فیل میکلسون “طمع زشت” PGA Tour را در حالی که رقیب در حال ظهور است، پاره می کند.


به نظر می رسد فیل میکلسون در تور PGA تهدیدی را مطرح می کند.

یک تور گلف رقیب به نام لیگ سوپر گلف در حال ظهور است که توسط عربستان سعودی حمایت می شود و اسطوره گلف گرگ نورمن به عنوان چهره اصلی آن. این شرکت مبالغ حیرت‌انگیز پولی را به هر گلف باز معروفی ارائه می‌کند تا PGA را برای آنها کنار بگذارد.

در صحبت با Golf Digest در تورنمنت بین‌المللی عربستان، میکلسون تور PGA را به دلیل گرفتن پول زیاد از ورزشکاران پاره کرد.

میکلسون گفت: “این اطلاعات عمومی نیست، همه چیز ادامه دارد.” اما بازیکنان به رسانه های خودشان دسترسی ندارند. اگر تور می خواست به هر تهدیدی پایان دهد [from Saudi or anywhere else]، آنها فقط می توانند حقوق رسانه ای را به بازیکنان پس دهند. اما آن‌ها ترجیح می‌دهند ۲۵ میلیون دلار به اینجا و ۴۰ میلیون دلار آن‌جا بریزند تا اینکه تقریباً ۲۰ میلیارد دلار دارایی دیجیتالی را که کنترل می‌کنند، پس بدهند. یا از دسترسی به بیش از ۵۰ میلیون دلاری که هر سال در کانال رسانه ای خود به دست می آورند، دست بردارید.

در حالی که مشکلات دیگری وجود دارد، به نظر می رسد که حقوق رسانه ها برای Lefty بزرگترین است.

او گفت: “مشکلات زیادی وجود دارد، اما این یکی از بزرگترین آنها است.” برای من شخصاً این کافی نیست که آنها روی صدها میلیون لحظه دیجیتالی نشسته اند. آنها همچنین به عکس های من دسترسی دارند، من دسترسی ندارم. آنها همچنین از شرکت ها پول می گیرند تا از تیرهایی که من زده ام استفاده کنند. و زمانی که من “The Match” را انجام دادم – پنج نفر از آنها بودند – تور من را مجبور کرد که هر بار یک میلیون دلار به آنها بپردازم. برای حقوق رسانه ای خودم. این نوع حرص و آز، برای من، فراتر از نفرت انگیز است.»

فیل میکلسون
میکلسون روز سه شنبه قبل از دور تمرینی در PIF Saudi International در عربستان سعودی صحبت کرد
WME IMG از طریق Getty Images

گزارش‌هایی که در مورد آنچه به گلف بازان ارائه می‌شود، چشم‌گیر است. به عنوان مثال، به نقل از دیلی میل، به برایسون دچامبو، برنده مسابقات آزاد آمریکا در سال ۲۰۲۰، حدود ۱۳۵ میلیون دلار برای پیوستن به SGL پیشنهاد شد. یان پولتر، یک گلف باز ۴۶ ساله که در نهمین دوره زندگی حرفه ای خود قرار دارد، نزدیک به ۳۰ میلیون دلار پیشنهاد شده است.

با این آمار، گلف بازانی مانند میکلسون، تایگر وودز، داستین جانسون و بروکس کوپکا چه ارزشی خواهند داشت؟ با پیچیده تر شدن این موضوع، SGL پول بیشتری را ارائه می دهد، اما در یک برنامه بازی آرام تر.

یکی از اخطارها این است که گلف بازانی که طعمه را از SGL می گیرند به طور بالقوه با اخراج مادام العمر از تور PGA مواجه خواهند شد.

گرگ نورمن
گرگ نورمن
گتی ایماژ

مورد دیگر آسیب احتمالی به شهرت است.

در اواخر سال گذشته، نورمن از خود در برابر اتهاماتی که به عربستان سعودی در کمپین «شستشوی ورزشی» کمک می‌کرد، دفاع کرد – استفاده از ورزش‌های رایج برای پاک کردن گناهان ناشی از نقض حقوق بشر.

نورمن به فایننشال تایمز گفت: «نه، من برای شستشوی ورزشی استفاده نشده‌ام، زیرا به عربستان سعودی رفته‌ام و تغییراتی را که رخ داده است، دیده‌ام. “هر کشوری در گذشته کارهای وحشتناکی انجام داده است… فقط با نژادپرستی به آمریکا نگاه کنید، اینجا خیلی جا افتاده است، فقط زشت است.”

فیل میکلسون
فیل میکلسون
گتی ایماژ

پیش از آن، The Post نوشته‌ای از گاوین نیوشام منتشر کرده بود که نورمن را به «شستشوی ورزشی» متهم کرده بود. نیوشام بر شکاف جنسیتی عربستان سعودی (در رتبه ۱۴۷ از ۱۵۳ کشور جهان بر اساس مجمع جهانی اقتصاد) و قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار در سال ۲۰۱۸ توسط دولت تاکید کرد.

میکلسون همچنان به وضعیت موجود آنچه که او به عنوان یک تور غیر ابتکاری PGA توصیف می کند، ادامه داد.

“چرا گلف دوربین و میکروفون روی بازیکنان و ورزشکاران ندارد؟” میکلسون از طریق گلف دایجست پرسید. “چون بازیکن سود نمی برد، فقط تور [so players resist wearing them]. از این پروژه نتفلیکس که در حال انجام است استفاده کنید. هیچ کدام از بازیکنان حقوق نمی گیرند. اما این تور پول زیادی دریافت می کند. همانطور که آگوستا نشنال است. همانطور که USGA است. اما اگر بازیکنان کانال خود را داشتند، شاید محتوای خود را قرار می دادند و ما شروع به دیدن گلف می کنیم که کمی صمیمانه تر ارائه می شود.

او ادامه داد: «اگر به کانال خودم دسترسی داشتم و به رسانه‌های خودم دسترسی داشتم، یک دوربین و میکروفون روی کلاهم داشتم. “و روی من [caddie] کلاه برادر و روی کیف گلف من با نمای ۳۶۰. و بینندگان را وارد می کردم. می دیدند و می شنیدند که چه خبر است. اما هیچ کدام از اینها اتفاق نمی افتد [currently] چرا که هر بازیکنی باید این کار را انجام دهد؟ برای درآمد میلیونی بیشتر برای تور؟ آنها در حال حاضر به اندازه کافی درست می کنند. تور فقط اهرم را درک می کند. و حالا بازیکنان مقداری از آن را دریافت می کنند. بنابراین همه چیز در حال تغییر است و تغییر خواهد کرد. فقط امیدوارم اهرم از بین نرود. اگر این اتفاق بیفتد، ما به وضعیت موجود باز خواهیم گشت.»

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر