عبدالله نوری: با دستگیری تاجزاد کشور چه مشکلاتی را حل خواهد کرد؟


گزارش کردن سایت خبری نابرابری؛ در ابتدای این جلسه خانم محتشم پور به تشریح وضعیت سلامت و مسائل مربوط به بازداشت و همچنین تشریفات قضایی در پرونده مصطفی تاج زاده پرداخت.

عبدالله نوری در ابتدای سخنان خود گفت: باعث خوشحالی من است که فرصت دیدار با خانواده عزیز، شریف و متعهد جناب آقای تاج زاده را داشتم. خداوند صبر و حوصله لازم را به شما داده است تا در برابر محدودیت ها و ناملایمات پایداری و استواری خود را حفظ کنید.

نماینده امام در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: یکی از دلایل اصلی شکل‌گیری قیام مردمی علیه حکومت پهلوی، نبود آزادی‌های سیاسی، برقراری حکومت یک‌دیدایی و تک‌رأی و فقدان است. پاسخگویی به ملت .

وی افزود: در شعارهای معترضان به شاه و رژیم پهلوی، مسائل اقتصادی و معیشتی کمتر به چشم می خورد، چرا که شاخص های رشد و توسعه اقتصادی رو به افزایش بود. مشکل اصلی در رژیم گذشته، ظلم و ستم شاه، نبود آزادی های سیاسی و نبود آزادی بیان و انتقاد بود. مردم به سرکوب فعالان سیاسی و منتقدان شاه توسط ساواک اعتراض کردند. فقدان رسانه آزاد و مستقلی که بتواند آزادانه و شفاف از شاه به عنوان شخص اول، ساواک به عنوان عامل ظلم و اعتراض مردم به عملکرد دولت انتقاد کند.

عبدالله نوری گفت: شخصیت های مختلف دانشگاهی و روحانی و حتی برخی افراد نزدیک به خاندان پهلوی از سر رحمت و احسان به شاه و حکومتش تذکرات و تذکرات مکرر دادند و اوضاع کشور را به او گوشزد کردند، اما او این کار را نکرد. . گوش کن، انقلابی رخ داد که شاید کمتر کسی در آن زمان می‌توانست با این عظمت و سرعت پیش‌بینی کند، و در مقطعی شاه به جبران آن فکر کرد، اما دیگر خیلی دیر شده بود.

وزیر کشور در دولت بازسازی و اصلاحات با طرح این سوال که پس چرا انقلاب ۵۷ رخ داد؟ من به نوبه خود بار دیگر از مردم ایران به دلیل مشکلات اقتصادی، ناکارآمدی و شرایط سخت اجتماعی و فرهنگی که مردم تجربه کرده اند عذرخواهی می کنم. چون قرار نبود نتیجه انقلاب ۵۷ مشکلات ریز و درشتی باشد که کشور و جامعه اکنون پس از ۴۳ سال از آن رنج می برد.

نوری توضیح داد: با دستگیری تاج زاده کشور چه مشکلاتی را حل می کند؟ فقر و محرومیت؟ ناامنی که هر روز بیشتر می شود؟ مشکلات زیست محیطی و بحران کم آبی؟ چالش ها و بحران های بین المللی؟ کدام یک ناهنجاری تکان دهنده و مشکلات ریز و درشت کشور را حل می کند؟

وی با بیان اینکه علت اصلی مشکلاتی که با آن روبه‌رو هستیم را بی‌کفایتی، سوء مدیریت، خوش‌حالی و فساد می‌دانم، افزود: با توجه به شرایط پیچیده و مشکلات متعددی که کشور با آن دست و پنجه نرم می‌کند، بهتر نیست جلو برویم. عاقلانه و منطقی گام برداشتن برای مقابله با کاستی ها، سوء مدیریت ها، بی عدالتی ها و فسادها و حرکت به سمت توسعه پایدار و همه جانبه کشور برای از دست دادن بیش از این فرصت ها در رقابت های منطقه ای و جهانی در عرصه های مختلف. نرو؟ ! آیا بهتر نیست به جای اتلاف وقت برای دستگیری و ممانعت از بیان نظرات و انتقادات تاج زاده و تاج زاده که بی شک وفادار به ایران و اسلام هستند، به دنبال کشف عوامل نفوذی اسرائیل و سایر افراد خرابکار و تروریستی باشیم؟ حیثیت رژیم حاکم را غارت کردند و متأسفانه بر سر یک نخ پیدا نشد یا این ترورها و تخریب و سرقت اسناد و … را اعلام کردند؟

عبدالله نوری افزود: با توجه به یکپارچگی حاکمیت برخی از تحلیلگران بر این باور بودند که نتیجه این یکپارچگی تا حدودی باز شدن فضای سیاسی، فرهنگی و اجتماعی است و اکنون همه ارکان قدرت در دست مردان است، شاید. آنها با استفاده از تجربیات و نظرات منتقدان سعی در بهبود وضعیت خواهند داشت.کشور و استفاده از آنها توسط خودشان و با این روش فرصتی برای همدلی با مردم و جامعه فراهم می شود.

نماینده امام در جهاد سازندگی در پایان سخنان خود گفت: پیشنهاد ما به دولت مانند همیشه این بوده و هست که دستگیری سیاسی و عقیدتی و حبس بسیار طولانی عزیزان و بزرگواران آقای میرحسین موسوی باشد. سرکار، خانم رهنورد، آقای کروبی و زندانی شدن آقای تاج زاده و دیگران در زندان به دلیل اظهار نظر یا انتقاد از دولت، آرامش بخشیدن به سیاست داخلی و خارجی، قرار دادن کشور در مسیر توسعه و سازندگی. و حل مشکلات عدیده مردم.