) در غرب هرمزگان است. جنوب غربی. کرمان در جنوب شرق فارس و جنوب بوشهر پیش بینی می شود.

در چنین شرایطی احتمال آبگرفتگی مسیرها و جریان محدود و محلی آب، احتمال افزایش ناگهانی سطح آب سطوح فصلی، احتمال رعد و برق، احتمال کاهش دید و کاهش موقت کیفیت هوا و احتمال ترک خوردگی درختان وجود دارد. .

اداره هواشناسی توصیه می کند هنگام بالا رفتن از ارتفاعات، پارک نکردن در اطراف درختان فرسوده، پرهیز از ایستادن در بستر و اطراف رودخانه ها و احتیاط هنگام عبور از کنار جاده ها، احتیاط کنید.

این سازمان همچنین نسبت به وزش باد شدید و نفوذ گرد و غبار از شنبه (۲۸ تیرماه) تا دوشنبه (۳۰ تیر) در شهرهای بوشهر، فارس، شمال اصفهان، خراسان جنوبی، سمنان، جنوب تهران، قم، خراسان رضوی، یزد، مرکزی و خراسان. کرمان و دوشنبه در بوشهر، فارس، لرستان، اصفهان، خراسان جنوبی، سمنان، جنوب تهران، قم، خراسان رضوی، مرکزی، غرب کردستان، کهجیلویه، بویراحمد، شهرامحال، بختیاری، یزد و کرمان پیش‌بینی می‌شود.

در نتیجه این خطرات، انتظار می رود دید کاهش یابد، کیفیت هوا کاهش یابد، اجسام ممکن است از ارتفاع سقوط کنند، سازه های موقت آسیب ببینند و ناوگان حمل و نقل مختل شود.

در این شرایط جوی عدم مواجهه با هوای آزاد افراد در معرض خطر در صورت وجود گرد و غبار، پایش شاخص آلودگی توسط دستگاه های زیر و تصمیم گیری بر اساس مقررات، مالچ پاشی و سایر اقدامات پیشگیرانه در مراکز در مجاورت مراکز جمعیتی، عدم توقف و توقف وسیله نقلیه، و اطراف درختان در حال پوسیدگی و ساختمان‌های نیمه‌ساز تکمیل شده، وی اکیداً سازه‌های موقت از جمله تابلوهای تبلیغاتی و گلخانه‌های پوششی را توصیه می‌کند.

در ادامه این هشدار، سازمان هواشناسی نسبت به افزایش نسبی دما به طور میانگین ۵ تا ۷ درجه سانتی گراد و تداوم گرما از شنبه (۲۸ تیرماه) تا دوشنبه (۳۰ تیر) در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و کردستان هشدار داد. زنجان، اردبیل، قزوین، گیلان، مازندران. ، گلستان، البرز، تهران، قم، همدان، ایلام.

در نتیجه این خطرات، پتانسیل افزایش مصرف انرژی، پتانسیل سکته گرمایی، پتانسیل استرس گرمایی بر محصولات کشاورزی و پتانسیل آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع وجود دارد.

ساماندهی هواشناسی، مدیریت و مصرف بهینه برق، پرهیز از استفاده از لوازم برقی پرمصرف در ساعات بعدازظهر، خودداری از حضور طولانی مدت در فضای باز در ساعات بعد از ظهر و انجام اقدامات لازم برای جلوگیری از تنش گرمایی محصولات کشاورزی و نه روشنایی آتش سوزی جنگل ها و مراتع