مردم باید به دولت خود در حل مشکلاتشان کمک کنند


برگزاری نماز جمعه تهران به امامت حاکم مسلمین دو طرف

تهران (پانا) – خطیب نماز جمعه تهران بر آمادگی مردم برای آرام کردن صحنه و کمک به دولت خود در حل مشکلات و دست در دست هم دادن در رفع نواقص تاکید کرد.

آیت الله کاظم صدیقی، امام موقت نماز جمعه تهران امروز جمعه ۳۰ مردادماه در خطبه های نماز جمعه با اشاره به پیروزی های جنبش جهاد اسلامی فلسطین در جنگ با رژیم صهیونیستی گفت: روزی صهیونیست ها رژیم با همه کشورهای عربی مقابله خواهد کرد و پیروز خواهد شد و به یک غرور کاذب تبدیل شده است، اما انقلاب جمهوری اسلامی که رخ داد و پس از آن با تشکیل حزب الله لبنان، در ۳۳ روز شاهد بودیم که مجاهدین حزب الله دست به کار شدند. شکست سنگین بر رژیم صهیونیستی و این نشانه پیروزی خداوند برای کسانی است که در راه خدا می جنگند.

وی افزود: در روزهای گذشته شاهد بودیم که جنبش جهاد اسلامی تنها در مدت ۳ روز ۱۱۰ موشک به سمت رژیم صهیونیستی شلیک کرد و این مزدوران را مجبور به حضور در لانه‌های خود کرد و آنها را وادار به تسلیم کرد.

آیت الله صدیقی در ادامه سخنان خود به وعده خداوند برای حل مشکلات اشاره کرد، از این رو گفت: هر چقدر قدرت خداوند متعال زیاد باشد، قرآن کریم برای حل مشکلات روشن است و هر که تقوا پیشه کند، خداوند کارش را آسان می کند. . تقوای مسئولانه و حکومتی نیز جامعه را نجات می دهد و جامعه به راحتی با تقوا بر مشکلات فائق می آید.

خطیب جمعه از تهران با اشاره به پرتاب موفقیت آمیز ماهواره خیام در روزهای گذشته گفت: ماهواره خیام یکی از دستاوردهای جدید علمی بود و می تواند در مداری به فاصله ۵۰۰ کیلومتر از زمین اندازه گیری کند.

آیت الله صدیقی تصریح کرد: کارشناسان و دانشمندان کشور می توانند از اطلاعات مفید این ماهواره در مرزبانی، حفاظت از جنگل ها و… استفاده کنند و این ماهواره اطلاعات خوبی را در اختیار مسئولان قرار می دهد.

آیت الله صدیقی به لزوم کسب تضمین در مذاکرات اشاره کرد و افزود: پرونده هسته ای و مذاکرات در راستای اجرای تعهدات چند جانبه از سوی ایران ادامه دارد و موانع همواره از سوی دولت های غربی بوده است. در ادامه مذاکرات باید ضمانت‌های لازم اتخاذ شود، علاوه بر آن راستی‌آزمایی نیز ضروری است.

وی گفت: برخی رسانه ها و مزدوران غربی به دروغ مدعی شدند که فشار اقتصادی بر مردم باعث از بین رفتن دین شده است اما حضور میلیونی در محرم امسال نشان داد که مردم در صحنه های مذهبی بیش از گذشته حضور دارند.

وی ادامه داد: امروز هم که سکولارها می گویند امامت زمینی است نه آسمانی، ادامه حرکت یزیدی است و از نور و هدایت امامت می ترسند. اما امام راحل با الهام از عاشورای امام حسین (علیه السلام) از خون پاک جوانان این مرز و بوم بهره بردند و مسئله امامت و ولایت را در ایران به یک باور تبدیل کردند و امروز مردم ما به موضوع ولایت ال. – فقیه به عنوان حرکتی در جهت حرکت ائمه اطهار.

آیت الله صدیقی بر ضرورت امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرد و گفت: امر به معروف و نهی از منکر جریان زندگی و وحدت و رحمت است و همه ما در برابر حفظ دین مسئولیم.

وی ادامه داد: خداوند مردم خاموش را با ستمگران جهنمی خواهد سوزاند و امر به معروف و نهی از منکر جریان حیاتی زندگی است. پس باید پول فریاد زد و مردم زیر پرچم امر به معروف و نهی از منکر راه بروند. همه ما مسئول ادای دین هستیم. دین جمع است و مثل بدن ماست، اگر کسی انگشتش شکست، او را رها نکنید، اول دلش را درست کند، بعد به امور دیگر بپردازد.

خطیب نماز جمعه تهران خاطرنشان کرد: موضوعی که همیشه باید تکرار شود، هوشیاری، امید، توکل، وحدت، ولایت و اعتقاد به ولایت امام است.

آیت الله صدیقی ادامه داد: مردم باید برای آرامش در صحنه آماده باشند، دولت خود را در حل مشکلات یاری کنند و در رفع نواقص متحد شوند.

وی افزود: مبارزه با تحریف که بزرگترین خطر در انقلاب ما اعم از آسمانی و انسانی است از دیگر اهداف امام حسین (علیه السلام) بود. بی تفاوتی، بی تفاوتی، بی تفاوتی، تماشای ظلم و حذف نکردن مظلوم از خانواده ظالم از گناهان کبیره است.

و خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد: پهپادهای ما مورد پسند دنیا و روسها هستند، چون قدرت ما در این ۴۳ سال در حال افزایش است، مجهز به لیزر و امکانات دیگر هستند.

آیت الله صدیقی گفت: برخی از فعالان VPN به دنبال امنیت آبروی هیچکس نیستند، حتی در زمان سیل و آبادان، این افراد بی وجدان این مشکلات را بیان و تکرار کردند تا جایی که در مردم ما یاس ایجاد کنند و الان وقت آن است. در بلژیک سیل با قربانیان بیشتر رخ می دهد و در آمریکا ساختمانی با تخلفات بیشتر فرو می ریزد، اما رسانه های خارجی فقط یک بار می گویند.