«صاحبدلان» در تربیت و ارتقای فرهنگ جامعه امروزی مؤثر است


پیام دبیر دوازدهمین اجلاس سراسری و اولین نشست بین المللی تئاتر صهبدلان؛

دوشنبه ۲۰ ژوئیه ۱۴۰۱-۱۳: ۰۷

محمود فرهان

تهران (پانا) – محمود فرحناک، دبیر دوازدهمین نشست در سطح جمهوری و اولین نشست بین المللی تئاتر ساعدلان در آستانه جشنواره پیامی صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای دراماتیک محمود فرهنگ در دوازدهمین دوره در سطح کشوری و اولین دوره بین المللی تئاتر صاحبدلان طی نامه ای کلیه هنرمندان را صاحبان این رویداد هنری معرفی کرد. و نامه ای به اهالی تئاتر نوشت.
متن پیام به شرح زیر است:
«به نام خداوند بخشنده
سرزمین پهناور ایران اسلامی دارای تمدن و فرهنگی است که در بین ۶ کشور برتر است. امروز چهار دهه از دهه فجر انقلاب اسلامی ایران اسلامی می گذرد و در این مدت هزاران رویداد هنری برگزار شده است که موجب ارتقای بلوغ فرهنگی، آموزشی، دینی و مذهبی ایرانیان شده و به گونه ای متفاوت با مخاطبان خود صحبت کرده است. مسیر. زبان
هنرهای نمایشی در همه زمینه ها به دنبال ارائه پیامی از ابعاد جدید به مخاطب در کنار هنرهای دیگر، تشویق آنها به نگاه کردن به جهان از دریچه ای جدید است و از اینجا منبع نور، امید و زندگی است که سرچشمه ای در قرآن .. و انسانهایی که بهترین آفریدگار بودند فرستاده شدند و خورشید در دستانشان می درخشید تا سطح زندگی انسان را بالا ببرد.
اگر هنرمند امروز بتواند به این سرچشمه امید و هستی و شادی دست یابد و جرعه ای از آن را در قالب پرفورمنس آرت به مخاطب نشان دهد، می تواند به پیام آوران حضرت دوست پیام دهد که در مسیر با شما هستیم. از ساختن مردم امروز، اگرچه این منبع همیشه روشن، زنده و زنده بوده است، اما ما احتمالاً نتوانستیم به آن اقیانوس برسیم. «صاحبدلان» در تعالی هنر پرفورمنس با ترسیم گنجینه هنر ایرانی از آیین های مذهبی، ادبیات، نمایش، نمایش های میدانی و خیابانی، میم خوانی می تواند در آموزش و ارتقای فرهنگ جامعه امروزی مؤثر باشد.
جشنواره «صاحبدلان» امروز وارد دهه تلاش جدی خود شده و امیدوار است هنرمندان کشور بتوانند با امید و تلاش فراوان در تمامی عرصه های هنرهای نمایشی نقش آفرینی کنند و این هنر صادقانه و اصیل را برای کشورهای اسلامی تولید کنند. با دریافت آن تجربیات جهان اسلام مفید باشد
در این صورت همه صاحب خانه هستند و هیچ یک از هنرمندان مهمان نمی شوند، اما این میدان متعلق به همه هنرمندان تئاتر کشور در همه زمینه هاست و آرزوی صاحبان آن زمانی برآورده می شود که تئاتر همیشه مانند آن بدرخشد. ستارگان آسمان و از این نور امید و حیات است. همان طور که پر مرادمن می گوید مفاهیم واقعی اسلام را با زبان تئاتر بیان کرده است. آقا ما هم خدمات خود را به شما ارائه می دهیم. صلح”