ضرورت احیای ورزش زرخانه و کشتی به عنوان بخشی از فرهنگ


دوشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۱ – ۱۶:۲۵

مراد صحرایی رئیس دانشگاه فرهنگیان

تهران (پانا) – رئیس دانشگاه فرهنگیان بر اهمیت بحث هویت ملی و مولفه های آن در برنامه ها و اهمیت بهره مندی از ورزش ملی و محلی در برنامه های درسی تربیت بدنی تاکید کرد.

رضا مراد صحرایی در همایش ورزش صبحگاهی و پیاده روی کارکنان دانشگاه فرهنگیان با اشاره به تلاش معاونان فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی این دانشگاه برای تجمیع سامانه فرهنگی و آموزشی دانشجو معلمان گفت: کارت آموزشی

وی به ضرورت برنامه ریزی و برگزاری مناسب مسابقات ورزشی دانش آموزان و معلمان اشاره کرد و افزود: برنامه ریزی مسابقات ورزشی دانش آموز و معلم به گونه ای که در طول سال از ابتدای سال تحصیلی تا هفته مسکن در اردیبهشت ماه ادامه داشته باشد. و پایان آن با جشن ملی

رئیس دانشگاه فرهنگیان با تشریح ضرورت بحث هویت ملی و مولفه های آن در برنامه ها، تصریح کرد: در برنامه های تربیت بدنی ورزش های قدرتی و کشتی از جمله جنبه های هویتی است که بخشی از فرهنگ ماست و باید احیا شود.

وی تنوع فرهنگی در کشور را سرمایه و میراث گرانبهای تاریخی و تمدنی دانست و بر اهمیت استفاده از ورزش های ملی، محلی و محلی در برنامه های درسی تربیت بدنی تاکید کرد و گفت: برنامه درسی تربیت بدنی نباید در کل یکسان باشد. باید ضمن احیای دانشجو معلمان و آشنایی آنها با بازی ها و ورزش های محلی و محلی از آنها در برنامه ها استفاده کرد.

سهرایی رویکرد دانشگاه فرهینجیان را تربیت کامل معلم دانست و گفت: تربیت چنین معلمی علاوه بر انتقال دانش و آموزش می تواند منشأ تأثیرات دیگری باشد.

من باید بگویم؛ همایش پیاده روی و ورزش صبحگاهی برای دانشجویان، معلمان و کارکنان دانشگاه در پردیس ها و مراکز دانشگاه ورهنگیان سراسر کشور از ۲۸ تیر تا ۳ مرداد ماه برنامه ریزی و اجرا شده است.