شرمن: بایدن همچنان به دنبال راه حلی برای بازگرداندن توافق هسته ای است


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; در میزگردی به میزبانی واشنگتن پست، وندی شرمن، معاون وزیر امور خارجه آمریکا، ادعاهایی را درباره روند مذاکرات برای احیای برجام و عملکرد ایالات متحده در این مذاکرات مطرح کرد.

شرمن در سخنان خود مدعی شد «مذاکرات در وین به بن بست رسید» و گفت: «مذاکرات به بن بست رسید، یعنی در دور آخر مذاکرات، ایران پاسخ نسبتاً تند به ما داد، پاسخ داد: برای ما غیر ممکن است.”

وی در ادامه مدعی شد: پرزیدنت بایدن همچنان به دنبال فرصت هایی برای بازگرداندن توافق هسته ای ۲۰۱۵ به مسیر خود است. با این حال، واشنگتن در حال آماده شدن برای هر تحولی است، خواه این توافق بتواند بازگردانده شود یا نه.

ادعای وندی شرمن درباره روند مذاکرات وین در حالی مطرح شده است که رسول موسوی دستیار وزیر امور خارجه کشورمان اخیرا در پاسخ به ادعاهایی مبنی بر به بن بست رسیدن این مذاکرات اظهار داشت: آدم عاقل نیست. از یک سوراخ دوبار گاز بگیرید! برعکس، من معتقدم که مذاکرات برجام به بن بست نرسید، اما آنچه مذاکرات را به بن بست می رساند، تلاش سیاسی برای حفظ موضوع ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی با وجود بازگشت به شرایط سال ۲۰۱۵ است. برجام مشترک، بله، ایجاد فرصت برای صهیونیست ها، هرگز.