شامل کاهش مالیات برای تعداد زیادی از بازرگانان


یکشنبه ۱۹ تیر ۱۴۰۱ – ۱۲:۳۶

امور مالی

تهران (پانا) – معاون درآمد سازمان امور مالیاتی گفت: تعداد بازرگانانی که مشمول تخفیف ۵۰ درصدی مالیات شده‌اند، تعداد زیادی است و این کسر شامل تمام اقلام غیر مصرفی از جمله مواد اولیه می‌شود. برای تولید و تجهیز بیمارستان ها.

به گزارش پایگاه خبری وزارت امور اقتصادی و دارایی، محمدتقی پاکمان در پاسخ به این شبهه که نصف کردن مالیات شامل حال تولیدکنندگان نمی شود، زیرا قبلا از مالیات تکلیفی معاف بودند، توضیح داد: بخشنامه اخیر وزیر در اقتصاد، کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی که مالیات پرداخت می کنند ۴ درصد بابت واردات کالاهای غیر مصرفی پرداخت می کردند و مالیات حساب آنها به نصف یعنی ۲ درصد کاهش می یابد.

وی تاکید کرد: بخشنامه ۲۴ تیرماه وزیر اقتصاد شامل تمامی کالاهای تجاری واردکننده کالاهای غیرمصرفی می شود و موضوع ابلاغ بخشنامه به افرادی که قبلا از پرداخت مالیات معاف شده بودند، نبوده است.

با این مقام مسئول در سازمان مالیاتی پیگیری کنید: فقط افراد خاص اعم از واحدهای تولیدی دارای پروانه فعالیت معتبر، پروانه بهره برداری یا پروانه ساخت از مراجع قانونی ذیربط، دستگاه های اجرایی دارای ردیف بودجه در بودجه کل کشور، تعاونی های مرزنشینان، کالاهای موضوع ماده ۱۱۹ قانون امور گمرکی، کالاهای غیرتجاری همراه مسافر یا ارسالی از طریق پست و کالاهای اساسی بر اساس مصوبه کارگروه تنظیم بازار و همچنین اشخاصی که اظهارنامه مالیاتی را در مدت قانونی در طی دو سال گذشته حداکثر تا میزان مجاز طبق مصوبه فوق الذکر مالیات وارداتی را پرداخت نکرده است.

پکمن در پاسخ به دسته بندی واردکنندگان تحت پوشش آخرین بخشنامه گفت: تمامی واحدهای تولیدی واردکننده مواد اولیه خود نیستند و بخش زیادی از مواد اولیه مورد نیاز آنها از طریق تجار تامین می شود و بر این اساس آخرین تصمیم این بود. برای تنظیم و صدور بخشنامه. تبدیل شده بود.

وی ادامه داد: به عنوان مثال بازرگانی که تجهیزات پزشکی و بیمارستانی یا مواد اولیه مورد نیاز کارخانه ها را وارد می کردند و یا بازرگانی که در سال های اول و دوم فعالیت خود هستند و پرونده مالیاتی آنها به دو سال نرسیده و مشمول معافیت قبلی نمی شدند. با بخشنامه اخیر مشروط به کاهش.

معاون درآمد سازمان امور مالیاتی تصریح کرد: این تصمیم با هدف کاهش قیمت تمام شده تولید و کاهش تورم اتخاذ شده است و بر این اساس مالیات واردات کالاهای غیر مصرفی بدون توجه به هویت واردکننده مشمول مالیات می شود. . مالیات بر واردات از ۴ درصد به ۲ درصد کاهش یافت.