فارس به نقل از یک مقام انتظامی: برخی درگیری ها در صحنه های اغتشاش اجتناب ناپذیر است/ تجاوز به دختر پوچ و تحریک به اغتشاش – پایگاه خبری مدرس


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; و خبرگزاری فارس نوشت: در همین راستا فیلمبرداری برخی پلیس ها از ملاقات با اغتشاشگران بدون گزارش ماهیت و میزان تخلفات بازداشت شدگان مورد سوال برخی کاربران قرار گرفته است.

این در حالی است که برخورد پلیس در روزهای گذشته نسبت به پلیس سایر کشورها بسیار معتدل‌تر بوده است که البته در شبکه‌های اجتماعی مورد اعتراض برخی افراد قرار گرفته است و فکر می‌کنند پلیس باید با آن برخورد کند. شدیدترین آشوبگران.

در همین راستا یک مقام پلیس ادعای بی بی سی را پوچ توصیف کرد و گفت: حمله به این دختر امپراتوری دروغ برای تحریک شورش است.

وی در توضیح ماجرا گفت: همان طور که در فیلم مشخص است، مامور ما در صدد دستگیری اشرار و سوار شدن وی بر موتور سیکلت است که به دلیل نامناسب بودن خودرو، فرمانده میدانی وارد عمل شد تا مانع دستگیری این فرد شود.

وی افزود: وظیفه پلیس حفظ امنیت مردم است و برخی درگیری‌ها در محل‌های اغتشاشات اجتناب‌ناپذیر است، هرچند مأموران توصیه می‌کنند حتی در صورت امکان با افرادی که در صحنه اعتراض مرتکب اعمال مجرمانه نمی‌شوند، مدارا کنید.

وی در عین حال افزود: اقدامات و رفتار ماموران پلیس زیر ذره بین است و در صورت مشاهده تخلف، رسیدگی و برخورد قانونی خواهد شد.

شبکه دولتی انگلیس ویدئویی مرموز منتشر کرد که در آن مدعی شد پلیس از شب گذشته به یک زن تعرض کرده است.

در عین حال برخی از کاربران شبکه های اجتماعی تعبیر این فیلم را دروغی جدید برای بی بی سی توصیف کردند و یادآور شدند که افکار عمومی سکوت این رسانه ضد ایرانی در قبال جنایت پلیس لندن را فراموش نکرده است.