ضرورت ارتقای بهداشت و آموزش پناهندگان در ایران


پانهنگنج

تهران (پانا) – نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در ایران با قدردانی از رویکرد همه جانبه جمهوری اسلامی ایران، بر ارتقای سلامت و به ویژه آموزش پناهندگان به منظور ایجاد جمعیت شایسته تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، اوو فریسن در دیدار با معاون امنیتی استانداری خوزستان که امروز (۱۲ مرداد) در اهواز برگزار شد، با بیان اینکه ایران در این سال ها میزبان پناهجویان زیادی بوده است، گفت:

وی افزود: جذب منابع برای پناهجویان سخت بود اما امسال منابع خوبی جذب شد و باید تلاش کنیم این میزان را حفظ و در سال آینده افزایش دهیم.

نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در ایران، این سازمان را متعهد به ارائه خدمات به عراقی های مقیم خوزستان عنوان کرد و ادامه داد: سرشماری اتباع افغانستانی در خوزستان و ایران خوب است چرا که آمار دقیق تر باعث بهبود ارائه خدمات می شود. .

فریسن در پایان با تقدیر از رویکرد همه جانبه جمهوری اسلامی ایران، بر ارتقای سلامت و به ویژه آموزش پناهندگان به منظور ایجاد جامعه ای توانمند تاکید کرد.

شهروندان برای توانمندسازی آنها آموزش می بینند

معاون امنیتی و انتظامی استاندار خوزستان و اله حیاتی در این نشست گفت: ایران بر اساس حس نوع دوستی خدمات ارزنده ای به شهروندان ارائه می کند و خدمات سازمان ملل قابل تقدیر است.

وی با بیان اینکه اتباع زیادی در کشور وجود دارد و دو محله در اهواز داریم که اکثریت ساکنان آن خارجی هستند، افزود: تمامی امکانات و خدمات برای ایرانیان برای اتباع خارجی به ویژه در میدان است. از درمان

معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان گفت: الزامات آنها در خصوص اسکان اتباع خارجی مقیم این استان به وزارت کشور ارائه می شود تا به نمایندگان سازمان ملل ارائه شود.

وی گفت: نیازهای اولیه این شهرک ها طبقه بندی شده و تلاش می شود هفته آینده از طریق وزارت کشور به نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان اطلاع رسانی شود.

حیاتی با اشاره به تمایل به همکاری، ادامه داد: هر اعتباری را که سازمان ملل به اتباع خارجی اختصاص می دهد به آن اضافه کرده و صرف پروژه ها و طرح هایی برای شهروندان می کنیم.

وی از تشکیل نهاد نظارتی برای بررسی دقیق تر و اجرای کار بر اساس استانداردها خبر داد و گفت: برآوردهای مالی دقیق است و به دلیل تورمی که کل دنیا را در بر می گیرد، ممکن است حجم پروژه های انجام شده افزایش یابد. که برآوردها هستند. و متخصص.

معاون امنیتی و انتظامی استاندار خوزستان اضافه کرد: نیازسنجی های اصلی در حوزه آموزشی و بهداشتی انجام می شود و برای این منظور شهروندان در حرفه هایی آموزش می بینند تا در بازگشت به کشور در دوران توانمندسازی و توانمندسازی به حرفه ای بپردازند. استخدام.

وی سرانجام از راه اندازی جنبشی برای ریشه کنی بی سوادی خارجی خبر داد.