سردار کوثری: وقتی کارشناسان ملی داریم چرا باید از خارج از کشور مربی بیاوریم؟ / از بین فوتبالیست هایی که سابقه بازی در تیم های خارجی سپاه را داشته اند می توانیم مربی تیم ملی فوتبال را انتخاب کنیم – پایگاه خبری مدرس


گزارش کردن پایگاه خبری مدآرا; سردار اسماعیل کوثری نماینده مردم تهران در شورای اسلامی و فرمانده سابق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خصوص برکناری اسکوچیچ گفت: متاسفانه ما پایتخت کشورمان را جدی نمی‌گیریم. اگر افراد زیادی داریم که نه تنها در فوتبال بلکه در سایر رشته ها هم توانمند و متخصص هستند، اگر به این افراد جایگاهی داده شود، خیلی بیشتر از قدرت های خارجی می توانند باعث افتخار کشور شوند.

وی افزود: مربیان ملی اکنون در بسیاری از رشته های ورزشی سرمربی شده اند و توانسته اند در سطح بین المللی برای کشور افتخارآفرینی کنند، پس چرا در فوتبال این اتفاق نمی افتد؟!

فرمانده سابق سپاه پاسداران بر تمرکز بر مربی ملی تاکید کرد و تصریح کرد که ابتدا باید از توانمندی ها و پول گرانبهای خود استفاده کنیم و در صورت لزوم از نیروهای خارجی استفاده کنیم. با توجه به اینکه می گوییم کمبود بودجه داریم و به نوعی تحت فشار هستیم، چرا از نیروهای متخصص خود استفاده نکنیم؟!

سردار کوثری با اشاره به اینکه با انتصاب مربی خارجی از ارز جلوگیری می کنم، گفت: اگر در داخل متخصص داریم، پس چه لزومی دارد که با آوردن مربی خارجی ارز از کشور خارج شود؟! حداقل عواقب آن این است که در نهایت می گوییم از مربیان ملی استفاده کردیم، اما آنها نتوانستند نیازهای ما را برآورده کنند. این نیست؟!

وی افزود: اگر می خواهیم مربی خارجی بیاوریم باید مراقب باشیم که او صلاحیت کامل داشته باشد! در این صورت باید مربی خارجی بیاورید نه الان! به نظر می رسد آقای اسکوچیچ موفق شد این تیم را به جام جهانی برساند اما حالا سوال اینجاست که چه شد که فدراسیون فوتبال تصمیم به اخراج اسکوچیچ گرفت؟!

این نماینده مجلس یازدهم به سرمربی جدید تیم ملی فوتبال اشاره کرد و با اطلاعات دقیقی که دارم می دانم افراد اصیلی با تجربه در رشته اصلی مربیگری فوتبال وجود دارند.

وی ادامه داد: کسانی که خود را به عنوان مردان اکشن ثابت کرده اند، عناوین ملی و بین المللی کسب کرده اند و به عنوان تیم در تیم های اروپایی و خارجی بازی کرده اند، باید مربی تیم ملی فوتبال باشند. یک مربی فوتبال می تواند مانند یک مربی والیبال بومی باشد و این کاملاً ممکن است.

سردار کوثری در واکنش به اظهارات اخیر حسن عباسی با بیان اینکه در هر ورزشی افراد خوب و بد وجود دارند، گفت: بالاخره این امکان وجود دارد که افراد با آداب و رسوم و آداب مختلف در یک حرفه خاص با هم کار کنند که اصلا عجیب نیست. در هر رده و حرفه ای افراد با سلایق، عقاید و عقاید مختلف وجود دارند.