عذرخواهی وزیر دادگستری از مردم بابت تلاطم قیمتی در بازار – پایگاه خبری مدرس


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; امین حسین رحیمی که عصر روز سه شنبه هشتم شهریور ماه به مناسبت هفته دولت در جمع نمازگزاران در مسجد تهران با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و بهنر و هفته دولت حضور یافت، تشریح کرد. عملکرد و دستاوردها وزارت دادگستری سال گذشته
رحیمی با اشاره به وضعیت وخیم ویروس کرونا در کشور در ابتدای تشکیل دولت سیزدهم و مشارکت شخصی رئیس جمهور در بحث واردات واکسن و مدیریت شرایط، گفت: اراده دولت سیزدهم به کنترل پرونده کرونا علاوه بر واردات واکسن و حمایت از مردم در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی باعث شد تا با سربلندی از آن شرایط خطرناک عبور کنیم.

وزیر دادگستری به تلاش شبانه روزی رئیس جمهور و دولت برای حل مشکلات کشور اشاره کرد و گفت: این دولت تمام تلاش و کوشش خود را برای حل مشکلات مردم با برنامه ریزی و تلاش مضاعف انجام داده است. “

رحیمی معیشت مردم را یکی از دغدغه های اصلی دولت برشمرد و گفت: دولت با در نظر گرفتن معیشت مردم و عدم تحمیل فشار مضاعف به جامعه، تلاش فراوان و برنامه ریزی گسترده و همه جانبه ای برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی انجام داده است. می توانستیم با تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به همین منوال ادامه دهیم، اما دیدیم بسیاری از مردم بدون واردات کالا این ارز را دریافت کردند یا کالایی را گرانتر از حد معمول به مردم عرضه کردند و گاه به کشورهای دیگر کالا قاچاق کردند که این هزینه از جیب مردم پرداخت می شد. نتیجه آن فساد، قاچاق، تحمیل هزینه های اضافی بر مردم و کاهش ذخایر ارزی کشور بود که قابل دوام نبود.

وی بیان کرد: رئیس جمهور و دولت عزم خود را جزم کرده اند تا راه قاچاق، فساد و رانت خواری را قطع کنند، با توجه به اینکه رای ملت امانتی است که ما را به فکر منافع آن ها انداخت، حتی اگر در کوتاه مدت باعث ناراحتی شود. در صورت وجود هر گونه مشکل، تصمیم به انجام این جراحی اقتصادی می گیریم.

رحیمی گفت: افزایش عمومی قیمت کالاها تنها به دلیل حذف ارز ترجیحی نبوده است، بلکه دلایل مختلفی از جمله تخلف برخی اتحادیه ها و فروشندگان و افزایش سطح حقوق و دستمزد نیز در این امر موثر بوده است. . افزایش هفتگی برخی از کالاها در ابتدای سال ناشی از تخلف و تصمیم تولیدکنندگان است که با دخالت دولت و ثبت قیمت مصوب بیش از ۵۲ هزار کالا در ۱۲۴ مورد تعیین شده است. سیستم قیمت، شاهد ثبات نسبی قیمت در بازار هستیم.

وزیر دادگستری موفقیت طرح حذف ارز ترجیحی و تعمیم کامل حمایت ها را مرهون همراهی و کمک های مردمی دانست و گفت: بدون حمایت مردم اصولا این طرح قابل اجرا نیست، هرچند حمایت پرداختی نیست. . متناسب با افزایش قیمت ها و به همین دلیل و همچنین با توجه به فشارهای ناشی از افزایش قیمت ها و آشفتگی بازار از مردم عذرخواهی می کنیم و سعی می کنیم با ثبات قیمت ها آرامش خاطر جامعه را فراهم کنیم. بازار.

وی گفت: مسئولان در سفرهای منطقه ای شخصاً با مشکلات و مشکلات مردم آشنا می شوند و این امر باعث می شود تا با تلاش هدفمند و برنامه ریزی دقیق تمام تلاش خود را صرف رفع این مشکلات کنند.

وزیر دادگستری در بخشی دیگر از سخنان خود به دستاوردهای سیاست خارجی دولت سیزدهم اشاره کرد و گفت: سیاست خارجی را بر اساس دستورات مقام معظم رهبری در دو جبهه پیش بردیم. از یک سو با فرض عدم رفع تحریم ها تلاش می کنیم با اصلاح فرآیندها، مدیریت منابع و رفع تاثیر تحریم ها کشور را در مسیر پیشرفت و تعالی قرار دهیم. ما برای رفع بی عدالتی و تحریم ها با رعایت عزت و منافع کشور تلاش کرده ایم. این موضوع باعث شد که همه دنیا قبول کنند که ایران یک مذاکره کننده است.

رحیمی گفت: دنیای فردا دنیای استفاده از انرژی های نو به ویژه انرژی هسته ای است و فردا که ذخایر نفت و سوخت های فسیلی تمام شود کشوری سربلند و قدرتمند خواهد بود که می تواند نیازهای خود را از طریق انرژی های دیگر به ویژه هسته ای تامین کند. انرژی و رشد و توسعه علوم جدید ما به علوم هسته ای و انرژی دست یافته ایم و البته به دنبال سلاح هسته ای نیستیم چرا که ممکن است بر اساس اصول اخلاقی و دینی و دستور ولیعهد از آنها استفاده نکنیم. الفقیه.

وی پس از پایان سخنان خود با وزیر دادگستری دیدار و با مردم به صورت چهره به چهره گفت وگو کرد و مشکلات و مسائل آنان را بررسی و دستورات لازم را در این زمینه صادر کرد.