شهر هلند پل تاریخی را برای جای دادن قایق بادبانی جدید جف بزوس برچید


یک شهر هلندی موافقت کرده است که هفته ها را صرف پایین کشیدن یک پل تاریخی کند تا قایق تفریحی غول پیکر جدید جف بزوس بتواند تابستان امسال به دریاهای آزاد برسد.

به گزارش NL Times، کشتی سه دکلی بنیانگذار آمازون به طول ۴۱۷ فوت در حال حاضر در هلند در حال ساخت است، اما قایق تفریحی برای عبور از زیر پل دیدنی Koningshaven روتردام که ۱۳۰ فوت فاصله دارد، بلندتر از آن است. به نقل از نشریه هلندی زبان Rijnmond.

بنا بر گزارش ها، این میلیاردر بزرگ و قایق ساز Oceano از مقامات روتردام خواستند تا به طور موقت پل نمادین را برچیده کنند و متعهد شدند که هزینه های شهر را بازپرداخت کنند.

طبق این روزنامه انتظار می‌رود جداسازی و مونتاژ مجدد بخش میانی پل که در محلی به نام «دی هف» شناخته می‌شود بیش از دو هفته طول بکشد. مقامات روتردام از پروژه حیوانات خانگی بزوس به عنوان یک تولید کننده درآمد یاد کردند.

مارسل والروونز، رهبر پروژه شهرداری گفت: «از منظر اقتصادی و حفظ اشتغال، شهرداری این پروژه را بسیار مهم می‌داند. علاوه بر این، روتردام به عنوان پایتخت دریایی اروپا نیز اعلام شده است. بنابراین کشتی سازی و فعالیت در آن بخش از ستون های مهم شهرداری است.»

راه‌راه قطار آهنی قدیمی De Hef Koningshavenbrug در کونینگ‌هاون در مرکز روتردام.
این پل برجسته پس از بمباران روتردام در جنگ جهانی دوم بازسازی شد و پل به یک اثر ملی تبدیل شد.
گتی ایماژ/iStockphoto

خبر تخریب برنامه ریزی شده سازه فولادی ۱۸۷۸ بر مقامات حفاظت اثر گذاشت و آنها گفتند که شهر متعهد شد که پس از بازسازی در سال ۲۰۱۷ دیگر De Hef را جدا نکند.

تون وسلینک از انجمن تاریخی روتردام گفت: «اشتغال مهم است، اما محدودیت‌هایی برای کارهایی که می‌توانید و ممکن است با میراث ما انجام دهید وجود دارد.

یکی دیگر از رهبران محلی گفت که تعظیم در برابر بزوس “پلی بیش از حد” بود، زیرا او به برخی از اقدامات تجاری گزارش شده آمازون توبیخ شدیدی کرد.

این مرد با کاهش ساختاری کارکنان، فرار مالیاتی، اجتناب از مقررات پول خود را به دست آورده است و اکنون ما باید بنای زیبای ملی خود را خراب کنیم؟ استفان لیویس، سیاستمدار روتردام در توییتر نوشت.

جف بزوس
قایق تفریحی جدید بزوس ۴۱۷ فوت طول دارد.
جردن اشتراوس/اینویژن/AP

این پل یکی از اولین بناهای دیدنی روتردام بود که پس از بمباران شهر در جنگ جهانی دوم بازسازی شد. این روزنامه گزارش داد که پس از ساخت تونلی برای تردد قطار در سال ۱۹۹۳، منسوخ شد، اما ساکنان از تخریب دهانه آن خودداری کردند و به یک اثر ملی تبدیل شد.

به گزارش بیزینس اینسایدر، ابر قایق بادبانی Y721 بزوس یکی از بزرگترین کشتی های قایقرانی خواهد بود که تا به حال در هلند ساخته شده است، که مرکز ساخت قایق برای افراد بسیار ثروتمند است.

ارتفاع بلند این قایق تفریحی مشکلات دیگری را برای دومین مرد ثروتمند جهان ایجاد کرده است. دکل های بلند این قایق برای هلیکوپترها خطری ایجاد می کند، بنابراین مدیر عامل سابق آمازون یک قایق تفریحی پشتیبانی با یک سکوی هلیکوپتر را برای دنبال کردن آن راه اندازی کرد.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر