محمدعلی برمختار: با تغییر و برکناری وزیر تغییری در وضعیت اقتصادی کشور ایجاد نمی شود – پایگاه خبری مدرس


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا دولت سیدابراهیم رئیسی شانزدهمین ماه فعالیت خود را سپری می کند. حال سوال این است که مردم تا چه اندازه تفاوت این دولت با دولت حسن روحانی را احساس می کنند؟

محمدعلی بومختار درباره تفاوت دولت سیزدهم و دوازدهم از منظر مردم گفت: شما نمی توانید دولت ریاست جمهوری و دینی را با هم مقایسه کنید زیرا باید حوزه های مختلف را تشخیص دهیم. من فکر می کنم که برجسته ترین مشکلات مردم امروز در حوزه اقتصاد است، به خصوص که اتفاقات ناخوشایندی پس از حذف ارز ترجیحی رخ داد.

وی افزود: حذف ارز یارانه ای بهانه ای شده است تا تولیدکنندگان و واسطه ها خارج از هر کنترلی قیمت کالاها را چندین برابر کنند و این در حالی است که درآمد مردم به ویژه بازنشستگان، بازنشستگان، کارگران و کارمندان افزایش نیافته است. خریدهای قدرت آنها به حدی کاهش یافت که این موضوع موضوع گلایه و نارضایتی مردم است.

این فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به اقدامات و تصمیمات دولت سیزدهم در حوزه بین الملل و سیاست خارجی گفت: نمونه بارز این اقدامات را می توان در ماجرای مذاکرات برجام مشاهده کرد. در دوره دولت قبل مردم انتظار داشتند که تیم مذاکره کننده با طرف مقابل برخورد تهاجمی داشته باشد اما اکنون خوشبختانه شاهد هستیم که دولت آقای رئیسی در جریان مذاکرات برخورد سخاوتمندانه ای دارد.

وی در خصوص بهبود وضعیت اقتصادی کشور با جابجایی وزرا گفت: نتیجه تصمیم برای حذف ارز ترجیحی همان آثار تورمی را به همراه خواهد داشت، بنابراین به نظر نمی رسد اگر همین سیاست با تغییر یک سیاست دنبال شود. یا دو وزیر، تغییر عمده ای در اقتصاد ایجاد نمی شود و در نتیجه تاثیری نخواهد داشت.

برمختار با اشاره به خبر تغییر وزیر اشاره کرد که حتی در صورت برکناری این وزیر، وزیر جدید نمی تواند با سیاست های اقتصادی دولت تضادی داشته باشد. در مجموع با بازگشت هیات وزیران تغییر محسوسی در وضعیت اقتصادی کشور ایجاد نمی شود مگر اینکه دولت در سیاست های اقتصادی خود بازنگری کند.