فیفا آخرین مهلت برای اخراج اسکوچیچ توسط فیفا را اعلام کرد – پایگاه خبری مدرا


گزارش کردن ماهواره مرادا نیوز; قانون تغییر مربی یا هر یک از اعضای کادر فنی تیم های حاضر در جام جهانی با شرایطی که برای ارسال اسامی بازیکنان باید رعایت شود، کاملا متفاوت است. در واقع می توان گفت دست تیم ها برای تغییر سرمربی بسیار باز است. طبق قوانین فیفا تمامی تیم های شرکت کننده در تورنمنت های جام جهانی می توانند تا ۳ روز قبل از شروع مسابقات سرمربی خود را تغییر دهند و به این ترتیب فدراسیون فوتبال فارغ از اینکه چه کسی مسئول است، می تواند دراگان اسکوچیچ را برکنار کند. از بیست و هفتم آبان ماه. به سمت خود حرکت کنید. این دقیقا همان قانونی بود که تیم ملی اسپانیا در آستانه جام جهانی ۲۰۱۸ به دلیل توافق پنهانی با رئال مادرید، لوپتگی را اخراج کرد.

کمک سفر

قانون مذکور به این معنا نیست که تیم ها بعد از این تاریخ و یا در طول جام جهانی نمی توانند مربی خود را عوض کنند، زیرا در جام جهانی ۱۹۹۸ و ۲۰۰۲ شاهد بودیم که تیم ملی عربستان در طول مسابقات مربی خود را تغییر داد. در واقع این قانون کمکی به تیم ها می کند و به تیم ها اطمینان می دهد که در صورت تغییر سرمربی تا ۳ روز قبل از شروع بازی، کمیته جشن ها و مسابقات فیفا با کشور میزبان هماهنگ می شود تا مشکلی برای تیم جدید ایجاد نشود. . سرمربی تیم به محل برگزاری مسابقات می رود. کارت تمرینی او صادر می شود، اما در صورت تغییر سرمربی در طول مسابقات، کشوری که بدون توجه به مکاتبه با فیفا، با رایزنی های سیاسی، کاپیتان خود را تغییر داده، باید به گونه ای عمل کند که در اسرع وقت سرمربی جدید منصوب شود. ورود به کشوری که مسابقات در آن برگزار می شود و مشکل ویزا وجود ندارد. اگر تصمیم گرفته شود از سرمربی تیم یا یکی از دستیاران او به عنوان سرمربی جدید استفاده شود، مشکلی به وجود نمی آید و کمیته برگزاری جام جهانی فقط برای سرمربی منتخب شناسه جدید صادر می کند.

تکرار داستان طالبی؟

تیم ملی فوتبال کشورمان در آستانه جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه و کمتر از یک ماه مانده به اولین بازی خود سرمربی خود را تغییر داد و جلال تالبی را جایگزین تومیسلاو ایویچ فقید کرد. البته در آن زمان تالبی در کنار تیم بود و فقط باید پست خود را تغییر می داد و به همین دلیل فدراسیون مشکلی در این مورد پیدا نکرد اما شرایط برای بازیکنان متفاوت است و به محض شروع مسابقات، استفاده از بازیکنان در لیست ذخیره مشمول شرایط و قوانین بسیار سختی خواهد بود. البته ما هم از این قانون استفاده کردیم و قبل از اولین بازی ایران در جام جهانی ۲۰۰۶ که برابر مکزیک بود، ستاره زری به دلیل مصدومیت از لیست خارج شد و شبانه محرم نویدکیا برای اولین سفر به جام جهانی فراخوان داده شد. اردوی تیم ملی