عضو خانه: متقاضیان سگ های نگهداری از حیوانات خانگی باید دارای مجوز باشند – پایگاه خبری مدرا


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس نمایندگان از وصول طرح حمایت از حقوق عامه در برابر حیوانات خطرناک در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس خبر داد و گفت: در این طرح متقاضیان سگ علاوه بر درخواست مجوز باید هزینه های نگهداری آنها را بپذیرید و مسئولیت آنها را بر عهده بگیرید اگر توله ها آزاد شوند مجازات خواهند شد.

مجتبی ذوالنور با بیان اینکه بررسی این طرح بیش از دو ماه است که در حال انجام است، جزئیات آن را تشریح کرد و گفت: جلسات متعددی در مراجع قانونی و قضایی با حضور نهادهای ذیربط از جمله سازمان بهزیستی، دامپزشکی و دامپزشکی برگزار شد. ، نیروی انتظامی و. وزارت اطلاعات، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، وزارت کشور و شورای شهر و شهرداری و جلسات مربوطه تشکیل شد و پس از بازنگری های فراوان، کلیات این طرح به اتفاق آرا به تصویب کمیسیون رسید.

وی افزود: بررسی جزئیات طرح در کمیسیون مربوطه به پایان می رسد و پس از تایید جزئیات در کمیسیون برای بررسی در صحن علنی مجلس در دستور کار قرار می گیرد. لذا با توجه به شرایط ملتهبی که در آسیب رساندن به دو کودک بیگناه و جریحه دار شدن عواطف عمومی به وجود آمد، به منظور احترام به افکار عمومی و همچنین رفع سریعتر این موضوع، در نظر داریم گزارش کمیسیون را به هیئت مدیره ابلاغ کنیم. استانداران بر اساس ماده ۱۰۰ آیین نامه مجلس نمایندگان با امضای پنجاه تن از نمایندگان خواستار بررسی این طرح در خارج از صحن مجلس هستیم. اما در نهایت نمی‌توانیم زمان خاصی را برای بررسی و تصویب طرح در نظر بگیریم، زیرا این موضوع در اختیار هیئت مدیره است.

ذوالنور در پاسخ به سوال خبرنگار فارس در خصوص هزینه های رهاسازی سگ های ولگرد در کشور، تصریح کرد: دقیقاً نمی دانم هزینه ها چقدر ذکر شده است، اما نمونه های زیادی از جمله جمع آوری، واکسیناسیون و … وجود دارد. علاوه بر این، با پدیده رها شدن سگ ها توسط افرادی که خود صاحب سگ هستند مواجه هستیم و می بینیم که بسیاری از افراد مسئولیت توله هایی که از سگ هایشان به دنیا می آیند را نمی پذیرند و از آنها صرف نظر می کنند و به همین دلیل شاهد فجایع مانند کودکی هستیم. قربانیان. بنابراین این موضوع در قانون تعریف شده است و متقاضیان سگ علاوه بر درخواست مجوز باید هزینه های نگهداری آنها را بپذیرند و مسئولیت آن را بر عهده بگیرند و در صورت رهاسازی سگ با جریمه مواجه خواهند شد.

وی ادامه داد: در این راستا در هر شهرستان کمیته هایی تشکیل می شود که دادستان کل کشور حول آن می چرخد ​​و با حضور نمایندگانی از محیط زیست، دامپزشکی، استانداری، جهاد کشاورزی و شهرداری به درخواست افراد و سازمان ها برای اصلاح نژاد پاسخ می دهد. سگ ها (مثلا آزمایشگاه های علمی، نگهبان کارخانه، چوپان و …) اطمینان حاصل کنند که پس از بررسی شرایط، مجوزهای مربوطه به این افراد اعطا خواهد شد.

یکی از اعضای کمیسیون امنیت ملی شورا در پاسخ به سوال خبرنگار فارس درباره برخی موضوعات از جمله صادرات سگ که این روزها در برخی رسانه ها شنیده می شود، گفت: در این طرح تولید و پرورش سگ ممنوع شده است. اما اگر کسی بخواهد، به نظر ما صادرات سگ های موجود را ممنوع نمی کند که نمی توان آنها را به کشورهای دیگر نگهداری کرد، بلکه آنها را تشویق می کنیم، زیرا علاوه بر جلوگیری از هزینه های تحمیلی از جمله جمع آوری و نگهداری از سگ های ولگرد. سگ، تضمینی برای حقوق این حیوانات نیز خواهد بود. زیرا حیوان در اسلام حقوقی دارد و باید به سرنوشت این حیوانات جمع آوری شده اعم از غذا، شرایط نگهداری و… فکر کرد و طبیعتاً نباید به حیوان آسیبی وارد شود. بنابراین موضوع صادرات این سگ ها یکی از راهکارهای موجود است که ما از آن حمایت می کنیم.

نماینده مردم قم در شورای اسلامی در خاتمه از استاندار و استان ها و استان ها که به گفته وی علاوه بر پیگیری اتفاقات رخ داده در تلاش برای جمع آوری آن ها هستند تشکر کرد. حیوانات ولگرد برای جلوگیری از تکرار چنین حوادثی گفت: پیگیری های لازم در خصوص آخرین حادثه از جمله بررسی دوربین های محل حادثه در حال انجام است و افرادی که در این زمینه سهل انگاری کنند تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.