شکایت شهرداری ساری به دلیل عدم همکاری در ساخت پردیس سینمایی ایران


وی در حاشیه افتتاحیه پردیس سینمایی مهر حمران اظهار داشت:

چهارشنبه ۵ مرداد ۱۴۰۱ – ۲۱:۵۲

سینما ساری

تهران (پانا) – مراسم افتتاحیه پردیس سینمایی مهر همفران چهارشنبه ۱۴ مردادماه با حضور مسئولان کشوری و اصولگرا در نوشهر نوید توسعه عادلانه سینماها، رسالت حوزه هنری را می دهد.

حمیدرضا جعفریان رئیس بنیاد سینمایی سینما به عنوان اولین سخنران این مراسم با ابراز خرسندی از حضور در استان مازندران و همچنین افتتاح این پردیس سینمایی گفت: وی در زمینه توسعه سینما فعالیت داشته است. . زیرساخت حدود سه سال تحت عنوان «طرح توسعه سینمای کشور». مؤسسه هنری بهمن سبز به عنوان متولی این امر در مرحله دوم تعداد سالن های نمایش در حوزه هنری را به ۲۳۰ سالن افزایش داده است.

وی ادامه داد: فاز دوم طرح توسعه سینماها در حوزه هنری با ۹۲ سالن در ۱۹ نقطه کشور راه اندازی و تا شهریور ۱۴۰۱ در استانداری های مختلف افتتاح می شود. حوزه هنری به ۲۳۰ سالن خواهد رسید که معادل یک سوم ظرفیت سینما است و دولت را شکل خواهد داد. در این مدت سعی کردیم زیرساخت ها و فضا را به گونه ای توسعه دهیم که مبتنی بر عدالت باشد و در شهرها و شهرهای کم جمعیت سینما داشته باشیم و سالن های قدیمی را بازسازی کنیم.

رئیس بنیاد سینمایی سوره افزود: از همه مسئولان شهرداری نوشهیر و شورای شهر که در کنار ما بودند کمال تشکر را دارم. پردیس سینمایی مهر حمفران تنها پردیس چهار ساله استانداری است که تلاش و همراهی این دوستان نقش بسزایی در شکل گیری این رویداد داشت و امیدواریم در شهرستان ها نیز ادامه داشته باشد. قبل از آن در شهرهای امل و بهشهر سالن داشتیم. علاوه بر این، دو سینمای سپهر نیز در ساری داشتیم. در سال گذشته قصد داشتیم پردیس سینمایی ایران را در ساری بسازیم که تخریب شد، اما برخلاف شهرداری نوشهر که در ساخت این سینما با ما همکاری زیادی داشت، این همکاری در ساری صورت نگرفت و امیدواریم این همکاری انجام شود. در مرکز استان همچنین ادامه دارد. حوزه هنری توسعه سینما را رسالت خود می داند و ما بدون تردید این کار را انجام می دهیم.

جعفریان اضافه کرد: علاوه بر کارهای زیربنایی در حوزه هنری، در حوزه تولید نیز فعال بودیم و سال گذشته چهار فیلم تولید کردیم و در حال حاضر فیلم سینمایی «حناس» در حال نمایش است و با استقبال بسیار خوبی از سوی مخاطبان مواجه شد. مخاطبان. به تدریج سایر آثار تولید شده در حوزه هنری نیز روی اکران خواهند رفت.
وی با اشاره به برگزاری سیزدهمین جشنواره بین المللی صد فیلم در سال جاری گفت: این جشنواره معتبر را در زمینه فیلم کوتاه در زمستان امسال نیز برگزار می کنیم و به زودی فراخوان اعلام می شود. این جشنواره از دوازده سال پیش با هدف شناسایی و کشف استعدادهای فیلمسازان جوان برگزار می شد و در چند سال گذشته و به دلیل کرونا قرارداد آن متوقف شد و اکنون پس از چهار سال از سر گرفته می شود. امیدواریم جشنواره بین المللی فیلم کوتاه ۱۰۰ ثانیه ای برای کشف استعدادها و معرفی نیروهای جوان و جدید به سینما باز هم برگزار شود. همه این رویدادها در راستای ارتقای دید هنر و هنرمندان کشور در عرصه هنر انجام می شود.

افتتاح اولین پردیس چهار ساله دانشگاه در استان مازندران

مهندس خویی رئیس شورای شهر نوشهر به عنوان سخنران بعدی این مراسم گفت: پردیس سینمایی مهر همفران اولین پردیس سینمایی چهارساله در استان مازندران است که گامی بلند در راستای توسعه فرهنگی و توسعه زیرساخت های سینما این شهر و من مفتخریم که از رسانه ها مجوز بگیریم و اعلام کنیم که در روز ۱۴ آگوست، رویدادهای فرهنگی در نوشهیر برگزار می شود. امیدواریم بتوانیم تا جایی که می توانیم زیرساخت های فرهنگی شهر را غنی کنیم. من از همه کسانی که از ابتدای ایده پردازی و به ثمر رساندن این پردیس نقش مهمی داشته اند سپاسگزارم.

سینما باید جایگزین رسانه های خارجی شود

رستم زرودی به عنوان فرماندار نوشهر گفت: با توجه به اینکه زیرساخت ها در حال فراهم شدن است، امیدواریم بتوانیم تولید فیلم را در حوزه محتوا نوسازی کنیم و جوانان را در این مسیر جذب کنیم. سینما در دنیا حرف های زیادی برای گفتن دارد و چون خانواده های ما درگیر خلأ فرهنگی هستند، این مکان را رسانه های بیگانه پر کرده است. این رسانه ها هستند که بچه ها و نوجوانان ما را هدایت می کنند و یکی از انتقادات این است که رسانه ها تعاملی نیستند و بعداً به دلیل سؤالاتی که در ذهن ما می ماند مشکلات را مطرح می کنند.
وی ادامه داد: سینما باید به گونه ای باشد که این شکاف فرهنگی را در بین جوانان جبران کند و جایگزین رسانه های خارجی شود. امروزه اگر حس پرسشگری در جامعه کمرنگ شده است به این دلیل است که به سمت رسانه های غیرتعاملی رفته ایم و نتوانسته ایم مطالبات و مشکلات خود را بیان کنیم و پاسخ مناسبی از آنها بگیریم. امیدوارم سینما این مشکل را حل کند و سینما وارد این مسائل شود.
در این مراسم حمیدرضا جعفریان رئیس بنیاد سینمایی سورا، سید مصطفی حسینی مدیرعامل موسسه بهمن سبز، امیررضا مافی مدیر مرکز پویانمایی بنیاد سینمایی سور، عبدالحمید قره داغی معاون امور مالی معاونت مالی مهندس منطقه فنی رستم الزرودی فرماندار نوشهر، محمد صالح خویی رئیس شورای شهر نوشهر، عباسعلی حمبا شهردار نوشهر، مهدی معصومی رئیس حوزه هنری مازندران و بابک شمس رئیس اداره نوشهر بودند. فرهنگ و ارشاد اسلامی. در خاتمه، «گروه زندگی مازندران» به تهیه موسیقی پرداخت و فیلمبردار مهر همفران فیلم «حناس» به کارگردانی حسین دارابی و تهیه کنندگی محمدرضا شفا را معرفی کرد و به طور رسمی آغاز شده است.