قرار است ۱۰۰۰۰ مگاوات برق جدید در کشور ساخته شود


مراسم تودیع آشنایان وزیر راه و شهرازی

تهران (پانا) – رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: ساخت ۱۰ هزار مگاوات برق جدید در کشور برنامه ریزی شده و این پروژه هم اکنون در حال انجام است.

محمد اسلامی نایب رئیس هیئت مدیره سازمان انرژی اتمی ایران در سفر به شهرستان خنداب گفت: اولین هدف از سفر به خنداب ابلاغ پیام و سلام آیت الله سیدابراهیم رئیسی نیکوکار است. رئیس جمهور، به رئیس جمهور جمهوری. مردم منطقه. زیرا با توجه به برنامه ریزی سفرهای منطقه ای مقرر شد یکی از مقامات ارشد هیئت دولت نیز در شهرستان ها حضور داشته باشد.

وی با اشاره به دیدار دولتمردان با مردم در سفرهای استانداری افزود: اعضای هیئت دولت در سفرهای استانداری شرایط شهرستان ها و پروژه ها و طرح های مورد نظر را بررسی می کنند و در این سفرها نیز دیدار می کنند. دیدار خانواده ها با خانواده شهدای معزز و تشکیل جلسه شورای اداری که با حضور مسئولین شهرستان، فعالان اقتصادی و نخبگان برگزار می شود و با ارائه موضوعات در جریان مشکلات قرار می گیرند.

وی تصریح کرد: در بازدیدها و مذاکرات، گزارش هایی از وضعیت شهرها تهیه می شود و همه این موارد به ریاست جمهوری ارائه می شود.

اسلامی تصریح کرد: بنا به دستور و مصوبات رئیس جمهور در آخرین جلسه شورای دولت مقرر شد با حضور نمایندگان دولت که به شهرستان ها سفر کرده اند جلسه ای برگزار شود و مسئولان مسائل و مشکلات را بررسی کنند.

خوشبختانه این شهرستان با استعداد و پرتلاش شهرستان خنداب از ظرفیت خوب و مناسبی برخوردار است به طوری که این شهرستان دارای سابقه تاریخی و همچنین پتانسیل خوبی در زمینه باغداری و کشاورزی است و با توجه به این موارد می باشد. برای توسعه صنایع کمکی ضروری است و باید برای خنداب ایجاد شود تا زنجیره ارزشی برای مردم و منطقه ایجاد شود و فرصت های شغلی مولد برای جذب افراد با تحصیلات عالی ایجاد شود.

وی گفت: حضور مجتمع آب سنگین و راکتور خنداب در این شهرستان ظرفیت علمی، صنعتی و پژوهشی بسیار خوبی ایجاد کرد و همچنین سطح دانش و فناوری کشور را افزایش داد و این مرکز در جذب بومی و منطقه ای موثر بود. نخبگان

اسلامی تاکید کرد: نکته مهم این است که بتوانیم مسئولیت های اجتماعی، برنامه های دولت، اراده مردم و همچنین برنامه های مردمی متعلق به فعالان اقتصادی و اجتماعی شهرستان خنداب را هماهنگ کنیم تا منابع در دسترس باشد. آنها به طور مؤثر درونی می شوند و در نهایت باید تأثیرات خاص آنها بر زندگی مردم مشخص شود و شهروندان باید این موارد را به طور ملموس در زندگی خود احساس کنند.

معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: خوشبختانه مسئولان، دولت و فعالان اقتصادی و اجتماعی توانسته اند با تعاملی این کار را انجام دهند و می توانند در ارتقای کیفیت شهر در آینده نیز موثر باشند.

وی تاکید کرد: ما با این اهداف و این پیشینه در خدمت مردم هستیم و امیدواریم بازدیدهایی که در شهرستان انجام شده و می شود در راستای تحقق این اهداف، برنامه ها و سیاست ها گام بردارد تا مردم پس از این سفر به تدریج بتوانند از نتایج آن بهره مند شوند.

رئیس سازمان انرژی اتمی در خصوص برنامه این سازمان برای تولید انرژی هسته ای و توسعه نیروگاه های هسته ای تصریح کرد: موضوع مهم انرژی هسته ای است که بر اساس اراده موجود در کشور و همچنین انشاء الله است. . لطف و آنچه در قانون بودجه پیش بینی شده است. قرار است ۱۰ هزار مگاوات برق جدید در کشور احداث شود و این پروژه هم اکنون در حال انجام است و به سمت تولید آن می رویم. بنابراین در شرایط فعلی یک نیروگاه ۱۰۰ مگاواتی موثر در بوشهر داریم که به عنوان انرژی پاک و بدون آلودگی و همچنین برق پایدار در طول شبانه روز به شبکه تزریق می شود و انرژی هسته ای تولید شده بسیار بوده است. در تنظیم بار شبکه موثر است.

وی افزود: چند ماه قبل و بعد از سفر رئیس جمهوری به استانداری بوشهر، برنامه ریزی برای اجرای واحدهای ۲ و ۳ نیروگاه بوشهر سرعت گرفت.

اسلامی خاطرنشان کرد: با تمرکز رئیس جمهور این پروژه وضعیت متفاوتی پیدا کرد و امیدواریم بتوانیم سرفصل های دیگری را در تمامی جبهه های پیش بینی شده فعال کنیم و در نظر داشته باشیم که از این پس واحدهای دوم و سوم نیروگاه اتمی بوشهر پیشرفت بیشتری را ثبت کنند. با من.

وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از برنامه هایی که در دست اجرا داریم طرح عمرانی خنداب است که در آن پروژه های عمرانی خنداب را آغاز خواهیم کرد و تکمیل پروژه های نیمه تمام در دستور کار قرار دارد که هم اکنون در حال اجرا و پیگیری است. یک وضعیت مطلوب