مجله سپه: جمهوری اسلامی در شش ماهه اول اعتراضات سوریه و سرکوب معترضان هیچ نقشی نداشت. او از “بشار اسد” – پایگاه خبری مدیریت شده – انتقاد کرد


گزارش کردن پایگاه خبری مدآرا; در شماره امروز مجله سپه با اشاره به اظهارات اخیر فرزند «دبیر شورای نگهبان»؛ علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد دولت قبل در گفت و گو با روزنامه اعتماد گفت: ناظران می گویند داعش دو سال پس از شروع اعتراضات در سوریه سازماندهی شد و کاری که جمهوری اسلامی در سوریه انجام داد دفاع از دیکتاتوری اسد بود. علیه معترضان». هزینه بقای بشار اسد حداقل ۶۰۰۰۰۰ کشته و مفقود و ۱۲ میلیون آواره برآورد شده است. عمادالدین باقی، فعال سیاسی اصلاح طلب، به بهانه بحث های روسری که این روزها در سراسر کشور مطرح است، تصویری از بشار اسد در کنار خانواده اش منتشر کرد و نوشت: «اگر دولت حفظ شود» این شوهر و همسرش آنقدر ارزشمند بود که خون زیادی بین پاهایش ریخته شد صدها جوان ایرانی کشته شدند “چرا زنانی مانند او در خیابان های ما تحمل نمی شوند؟”

و این پست ادامه داد: با توجه به اینکه جریان داخلی غربی همواره منافع جناحی را بر منافع ملی ترجیح داده است، جنگ با داعش از ابتدای حضور ایران اسلامی در سوریه و تبلیغات دروغین خود در اوج جنگ مقاومت را زیر سوال برده اند. . با داعش بحث حقوق دویست میلیون مدافع حرم را مطرح کردند. با این حال، برخی از نکات را می توان در رابطه با بیانیه بالا شما تحلیل کرد: تظاهرات به معنای عامیانه خود در دو استان کوچک – درعا و السویداء – در مرز اردن آغاز شد، جایی که تجمعات از ۱۰۰ یا ۲۰۰ نفر فراتر نمی رفت. در این مرحله جمهوری اسلامی از برخورد تند دستگاه های امنیتی سوریه با آنها انتقاد کرد. این اعتراضات حدود سه تا چهار ماه به طول انجامید و پس از آن جمعیت کاهش یافت.

و در ادامه این پست نوشت: حادثه زیر عملیات مسلحانه و تروریستی بود که در قالب حمله به نیروهای نظامی و اداری سوریه و نزدیک به شش ماه به طول انجامید. در این مرحله ایران و حزب الله هیچ نقش و حضوری در سوریه نداشتند.

مرحله سوم تشکیل گروه های تروریستی در سوریه بود که با برنامه ریزی و حمایت کشورهای خارجی و با هدف کنترل تروریسم تکفیری در این کشور آغاز شد. تروریست های مورد حمایت و توطئه سرویس های اطلاعاتی عربی و عبری غربی به این کشور هجوم آوردند. افق این مرحله آتش زدن امت اسلامی در سوریه، عراق و ایران، تخریب چهره اسلام در صحنه بین‌الملل، خارج کردن سوریه از محور مقاومت و تسلیم کردن آن به محور رژیم صهیونیستی و آمریکا بود. لذا جمهوری اسلامی ایران از این مرحله وارد بحران سوریه شد و به یاری متحد استراتژیک خود شتافت. اما اگر حضور مردم سوریه در دفاع از میهن و نظامشان نبود، شکست استکبار و ارتجاع ممکن نبود.

صحنه حضور ایرانیان در سوریه و پیروزی بزرگی که با شجاعت و تدبیر سرداران شهید سلیمانی و الحمدانی به دست آمد، افتخارآمیزترین صحنه انقلاب اسلامی است که مخالفان خشونت ایران به عظمت کار ایران پی می برند. اما غربی ها در روسیه سعی می کنند حقیقتی به روشنی خورشید را پنهان کنند و آن را انکار و شب تاریک می نامند.

جریان غرب از ابتدای ورود ایران به سوریه در کنار آمریکا، عربستان و دیگران قرار گرفت، یعنی در کنار جریان تروریستی تکفیری قرار گرفت و در تخریب سوریه و کشتار هزاران نفر از مردم این کشور مشارکت داشت. . در یمن و بحرین هم همین را تکرار کردند و این لیست بدهی های این هجوم است. اما تعجب می کنم که چگونه امروز جرأت طلبکار بودن را پیدا کردند؟