عزت و مقام والای آزادگان در دل و جان ملت ایران جاودانه خواهد بود


وزیر آموزش و پرورش در پیامی به مناسبت سالروز ورود آزادگان به کشور گفت:

چهارشنبه ۲۶ اوت ۱۴۰۱-۱۸:۳۱

پیام یوسف نوری برای آزادگان

تهران (پانا) – وزیر آموزش و پرورش در پیامی به مناسبت سالروز ورود خانواده آزادگان به کشور، عزت و جایگاه آزادگان محترم در قلب و روح ملت ایران را جاودانه توصیف کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، متن این پیام به شرح زیر است:

«نام خداوند بخشنده

در میان مؤمنان مردانی هستند که به عهد خود با خدا وفادارند.

در میان مؤمنان مردانی هستند که به عهدی که با خدا بسته بودند وفا کردند. برخی از آنها به دلیل توافق خود مردند، برخی دیگر به آینده نگاه کردند و توافق خود را تغییر ندادند. سوره احزاب آیه ۲۳

۵ مرداد، سالروز ورود آزادگان، روزی باشکوه در تاریخ انقلاب اسلامی و یکی از مصادیق ایام الله. آزادگان عزیز ایران اسلامی که راهپیمایی شهدای ما و آرمان های غرور آفرین آنان را ادامه دادند، با اعتقاد به سیره و معارف اهل بیت در زندان بعث هستند و تحت شکنجه های غیرانسانی و وحشیانه دون صفتان قرار گرفتند. بیت علیهم السلام. آنان و حماسه جاویدان کربلا و عاشورا امام حسین (علیه السلام)، صبر و مقاومت پیشه کردند و لحظه ای از راه شهدا و مکتب و آرمان شهدا غافل نشدند و با ایمان ایستادند. و آنچنان عشق ورزیدند که در ۵ مرداد ۱۳۶۹ با عزت و عظمت به وطن بازگشتند و نماد آزادگی و صبر شدند. شکی نیست که لطف خاص خداوند شامل حال این مؤمنان مخلص است و کرامت و جایگاه رفیع آزادگان بزرگوار در دل و جان ملت ایران جاودانه خواهد ماند.

۵ مرداد تاریخی و باشکوه را به تمامی آزادگان بویژه فرهنگیان سرافراز و آزاده و دلیر فرهنگی مقاومت و رشادت که یادگار سالهای سخت و سربلند هستند و به خانواده های محترمشان تبریک و تهنیت عرض می نمایم و سربلند و سربلند باد. افتخار “از خداوند متعال ایران اسلامی و ملت شریف ایران را خواستارم.”