محمد رضا قرصه به فینال راه یافت


یکشنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ – ۲۰:۴۹

کشتی احمد محمدنژاد جوان

تهران (پانا) – دیدارهای مقدماتی دسته پنج وزن دوم رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان روز یکشنبه با رقابت های اوزان ۶۳، ۶۷، ۸۲ و ۹۷ کیلوگرم در شهر بلگراد صربستان و در نهایت محمد برگزار شد. ردا به فینال وزن ۶۷ کیلوگرم، علیرضا نجاتی با ۶۳ کیلوگرم و محمد هادی صرافی با ۹۷ کیلوگرم راهی دیدار رده بندی شدند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۶۳ کیلوگرم علیرضا نکتی در دور نخست با نتیجه ۵ بر صفر احمد اویار از ترکیه را شکست داد و در دور دوم عابد محمد بابی از آلمان را با نتیجه ۷ بر ۴ شکست داد و راهی یک چهارم شد. فینال وی در این مرحله مدال طلای جهان را از مولداوی با نتیجه ۵ بر ۳ از سد سیوبانوف گرفت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. نگاتی در این مرحله مقابل لوری ابولادزه دارنده مدال نقره جهان از گرجستان با نتیجه دو بر یک شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار به مصاف برنده مبارزه شارچنبکوف از قرقیزستان و تئو از چین می رود.

وی در وزن ۶۷ کیلوگرم پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۹ بر صفرامانتور اسماعیلیف از قرقیزستان غلبه کرد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله هان سو ریو دارنده مدال طلای جهان از کره جنوبی را با نتیجه ۵ بر صفر شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله در یک کشتی سخت با نتیجه ۸ بر صفر جانی خیتسوریانی از گرجستان را شکست داد و راهی فینال شد. حریف او در این دیدار مته نمس دارنده مدال برنز صربستان است.

در وزن ۸۲ کیلوگرم بیگمن پس از استراحت در دور اول، در دور دوم پشتام کارپت چالیان از ارمنستان را با نتیجه ۲ بر ۱ شکست داد و در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل یاروسلاو ولچاکوف از اوکراین شکست خورد. با نتیجه ۵ بر ۲ و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی فینال از دور رقابت ها کنار رفت.

و در وزن ۹۷ کیلوگرم پس از استراحت در دور اول، محمد هادی صرافی در دور دوم فلیکس بالدوف از نروژ را با نتیجه ۸ بر صفر شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله رستم آساکولوف از ازبکستان را ۷ بر صفر شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. سروی در مرحله نیمه نهایی مقابل آرتور الکسانیان قهرمان المپیک و جهان از ارمنستان با نتیجه ۳ بر یک شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار با برنده از ترکیه، میان بشار و محموداف از قرقیزستان به رقابت می پردازد.

مسابقات رده بندی و فینال اوزان فوق ساعت ۲۰:۳۰ فردا (دوشنبه) برگزار می شود.