لاغری و پوکی استخوان نامناسب – دکتر رضا آتمینانی


لاغری بی پروا پوکی استخوان است

دکتر رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه در اصفهان ، نسبت به کاهش وزن غیرطبیعی و پوکی استخوان هشدار داده است که منجر به بیماری های دیگر برای افراد می شود.

به عنوان مثال ، رژیم هایی که مصرف زیاد پروتئین را به دلیل سدیم زیاد توصیه می کنند. دفع کلسیم از طریق ادرار را افزایش می دهد. ادامه این رژیم ویژه بیش از سه هفته شرایط از دست دادن کلسیم را فراهم کرده و باعث پوکی استخوان می شود. تصورات غلط در مورد رژیم های نامناسب که سلامت افراد جامعه را به خطر می اندازد

در حالی که مردم از رژیم غذایی برای کاهش گلیسیریدها یا چربی های بد در قلب پیروی می کنند. میوه ها قندهای ساده ای هستند و مصرف زیاد آنها می تواند آنها را به چربی تبدیل کند. رژیم های منحصر به فرد میوه و سبزیجات نمی توانند وزن خود را کاهش دهند و برای همه مثر است ، این رژیم ها سلامت فرد را به خطر می اندازد. کاهش وزن طبیعی از نظر دانش تغذیه ای یک تا دو کیلوگرم در هفته طبیعی است ، فردی که بدنبال کاهش وزن است باید زیر نظر متخصص باشد و این کاملا بستگی به وضعیت و وضعیت بدن افراد مختلف دارد. ما باید یک روند طبیعی کاهش وزن داشته باشیم تا بتوانیم این روند را برای مدت طولانی تثبیت کنیم.

پوکی استخوان ، بیماری خاموش در زنان

استخوان ها با کمترین ضربه و حتی عطسه و سرفه به تدریج ضعیف شده و می شکنند. علل پوکی استخوان ارثی ، جنسیت ، سن ، نژاد و کورتیکواستروئیدها هستند و احتمال بروز این بیماری در زنان بیشتر است و در سنین بالاتر ، پوکی استخوان بیشتر است و خطر پوکی استخوان در سفیدپوستان و آسیا بیشتر است. اگر والدین یا خواهر و برادرها به پوکی استخوان مبتلا شوند ، شیوع این بیماری بیشتر است. البته این بیماری به بدن و هورمون های افراد نیز بستگی دارد.

هنگامی که هورمون های بدن ، به ویژه استروژن ، کاهش می یابد ، استخوان ها ضعیف می شوند. و به همین دلیل ، اگر زنان پس از یائسگی از خود مراقبت نکنند ، در معرض خطر پوکی استخوان قرار دارند. این بیماری در مرگ و میر تدریجی است. هورمون تیروئید یکی دیگر از علل پوکی استخوان است ، زیرا ترشح بیش از حد باعث شکستگی استخوان می شود و مصرف زیاد الکل می تواند به استخوان ها آسیب برساند و سیگار کشیدن خطر بیماری را افزایش می دهد. کورتیکواستروئیدها همچنین باعث آسیب استخوانی در برخی از بیماران می شوند. پوکی استخوان در مراحل اولیه بدون علامت است ، اما اگر استخوان ها به مرور زمان ضعیف شوند ، کمردرد ناشی از ریز مهره های بدن ، کوتاه شدن قد ، خمیدگی و شکستگی ها به سرعت ظاهر می شود.

متخصص تغذیه اصفهان لاغری بی رویه و پوکی استخوان


دکتر رضا اطمینانانی

متخصص تغذیه اصفهان


دکتر رضا اطمینانانی با ارائه روشهای اساسی در تغذیه و میزان و نحوه غذا خوردن می تواند نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

برای مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه و رژیم درمانی اصفهان کلیک کنید.


مطالب پیشنهادی:

اهمیت غذاهای سرد و گرم

6 راه برای دریافت امگا 3

گوشت بخورید یا نخورید

با رژیم غذایی بوی بد دهان را از بین ببرید
دیدگاهتان را بنویسید