شناسایی چهره های موفق و شهید و برترین چهره های شهدا و ایثارگران در جشنواره «جایزه ملی ایثار» و معرفی آنها.


شنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۱ – ۱۶:۳۷

پناهی روآ

تهران (پانا) – مدیرکل امور شاهد و ایثارگران از آغاز ثبت نام «هفتمین جشنواره آموزشی جایزه ملی ایثار» دانش آموزان شاهد و دانش آموزان مدارس شاهد و خودسوزی سراسر کشور خبر داد. .

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، زهرا پناهی ریوا گفت: دانش آموزان سال اول و دوم دبیرستان های شهید واتسرگر و طرح شهید پراکنده می توانند با مراجعه به سایت شهید اخبار و اطلاعات جشنواره را دریافت کنند. پورتال ir

دبیر شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت وزارت آموزش و پرورش افزود: کلیه ممیزی، راستی آزمایی و بارگذاری مدارک دانش آموزان و داوطلبان برگزیده توسط مدیران مدارس شاهد آموزش فراگیر انجام می شود. سامانه مدیریت معلم (ltms.medu.ir).

مدیرکل امور شاهد و ایثارگر تصریح کرد: پرونده دانش آموزان شرکت کننده صرفاً از طریق سامانه ltms.medu.ir با حداکثر ۱۱ دانش آموز از گروه هدف که بالاترین امتیاز را در بین دانش آموزان مقطع متوسطه کسب کرده اند، ارزیابی می شود. رشته های ریاضی، تجربی، انسانی، حرفه ای، فنی و حرفه ای و دانش آموزان پایه های هفتم، هشتم و نهم به عنوان برگزیدگان نهایی بنیاد شهید و امور ایثارگران معرفی خواهند شد.

دبیرخانه مرکزی شهید وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اهداف برگزاری این جشنواره گفت: هدف از برگزاری جشنواره ملی ایثار، ارتقای سطح علمی، فرهنگی، هنری و ورزشی فرزندان شهید و شیرگر است. همچنین افزایش انگیزه و تحرک تحصیلی و رقابت سازنده و موثر در بین جامعه موفق و سرآمد طرح شهید و ایثارگر گفت: از دانش آموزان برتر و برگزیده این جشنواره در اسفند ماه ۱۴۰۱ تجلیل و تجلیل خواهد شد. .

لازم به ذکر است جشنواره آموزشی جایزه ملی ایثار از سال ۱۳۹۴ توسط بنیاد شهید و قربان و با مشارکت نهادهای آموزشی (وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم و تحقیقات، وزارت بهداشت، درمان، آموزش پزشکی، آزاد) برگزار می شود. دانشگاه و مؤسسه اسلامی). هدف از برگزاری این جشنواره افزایش انگیزه و تحرک تحصیلی، ارتقای سطح تحصیلی شاهد و فرزندان ایثارگر و همچنین ایجاد رقابت سازنده و موثر در بین جامعه هدف و شناسایی شخصیت های موفق و برتر است. .