لزوم اجرای هر چه سریعتر طرح تفصیلی در اهواز – پایگاه خبری مدآرا


محمد عینی معاون شهرسازی، معاون شهرسازی، وزیر راه و شهرسازی و هیات مدیره سازمان ملی زمین و مسکن به همراه مجتبی الیوسفی مدیرکل راه و شهرسازی استانداری . عضو شورای اسلامی شهر اهواز، حجت الاسلام مصبور، معاون شهردار اهواز، سیاوش محمودی، رئیس شورای شهر اهواز و زرزاده، نایب رئیس شورای شهر اهواز.

رئیس شورای شهر در این جلسه گفت: در این بازدید و جلسه ای که برگزار شد، بین شهرداری، راه، شهرسازی و شورای شهر بحث و تبادل نظر شد.

وی افزود: طرح احیای شهر اهواز از موضوعاتی بود که در این جلسه مطرح شد و از معاون وزیر خواستیم تا سهم قیر رایگان طرح نوسازی و بافت های فرسوده اهواز را افزایش دهد.

رئیس شورای اسلامی شهر اهواز گفت: با توجه به مشکل حاشیه نشینی و فرسودگی و محرومیتی که در اهواز داریم، درخواست افزایش سهم اهواز در سال آینده را دادیم و آمادگی خود را برای جذب سهمیه اعلام کردیم. و این ظرفیت در اهواز نیز وجود دارد.

محمودی گفت: در خصوص ۲ هزار تن قیر دریافتی از سال گذشته تاکنون اعلام کردیم که کار در مناطق مختلف اهواز آغاز شده و کار روی بافت فرسوده انجام شده و عملیات رنگ آمیزی و آسفالت در حال انجام است.

وی با تاکید بر اجرای طرح تفصیلی اهواز در این بازدید گفت: این طرح باید در سریع ترین زمان ممکن از طریق راه و شهرسازی تهیه شود و امروز نیاز است اهواز یکی از ابزارهای ساخت و ساز را کنترل کند که باید ارتباط با آن باشد. شرکت راه و شهرسازی در اسرع وقت

وی ادامه داد: برای اجرای زودهنگام طرح تفصیلی باید همکاری و همکاری بین شهرداری و مشاور، راه و شهرسازی وجود داشته باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر اهواز با اشاره به سهم ۱۰ درصدی شهرداری از اراضی دولتی گفت: طبق گزارش ارائه شده از سوی شهرداری بیش از ۱۰ سال است که سهم شهرداری و جاده پرداخت نشده است. شهرسازی با اعلام خواست معاونت سازمان ملی اراضی ساخته شد و می خواستند برای استان مشاور مسکن و شهرسازی بگیرند و بگیرند که زمین را چک کنند و برای واگذاری تمام زمین ها اعلام آمادگی کردند. حقوق ۱۰ درصد از سهم شهرداری شهرداری.