مراسم رونمایی از سازه حجمی عصر عاشورا برگزار شد


در سالن انتظار ایستگاه میدان حضرت ولی عصر (عج)؛

چهارشنبه ۱۲ اوت ۱۴۰۱ – ۱۵:۵۰

Runmaye Is Kudrat Qudrat Islam Dar Ewan Waiting

تهران (پانا) – مراسم رونمایی از سازه حجمی عصر عاشورا توسط هنرمند محمود فرشچیان در محل انتظار ایستگاه مترو حضرت ولی عصر (عج) برگزار شد.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه، ظهر امروز چهارشنبه ۲۱ مردادماه با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی مترو از این سازه حجمی ساخته شده توسط علی حیدری مجسمه ساز رونمایی شد. شرکت عملیات و شرکت گروهی از زنان.

مهندس محمد نقیب نماینده فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه با بیان اینکه این سازه به منظور هویت بخشی به ایستگاه های مترو به ویژه ایستگاه مترو حضرت ولی عصر(عج) ایجاد شد، گفت: برای هویت بخشیدن به سمت ایستگاه ها، هیئت اندیشورز در شرکت بهره برداری مترو تشکیل شد.
وی با تاکید بر اینکه تلاش می کنیم ایستگاه های مترو هویت ایرانی اسلامی داشته باشند، خاطرنشان کرد: با توجه به فرا رسیدن ایام محرم و ازدحام ده ها هزار نفر از میدان حضرت ولی عصر (عج) بر او) این بنای عظیم ساخته شد. بیانیه. این سازه در مدت یک ماه طراحی و ساخته شده و تا پایان ماه صفر در میدان حضرت ولی عصر (عج) احداث می شود و پس از آن به یکی از ایستگاه های مترو منتقل می شود و به صورت دائمی در آنجا مستقر می شود.
ناخدا گفت: ما وظیفه داریم عاشورا را گرامی بداریم چرا که متروی تهران تنها متروی شیعه در جهان است.

نماینده فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه افزود: با توجه به فرا رسیدن ایام تسوعا و عاشورای حسینی عابران و مردم باید در فضای مجازی به تماشای این سازه عظیم بنشینند.

شایان ذکر است این اثر با همراهی بانوان در سالن انتظار ایستگاه میدان حضرت ولی عصر (عج) رونمایی شد.