علیرضا محجوب: منتظر افزایش فعالیت های قرآنی در محیط کار هستیم/ مهمترین پیام ما پیشبرد کلام الله است – پایگاه خبری مدرس


به گزارش پایگاه خبری «مدارا»، نشست هماهنگ کنندگان کارخانه ها و تشکل های قرآنی امروز (چهارشنبه ۲۳ تیرماه) با حضور دبیرکل خانه کارگر در خانه کارگر برگزار شد.

علی رضا محجوب (دبیرکل خانه کارگر). ایشان در این جلسه فرمودند: این مجلس ذکر است; ذکر به معنای ذکر ماده است. ما باید قوای خود را جمع کنیم و قرآن را محور و پایه کارخانجات و مؤسسات قرار دهیم. همه جا باید پذیرفت که با قرآن همه چیز ممکن است. درست کار کردن، کار سالم، سلامت کارگر و… همه در پناه قرآن میسر است.

وی خطاب به دبیرکل خانه کارگر در ارتباط با قرآنیان گفت: مهمترین وظیفه ما پیشبرد کلام الله است. پیام شما پیام انبیا است و ما از شما می خواهیم که حلقه اتصال کارگران، کارفرمایان و شوراها در کارخانه ها برای انجام این وظیفه اساسی و بزرگ باشید.

محجوب درباره کارگاه قرآن گفت: این مجموعه حدود ۱۶ سال است که فعالیت دارد و در این مدت نقش کارگاه قرآن در آموزش قرآن پررنگ تر شد. ما تا امروز قرآن را در زیست شناسی تدریس می کردیم. از طرفی آموزش و پرورش از ما خواست که در آموزش قرآن کمک کنیم.

محجوب بیان کرد: در این مدت بسیاری از مراکز دارالقرآن تعطیل شد اما به صورت پیش فرض با قدرت به فعالیت خود ادامه دادیم و اکنون دوباره به صورت چهره به چهره فعالیت خود را آغاز کردیم. به جرات می گویم دارالقرآن به اندازه ما متقاضی ندارد.

وی ادامه داد: ما در این زمان شلوغ از شما دعوت کرده ایم و با وجود اینکه وقت آزاد برای آموزش نداریم، از شما کمک می خواهیم تا بتوانیم فعالیت های قرآنی خود را وارد محیط کار کنیم.

دبیرکل خانه کارگر گفت: از شما می خواهیم مدیران را تشویق کنید تا کارگران را به انجام فعالیت های قرآنی تشویق کنند. نماز اساس کار ماست و از شما دعوت می کنیم که همت خود را متحد کنید تا نماز و قرآن را اساس کارخانجات قرار دهید.