طوفان زمستانی با ترکیبی از باران یخبندان و شرایط کولاک مناطق مرکزی ایالات متحده را درنوردید


یک طوفان بزرگ زمستانی با میلیون‌ها آمریکایی در مسیر خود، ترکیبی از باران، باران یخ‌زده و برف را در روز چهارشنبه به مرکز ایالات متحده آورد، زیرا خطوط هوایی هزاران پرواز را لغو کردند، مقامات از ساکنان خواستند از جاده‌ها و دانشگاه‌ها دوری کنند.

انفجار هوای سرد که از سه شنبه شب آغاز شد، بخش طولانی ای از ایالت ها از نیومکزیکو و کلرادو تا مین را تحت هشدارها و هشدارهای طوفان زمستانی قرار داد. صبح چهارشنبه، اوکلاهاما، کانزاس، میسوری، ایلینوی، ایندیانا و میشیگان شاهد بارش باران یخبندان، برف و برف بودند.

تا ظهر چهارشنبه، برخی مکان‌ها قبلاً گزارش داده بودند که برف بیش از یک فوت یا نزدیک به آن است، از جمله شهر لویس‌تاون در مرکز ایلینویز با ۱۴.۴ اینچ (۳۶.۶ سانتی‌متر) و شهر هانیبال در شمال شرقی میسوری با ۱۱.۵ اینچ (۲۹.۲ سانتی‌متر).

اندرو اوریسون، هواشناس از خدمات ملی هواشناسی در کالج پارک، مریلند، گفت: «و هنوز در سراسر این مناطق برف می بارد.

اوریسون گفت که به نظر می رسد مرکز ایلینوی و شمال ایندیانا بیشترین میزان بارش برف را داشته باشند، با مجموع بارش های پیش بینی شده از ۱۲ تا ۱۸ اینچ (۳۰ تا ۴۵ سانتی متر) تا پایان روز پنجشنبه.

تا روز چهارشنبه، برخی از مکان‌ها قبلاً گزارش داده‌اند که مجموع برف بیش از یک فوت یا نزدیک به آن است - زیرا انفجار هوای سرد بسیاری از ایالت‌ها را در هشدارها و هشدارهای طوفان زمستانی قرار داده است.
تا روز چهارشنبه، برخی از مکان‌ها قبلاً گزارش داده‌اند که مجموع برف بیش از یک فوت یا نزدیک به آن است – زیرا انفجار هوای سرد بسیاری از ایالت‌ها را در هشدارها و هشدارهای طوفان زمستانی قرار داده است.
AP

برف در اوایل بعدازظهر در میسوری شروع به کاهش کرده بود، اما ممکن است بیشتر ایالت با ۸ اینچ تا یک فوت (۲۰ تا ۳۰ سانتی‌متر) برف باریده شود. بخش‌هایی از میشیگان نیز ممکن است تا پنج‌شنبه حدود یک فوت برف برسد.

در شیکاگو، الیشا والدمن و پسرانش از این فرصت برای برخورد با تپه سورتمه سواری صبح چهارشنبه استقبال کردند، حتی با وجود ادامه بارش برف.

والدمن گفت: «سرد و خیس و فوق‌العاده، و سرد و خیس شدن بخشی از سرگرمی با بچه‌ها است، و ما باید به داخل خانه برویم و کاکائو داغ بخوریم و گرم شویم.»

در حومه غربی دیترویت، تونی هیلی نیز مزیتی برای آب و هوا یافت. او صاحب یک شرکت محوطه سازی و آبیاری است که خدمات برف روبی و نمک پاشی را ارائه می دهد، اما اوایل هفته های زمستان فرصت های کمی برای تجارت فراهم می کرد.

هیلی پس از پاک کردن برف از چندین کسب و کار در کانتون گفت: «این اینجا، ما به دنبال دو، سه روز کار خوب هستیم.

صبح چهارشنبه، اوکلاهاما، کانزاس، میسوری، ایلینوی، ایندیانا و میشیگان شاهد بارش باران یخ زده، برف و برف بودند.
صبح چهارشنبه، اوکلاهاما، کانزاس، میسوری، ایلینوی، ایندیانا و میشیگان شاهد بارش باران یخ زده، برف و برف بودند.
AP
ایلینوی مرکزی و شمال ایندیانا احتمالاً بیشترین میزان بارش برف را خواهند داشت، که انتظار می رود تا پایان روز پنجشنبه بین 12 تا 18 اینچ برف باشد.
ایلینوی مرکزی و شمال ایندیانا احتمالاً بیشترین میزان بارش برف را خواهند داشت، که انتظار می رود تا پایان روز پنجشنبه بین ۱۲ تا ۱۸ اینچ برف باشد.
AP

اما برای کسانی که در جاده ها هستند، برف سنگین شرایط خطرناکی را ایجاد کرد.

گروهبان پلیس ایالت ایندیانا “ما در شمال غربی ایندیانا برف زیادی دریافت می کنیم و این برف مرطوب و لجن آلود است که حداقل باعث ایجاد شرایط رانندگی خائنانه می شود.” گلن فیفیلد به WFLD-TV گفت.

در مرکز میسوری، پس از اینکه یک تصادف باعث صعب العبور شدن جاده شد، مقامات بخشی از بین ایالتی را در ظهر ۷۰ تعطیل کردند.

انتظار می رود مناطق جنوب برف سنگین شاهد بارش باران یخبندان باشند، با پیش بینی شدیدترین یخ در امتداد منطقه پایین دره اوهایو از لوئیزویل، کنتاکی، تا ممفیس، تنسی.

فرماندار کنتاکی گفت: “اگر همه چیز به همان جایی که در حال حاضر است حفظ شود، این معامله واقعی است.” اندی بشیر، که دستور داد دفاتر دولتی ایالتی روز پنجشنبه تعطیل شوند. “خطرناکه. مردم باید آماده باشند.»

طوفان مخرب در مرکز ایالات متحده در روز Groundhog حرکت کرد، همان روزی که گراز معروف Punxsutawney Phil شش هفته دیگر زمستان را پیش بینی کرد. این طوفان در آخر هفته گذشته در اواخر هفته گذشته به وقوع پیوست که شرایط کولاک را در بسیاری از مناطق ساحل شرقی به ارمغان آورد.

مسیر طوفان تا جنوب تگزاس گسترش یافت، تقریباً یک سال پس از یخ زدگی فاجعه بار که شبکه برق این ایالت را در یکی از بدترین خاموشی ها در تاریخ ایالات متحده خم کرد. این پیش‌بینی دمای طولانی و سردی مشابه طوفان فوریه ۲۰۲۱ نداشت، و سرویس ملی هواشناسی اعلام کرد که این سیستم معمولاً این بار برای تگزاس بد نخواهد بود.

طوفان در سراسر مرکز ایالات متحده به دنبال یک عید نوروز در آخر هفته گذشته رخ می دهد که شرایط کولاک را در مناطق مختلف ساحل شرقی به همراه داشت.
طوفان در سراسر مرکز ایالات متحده به دنبال یک عید نوروز در آخر هفته گذشته رخ می دهد که شرایط کولاک را در مناطق مختلف ساحل شرقی به همراه داشت.
AP

بر اساس گزارش poweroutage.us، اوایل صبح پنجشنبه بیش از ۴۶۰۰۰ قطع برق در تگزاس و بیش از ۱۷۰۰۰ در اوکلاهاما گزارش شده است.

مجموع بارش برف در کلرادو اسپرینگز به ۲۲ اینچ (۵۶ سانتی‌متر) و در منطقه دنور به ۱۰ اینچ (۲۵ سانتی‌متر) رسید که انتظار می‌رود بیشتر باشد، که باعث شد دانشگاه‌ها، ادارات دولتی ایالتی و مجلس قانونگذاری تعطیل شوند.

انتظار می رود مناطق جنوب برف سنگین شاهد بارش باران یخبندان باشند، با پیش بینی یخ های سنگین در امتداد منطقه پایینی دره اوهایو از لوئیزویل، کنتاکی، تا ممفیس، تنسی.
انتظار می رود مناطق جنوب برف سنگین شاهد بارش باران یخبندان باشند، با پیش بینی یخ های سنگین در امتداد منطقه پایینی دره اوهایو از لوئیزویل، کنتاکی، تا ممفیس، تنسی.
AP

سرویس ردیابی پرواز FlightAware.com نشان داد که خطوط هوایی نزدیک به ۸۰۰۰ پرواز در ایالات متحده را که برای چهارشنبه یا پنجشنبه برنامه ریزی شده بود، لغو کردند. فرودگاه های St. لوئیس، شیکاگو، کانزاس سیتی و دیترویت بیش از حد معمول پروازهای خود را لغو کردند. تقریباً ۷۰۰ پرواز تنها در روز پنجشنبه در فرودگاه بین‌المللی دالاس-فورث و بیش از ۳۰۰ پرواز در میدان عشق دالاس لغو شد.

در تلاش برای جلوتر از وضعیت آب و هوا، شرکت هواپیمایی ساوت وست روز سه شنبه اعلام کرد که تمام پروازهای خود را در روز چهارشنبه در سنت پترزبورگ به حالت تعلیق در می آورد. فرودگاه بین‌المللی لوئیس لمبرت و پنجشنبه در مرکز عشق فیلد دالاس.

پیش‌بینی‌کنندگان سرویس ملی هواشناسی در لیتل راک، سنت روز گراندهاگ را با عکسی از گربه‌ی اداری خود، آسفالت، و با عنوان: «سایه‌ها در همه جا! طوفان زمستان در حال وقوع است!»رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر