طرز تهیه آبلیمو و نعنا


اسموتی لیمو نعنا

تهران (پانا) – این روزها هوا گرم است و هیچ چیز مثل یک نوشیدنی سرد خانگی نمی تواند شما را شاد کند. در این گزارش با طرز تهیه آبلیمو و نعنا آشنا می شوید.

به گزارش Society24، این روزها هوا بسیار گرم است و اگر مجبور شویم از خانه خارج شویم و ساعات طولانی در هوای گرم بمانیم، ممکن است در معرض گرمازدگی قرار بگیریم. بهتر است نوشیدنی های سرد با مواد طبیعی را در منزل در ظرف دربسته تهیه کنیم تا به محض رسیدن به خانه از آنها استفاده کرده و روح و جسم خود را جلا دهیم.

حتی می توانید این نوشیدنی ها را با خود بیرون ببرید و به جای نوشیدن آب میوه های کارخانه ای ناسالم یا غیر طبیعی از آنها استفاده کنید.

آبلیمو و نعناع به دلیل دارا بودن ترکیبات آن علاوه بر کاهش احتمال گرمازدگی باعث لاغری و کاهش وزن و افزایش سیستم ایمنی بدن می شود. پس حتما درست کنید و از خواص بی نظیرش در طول روز لذت ببرید.

با ما و طرز تهیه آبلیمو و نعنا همراه باشید. به خاطر داشته باشید که می توانید به میزان دلخواه شکر و نوشابه را از این نوشیدنی حذف کنید.

طرز تهیه آب نعنا و لیموترش

نصف لیوان شکر
نصف فنجان آب
۳ برگ نعنا
۳ عدد آبلیمو
آب گازدار به مقدار لازم
برف در حد نیاز

طرز تهیه

ابتدا برای تهیه آبلیمو و نعناع، ​​آب را با شکر حرارت دهید تا شکر حل شود و کمی غلیظ شود. در این مرحله آن را از روی حرارت بردارید و بگذارید خنک شود.

در مرحله بعد آب سه دانه درشت لیمو را می گیریم و در مخلوط کن یا غذاساز می ریزیم سپس نعنا و برگ های آن را اضافه می کنیم و مخلوط آب و شکر را اضافه می کنیم و شروع به هم زدن می کنیم.

اجازه دهید دستگاه مواد را خوب له کند.

در انتها چند تکه یخ به همراه آب گازدار اضافه کنید و دوباره دستگاه را روشن کنید و اجازه دهید تکه های یخ در مخلوط کن له شوند.

همانطور که گفته شد می توانید این نوشیدنی و نوشیدنی را درست کنید و روزها در یخچال نگهداری کنید و در طول روز از آن استفاده کنید یا به بیرون از خانه ببرید. همچنین اگر مهمان دارید می توانید این نوشیدنی را یک ساعت قبل از رسیدن آنها درست کنید و در یخچال نگهداری کنید و برای مهمانان سرو کنید.

اگر می خواهید آبمیوه ای با طعم قوی تری تهیه کنید، می توانید این نوشیدنی را به روش زیر درست کنید:
پوست دو عدد لیمو را بردارید و تمام دانه های آنها را جدا کنید. این کار برای جلوگیری از تلخ شدن آب میوه شما است. سپس ۴ عدد لیموی دیگر را بشویید و به صورت ورقه ای برش دهید.

این لیمو را در مخلوط کن بریزید، نعنا و عسل را اضافه کنید و همه چیز را با هم له کنید. سپس یخ را با سودا اسپرایت اضافه کنید و دوباره مخلوط کن را روشن کنید تا مواد با هم مخلوط شوند.

مواظب باشید اسموتی را برای مدت طولانی به این صورت نگه ندارید، زیرا حاوی یک لیمو کامل است و به سرعت تلخ می شود. بنابراین باید زود مصرف شود.