قوه قضائیه اعلام کرد: ۴ کشته و ۶۱ مجروح در آتش سوزی اوین


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; مرکز رسانه قوه قضائیه اعلام کرد:

پس از نزاع شب گذشته بین تعدادی از زندانیان بند سرقت منزل با محکومیت های مالی زندان اوین و آتش سوزی در کارگاه خیاطی این زندان که منجر به حضور سریع و به موقع نیروهای امدادی و انتظامی شد. تعداد زیادی از زندانیان نجات یافتند و از محل آتش سوزی به محل امن منتقل شدند متاسفانه ۴ زندانی فوت و تعدادی مجروح شدند.

بر اساس این گزارش و بر اساس آخرین اطلاعات ۴ زندانی بر اثر استنشاق دود ناشی از آتش سوزی جان باختند و ۶۱ زندانی مجروح شدند.

هر چهار زندانی فوت شده از جمله محکومان سرقت بودند که دوران محکومیت خود را در زندان اوین سپری می کردند.

این گزارش می‌افزاید که اکثر مجروحان در درمانگاه‌های سرپایی مداوا شدند که تنها ۱۰ نفر از آنها به بیمارستان‌های مراکز درمانی منتقل شدند و حال ۴ نفر از آنها وخیم است.

در این گزارش تاکید شده است که پس از ورود به موقع دادستان عمومی و انقلاب تهران، رئیس سازمان زندان ها به زندان اوین، با همکاری مسئولان زندان، نیروی انتظامی، آتش نشانی و اورژانس بیش از ۷۰ زندانی در معرض آسیب قرار گرفتند. به مجروح شدن نجات یافتند.

گزارش مرکز قضایی رسانه حاکی از آن است که در جریان درگیری و آتش سوزی شب گذشته زندان اوین تعدادی از زندانیان جرایم خشن و سنگین قصد فرار از زندان را داشتند که با تدابیر امنیتی انجام شده موفق به فرار نشدند.

در پایان گزارش مرکز رسانه های قضایی تایید شد که شرایط زندان اوین از نیمه شب دیروز عادی شده و از همان شب و ساعتی پس از آن امکان ارتباط با زندانیان با خانواده فراهم شد. برای رفع نگرانی های احتمالی، آتش خاموش شد.

هویت زندانیان متوفی به اطلاع خانواده های آنان خواهد رسید و اسامی متوفیان متعاقبا و پس از دستور مقام قضایی منتشر خواهد شد.