فعال اصولگرا: به مردم توصیه می کنم صبر خود را بیشتر کنند/ اعتماد مردم به دولت – پایگاه خبری مدیریت


گزارش کردن سایت خبری مدیریت شده; حسین ابراهیمی، فعال و تحلیلگر مسائل سیاسی درباره فشارهای اقتصادی این روزها بر مردم گفت: در شرایط کنونی دولت تلاش می کند کارهای اساسی را انجام دهد و طبیعی است که کارهای اساسی زمان بر باشد. به نتیجه برسند اما از طرف دیگر مردم این منطقه در بدترین شرایط اقتصادی به سر می برند و نه بازار و نه کار و نه قدرت خریدی برای مردم وجود دارد. واقعاً درست است و زندگی در این شرایط کار سختی است.

وی ادامه داد: البته می‌گویم برخی از این گرانی‌ها ناشی از اقدامات برخی استثمارگران است، آنها دیده‌اند که منافعشان در خطر است و احتکار می‌کنند و گران‌فروشی می‌کنند، دولت نمی‌تواند همه نیروها را بالا ببرد. همه باید نظارت کنند و این مطلقاً ممکن نیست.»

این فعال سیاسی همچنین گفت: اگر جراحی بزرگ اقتصادی انجام نشود، بنگاه اقتصادی دچار ایرادات اساسی می شود و نگاه دولت به همین شکل باقی می ماند. دولت معتقد است اگر مشکلات ریشه ای حل نشود نمی توان رشد و توسعه اقتصادی آینده را تضمین کرد. ما واقعاً به حرف های دولت گوش می دهیم و می بینیم که حق با دولت است، اما به هر حال باید در بحبوحه این جراحی اقتصادی به قشر آسیب پذیر جامعه توجه ویژه ای داشته باشد.

ابراهیمی در پایان گفت: به مردم توصیه می کنم کمی صبر داشته باشند تا دولت رونق اقتصادی را برای کشور فراهم کند. امروز شاهد هستیم که گام های خوبی به ویژه در زمینه ارتباط با کشورهای منطقه برداشته شده است و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد نتایج این اقدامات باشیم. دولت باید افزایش قیمت ها را متوقف کند زیرا در حالی که مردم به دولت اعتماد دارند، مشکلات اقتصادی ممکن است باعث ناآرامی اجتماعی شود. به هر حال امیدواریم خداوند به مردم صبر و بردباری عنایت فرماید و دولت در خدمت به مردم موفق تر باشد.