شارون کوپلان هوروویتز در مورد یادگیری نمایش عروسکی در طول همه گیری


روی استارترهای خمیر مایه حرکت دهید.

شارون کوپلان هوروویتز، از افراد اجتماعی Upper East Side به عنوان یک مشاور هنری و ناشر هنرهای زیبا شناخته می شود، اما او در طول همه گیری همه گیر به رویای دوران کودکی خود جامه عمل پوشاند: عروسک گردان شدن.

هوروویتز طی چند سال گذشته عروسک گردانی حرفه ای را آموخته است و حتی عروسک گردان مخصوص به خود را دارد. مانند یک خانم واقعی بالای شهر که ناهار می خورد، این عروسک قبلاً اولین فرش قرمز خود را انجام داده است – و لباس های طراحی شده ای دارد که توسط اسحاق میزراهی و دیگران برای آن ساخته شده است.

هوروویتز، یکی از اعضای ثابت گردهمایی گالا، اخیراً یک نمایش خصوصی برای نمایش AppleTV+ “Fraggle Rock: Back to the Rock” در Carlyle برای معلم عروسک گردانی خود، ستاره سابق “Avenue Q”، بن دوروچر، که عروسک گردان است، برگزار کرد. نمایش و همچنین یک مجادله برای “خیابان کنجد”.

او به ما گفت که در ابتدا خجالت می‌کشید در گذشته عشقش به عروسک‌ها را به اشتراک بگذارد.

او می‌گوید: «لحظه‌هایی بود که آن را فقط با افرادی که آن را درک می‌کردند به اشتراک گذاشتم، و اکنون می‌بینم که مخاطبان بزرگسال بسیار بیشتری وجود دارد. “این فقط تاثیر و ارتباط با دوران کودکی نیست، بلکه هنرمند و فرآیند خلاق است که برای بزرگسالان قابل دسترسی است.”

هوروویتز، که عضو هیئت مدیره هنرهای نمایشی غیرانتفاعی نیو ۴۲ است، به ما می گوید: «من عاشق جیم هنسون و «خیابان کنجد» بودم و به عنوان یک تماشاگر نسل اول و طرفدار ماپت ها هرگز مرا ترک نکردم. از بسیاری جهات، به همین دلیل بود که من به تئاتر و دنیای هنر علاقه مند شدم، زیرا چقدر زیبایی شناسی است و این واقعیت که همه اینها را در کنار هم قرار می دهد.

او افزود: «کووید برای همه ما یک مکث بود و این لحظه را به ما داد… من حساس بودم که آنهایی که در دنیای تئاتر بودند خیلی سریع مجبور بودند کاری را که انجام می‌دادند متوقف کنند و نگران آنها بودم. این فرصتی برای دستیابی و حمایت بود.»

هوروویتز، که با ریچارد نویسنده ازدواج کرده است، توسط خانواده‌اش «شارون عروسک خیمه شب بازی» خودش را به او هدیه داد. Mini-Me او توسط سازنده Laura Manns ساخته شده است که پروژه هایی را برای Sesame Street، Nickelodeon و Google انجام داده است.

این دو نفره به اندازه نیمی از یک کپی دقیق از یک کت و شلوار Chanel از کمد هوروویتز – که توسط Manns نیز ساخته شده است – می پوشد و طراحی های بیشتری به خود خواهد گرفت. طراح میزراهی – که برای منفعت، برای ستاره «خیابان کنجد» لباسی ساخت و برای برت و ارنی برای Life & Style ظاهری ایجاد کرد – در حال ایجاد نسخه کوچکی از یکی از ظاهرهای خود از کمد خود هوروویتز است.

این عروسک پر زرق و برق یک آرایشگر واقعی نیز برای افراد مشهور دارد: گارن یکنواخت – که روی لیندا اوانجلیستا، مدونا و فارا فاوست کار کرده است – در مورد مدل های آینده موهای خود مشاوره می دهد.

«شارون عروسک» قبلاً در صحنه مهمانی نیویورک با قدم زدن روی فرش قرمز در افتتاحیه نمایشگاه «عروسک‌های نیویورک» در موزه شهر نیویورک اثری از خود بر جای گذاشته است.

هوروویتز به ما می‌گوید: «مثل داشتن یک اسب اصیل یا اتومبیل مهم است: باید بدانید که چگونه از آن استفاده کنید. از نظر تشریحی واقعاً سخت است… در بیشتر موارد، دست شما برای مدت زمان طولانی بالای سر شما کشیده می شود. شما با یک مانیتور برعکس کار می کنید. داره ورق میزنه از نظر ذهنی من این کار را برای دوربین انجام می دهم تا شما انسان ها را نبینید، فقط عروسک های خیمه شب بازی.

وی افزود: «در کمال تعجب، این شبیه به رقص است. از نظر فیزیکی بسیار سخت است و شما باید تمام بدن خود را در آن قرار دهید، نه فقط بازوی خود را… عنصری از جادو وجود دارد که نمی توانید آن را کمیت کنید.”

مینی من عروسک خیمه شب بازی شارون کوپلان هوروویتز.
مینی من عروسک خیمه شب بازی شارون کوپلان هوروویتز.
شارون کوپلان هوروویتز

هوروویتز همچنین قدردانی عمیقی از جامعه عروسک گردانی به دست آورده است و گفته است که تحت تأثیر “خون، عرق، اشک و تلاشی که لازم است” قرار گرفته است.

او درباره تجربه یادگیری خود در پشت صحنه می گوید: «این یک فرآیند همه جانبه و مشارکتی است. تیم‌های بزرگی وجود دارند، خلاقیت‌های زیادی وجود دارند و هر کاری انجام می‌دهند تا کاری انجام دهند. تعهد نسبت به جامعه وجود دارد. جیم هنسون، یکی از خلاق ترین نابغه های تاریخ؛ او فقط چیزی را خلق نکرد، او یک جهان کامل را خلق کرد.»

هوروویتز علاوه بر دنبال کردن سرگرمی منحصر به فرد خود، اخیراً یک نمونه کار چاپی با نسخه محدود با آثار اصلی هنرمندانی مانند جاسپر جانز و اد روشا را برای جشن ۱۵۰ سالگرد موزه هنر متروپولیتن ایجاد کرد که در حال حاضر در موزه در معرض دید عموم قرار دارد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر