مرتضی کرمانی مقدم: شکست یزدانی ما را ناراحت کرد اما او جانش را فدا کرد.


شنبه ۲۶ سپتامبر ۱۴۰۱-۱۱:۵۷

مرتضی کرمانی مقدم

تهران (پانا) – مرتضی کرمانی مقدم گفت نباید سعید صادقی را ناامید کند و برای جلب نظر سرمربی تیم ملی باید با جان و دل در پرسپولیس تمرین و بازی کند. در مورد دانیال اسماعیلیفر هم باید گفت.

به گزارش خپاروگی، بازیکن پیشکسوت پرسپولیس یکی از تماشاگران فینال وزن ۸۶ کیلوگرم مسابقات جهانی صربستان بود. مرتضی کرمانی مقدم با اشاره به شکست تلخ حسن یزدانی مقابل دیوید تیلور آمریکایی گفت: همه ما انتظار داشتیم که مبارز حسن یزدانی بتواند بار دیگر حریف قدرتمند آمریکایی تیلور را شکست دهد، اما ناکام ماند. این شکست همه ایرانی ها را متاثر کرد و من به شخصه برای این بدلکار و ییل مازندرانی خیلی ناراحت شدم.

وی ادامه داد: بیشتر از همه برای خانواده و پدرش متاسف شدم. چقدر دعا کرد و چقدر به این کشتی رسید و با غلبه بر قهرمان آمریکا دوباره مدال گرفت، اما سهمی از آن نداشت و جانش را داد! ما ایرانی ها قدر حسن یزدانی را می دانیم و تاکنون با ۸ مدال طلا بیش از هر کشتی گیر ایرانی در رقابت های جهانی و المپیک برای کشورمان مدال کسب کرده است.

و ستاره دهه ۶۰ پرسپولیس افزود: حسن یزدانی در این دوران حداقل تا پایان المپیک پاریس می تواند ایران را سربلند کند و نباید این باخت را زیاد چند برابر کنیم. او پایتخت این کشور و ستاره ورزش است و باید خیلی مراقب باشیم که از این شکست ناامید نشویم. این کشتی گیر هم می خواست طلا بگیرد اما شاید روزش نبود یا حریف آمریکایی سرحال تر روی فرش ظاهر شد. هر چه هست تمام است و باید به حسن یزدانی و همه کشتی گیران این مملکت خسته نباشید بگوییم. ورزشکارانی که همیشه پرچم ایران را در میادین بین المللی به اهتزاز در می آورند.

کرمانی مقدم در خصوص لیست جدید تیم ملی گفت: هر مربی سلیقه ای دارد و کارلوس کی روش دو، سه یا چهار بازیکن را به انتخاب خود دعوت کرده است که شاید اسکوچیچ او را صدا نزند. در هر صورت خودش باید پاسخگوی افرادی باشد که انتخاب کرده است. پرسپولیس شاید دو یا سه بازیکن دیگر در اردوی تیم ملی داشته باشد اما به هر حال این سلیقه سرمربی اصلی است.

وی با اشاره به خط دفاعی سعید صادقی گفت: سعید صادقی بازیکن خوب و شایسته ای است. او در لیگ برتر در پرسپولیس عملکرد خوبی داشت اما به نوعی تصمیم گرفت در این مقطع از بازیکنان دیگر استفاده کند. سعید نباید ناامید باشد و باید با جان و دل در پرسپولیس تمرین کند و بازی کند تا مورد توجه مربی ملی قرار بگیرد. در مورد دانیال اسماعیلی هم باید گفت. او یکی از بهترین بازیکنان فوتبال ایران است که هنوز هم می تواند برای دعوت به تیم ملی رقابت کند و بجنگد. سروش رفیعی و دیگر بازیکنان هم همینطور و این بچه ها باید بدانند که باید در پرسپولیس خوب کار کنند تا به تیم ملی اول دعوت شوند.

کرمانی مقدم در ادامه اظهار داشت: قبلا هم گفته بودم که یکی از مخالفان انتخاب دراگان اسکوچیچ بودم اما هرگز نتوانستم با نحوه حذف آن ارتباط برقرار کنم. شنیدم هنوز پولش را نداده اند و از هتل المپیک بیرونش کرده اند. به هر حال این اتفاقات زیبا نیست. اگر اسکوچیچ را نمی خواستیم بهتر بود خیلی ظریف و رسمی حساب می کردیم و محترمانه از او جدا می شدیم. اصولا فوتبال ایران خوش آمد و بد است.

وی در پایان در خصوص تاثیر اردوی تیم ملی در پیشرفت پرسپولیس گفت: طبیعی است که لیگ به روی تیمی که در حال رشد و موفقیت بوده است بسته است و ممکن است علاوه بر اینکه پرسپولیس بیشترین بازیکن را در تیم ملی دارد، اما همه ما باید تیم ملی ایران را قبول کنیم. این یک اولویت است. امیدواریم تیم ملی ایران بتواند با کسب نتایج خوب در جام جهانی باعث خوشحالی مردم کشورمان شود. این آرزوی نهایی همه فوتبالدوستان ایرانی است.