فیلم «بخارست» کنسل شد.


پنجشنبه ۱۹ نوامبر ۱۴۰۱-۱۳: ۳۵

بخارست

تهران (پانا) – «بخارست» ساخته مسعود اطیابی کارگردانی که شاید این روزها گیشه راکد سینماها را تکان دهد، به دلیل جابجایی عوامل فیلم کنسل شد.

به گزارش مهر، در پی درخواست های مکرر اهالی سینما برای نمایش فیلمی با پتانسیل بالا برای فروش و جذب مخاطب به منظور عبور از شرایط بسیار بحرانی پنجره سینما، شورای صنف سینما یکشنبه هفته جاری برگزار شد. سرانجام موافقت با ورود فیلم بخارست به کارگردانی مسعود اطیابی و چرخه اکران آن اعلام شد.

بر اساس تصمیم شورای سندیکایی فیلم، قرار بود با حضور بازیگرانی چون حسین یاری، بیگمان جمشیدی، امیرحسین آرمان و هادی کاظمی به سرپرستی سینما آزادی، اکران این فیلم در سطح دولتی آغاز شود. اما چند روز قبل از این تاریخ، نمایش فیلم لغو شد.

علی طلاوی تهیه کننده فیلم سینمایی «بخارست» در گفتگو با خبرنگار مهر درباره این اتفاق ضمن تایید لغو اکران این فیلم، شبهه عدم توافق با سازمان سینمایی برای ارائه تضمین مالی مناسب را روشن کرد. برای حمایت از نمایش این فیلم در شرایط فعلی: ما در حال بحث در مورد تضمین هستیم و تضمینی وجود ندارد. این فیلم اولین فیلمی است که در مرحله تولید دیده ایم و به بازار عرضه شده است و تاکنون چنین اتفاقی در سینمای ایران رخ نداده است. با توجه به علاقه مشارکت کنندگان خرده فروشی که روی این فیلم در فرابورس سرمایه گذاری کرده اند، خلاصه ما طبق رایزنی هایی که با فرابورس انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم که فعلا اکران فیلم را متوقف کنیم.

وی افزود: امروز لغو اکران این فیلم را اعلام کردیم و منتظر سیر مراحل قانونی هستیم. برنامه بعدی اکران فیلم نیز کاملاً به حفظ منافع عوامل جزئی فیلم بستگی دارد که در نهایت روی این فیلم سرمایه گذاری کردند.

این تهیه کننده درباره برنامه های حمایتی سازمان سینمایی برای تسهیل اکران این فیلم نیز گفت: سازمان سینمایی همه توانمندی های ممکن را در اختیار ما گذاشت. قرار بود در حوزه تبلیغات تلویزیونی حمایت شود، واقعیت این است که دوستان مجموعه سینما تمام تلاش خود را کردند، اما در مجموع با توجه به شرایط موجود و بلاتکلیفی حاکم بر وضعیت سینماها متوقف شدیم. همین الان فیلم را منتشر کنید تا ببینید در آینده چه اتفاقی می افتد. بیا.

طلاوی با توجه به شرایط مشابه فیلم «دینامیت» به کارگردانی مسعود اطیابی که در دوران بحران کرونا توانست اکران موفقی در سینماها داشته باشد، تاکید کرد: به نظر من نمی توان شرایط این دو فیلم را با هم مقایسه کرد، به خصوص که شرایط حاکم است. شرایط جامعه امروزی را می توان با آن دوران مقایسه کرد، قابل مقایسه نیست. در دوران کرونا و در زمان عرضه «دینامیت» همچنان تا سه فصل اول سال شاهد رکود در سینماها بودیم و در نیمه دوم سال که این واکسن در سراسر کشور عرضه شد، شرایط تغییر کرد. چرخ فیلم شروع شد. شرایط امروز را نمی توان با آن زمان مقایسه کرد و زمانی فیلم باید اکران شود که روحیه عمومی مردم خوب باشد. ما به دنبال زمان مناسب هستیم تا بتوانیم هر چه بیشتر تماشاگر را به سینماها جذب کنیم.