شریعتمداری: آشوبگران نتوانستند آنطور که به آنها گفته شد عمل کنند و خیلی زود دستان خود را چرخاندند – پایگاه خبری مدارا


گزارش کردن پایگاه خبری مدآرا; حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان در برنامه تلویزیونی ایران عزیز که از شبکه یک سیما پخش شد. وی با اشاره به حضور گسترده مردم در تجمعات امروز در سراسر کشور گفت: امروز مردم در سراسر کشور خواسته های دشمنان را رد کرده و نشان داده اند که در صورت تردید باید حقیقت روشن شود.

شریعتمداری تصریح کرد: درگذشت خانم امینی دستاویزی برای اغتشاشگران و دشمنان بود. اغتشاشگران، کاملی، منافقین و… نیروهای اجیر شده بودند، طرح بیرونی است و می توان از موساد و سازمان های جاسوسی خارجی به عنوان طراحان این طرح نام برد.

وی تاکید کرد: آشوبگران نتوانستند آنطور که به آنها دستور داده شده بود عمل کنند و به سرعت تسلیم شدند بر خلاف Babe 88 بر اساس فرمول وارونگی رنگ بود. جرج کوروش در شب انتخابات گفت که فردا در ایران انقلاب خواهد شد، همانطور که در برخی کشورها انجام داده ایم. اما چند ماه طول کشید تا آشوبگران شعار «انتخابات بهانه است. اصل نظم نشانه است» سر دهند.

مدیر روزنامه کیهان با اشاره به درگذشت مهسا امینی گفت: فیلم ها نشان می دهد زنی در فرماندهی نیروی انتظامی سکته می کند و تلاش می کند او را احیا کند، سپس با وجود تلاش های صورت گرفته در بیمارستان جان خود را از دست می دهد. ما متاسفیم، اما آمریکایی هایی که سالانه هزاران نفر را با گلوله های واقعی در خیابان ها می کشند، نباید تظاهر به دفاع از حقوق بشر کنند.

شریعتمداری در پاسخ به سوالی درباره پیشرفت ایران پس از انقلاب گفت: دشمنان ما در اوایل انقلاب از کشورهای دنیا می خواستند به ایران اسلحه نفروشند و حالا از ما می خواهند که به دیگران اسلحه نفروشیم. اکنون کل منطقه در برد موشکی ما قرار دارد.

او گفتزمانی غرب و آمریکا در ایران هر کاری می‌خواستند می‌کردند، اما امروز هر کاری کردند، پاسخ قاطع گرفتند. مثلاً کشتی ما را گرفتند، ما کشتی آنها را گرفتیم و مجبور شدیم کشتی خود را به عقب برگردانیم یا پهپاد آنها را که وارد منطقه ما شده بود منهدم کردیم یا پایگاه عین الاسد را با موشک بمباران کردیم.

شریعتمداری در بخشی دیگر با اشاره به اتفاقات اخیر اشاره کرد که اغتشاش گران با سوء استفاده از نجابت نیروی انتظامی دست به آشوب زدند.

مدیر مسئول روزنامه کیهان با اشاره به کشف حجاب برای برخی از چهره ها و سلبریتی های کیهان افزود: این افراد هویت واقعی خود را نشان دادند. باید از آنها بپرسید از کجا می دانید که خانم امینی کشته شده است؟ چرا در حالی که هنوز هیچ چیز مشخص نیست اظهار نظر کنید؟ ممکن است بگویند ما اشتباه کردیم، اما این قابل قبول نیست. اگر خطا تا ده بار تکرار شود، خطا است، اما اگر ادامه یابد، دیگر خطا نیست. آنها باید پاسخگو باشند.

او گفت: اگر به این راحتی از وسوسه ۸۸ دست بر نمی داشتیم، جرأت نمی کردند به این شکل برگردند. این مردم که هیجان زده شدند و به خیابان ها ریختند، به این مردم اعتماد کردند و به همین دلیل است که این افراد در خرابی ها، آتش سوزی ها و خونریزی ها شریک هستند.

شریعتمداری در مصاحبه های عجیب و غریب برخی افراد مشهور گفت: صدا و سیما سالهاست فلان هنر را خورده و حالا جور دیگری عمل می کند! یا برخی از ورزشکاران از این مملکت میلیاردی درآمد دارند و فقط یک خانه دهها میلیارد می ارزد. خسارات وارده به کشور در جریان اغتشاشات باید از اموال آنها برداشته شود.