سخنگوی دولت: وزارت بازرگانی نیازمند تصمیم مجلس نمایندگان است – پایگاه خبری مدارا


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; سخنگوی رسمی و رئیس شورای رسانه ها درباره آخرین وضعیت حقوق بازنشستگان و کارکنان دولت گفت: دولت به پیشنهاد سازمان و دولت با افزایش مستمری صندوق های بازنشستگی کشوری و لشکری ​​و همچنین کارکنان موافقت کرد. اداره امور استخدامی تا پایان شهریور ماه تکمیل خواهد شد.

علی بهادری جهرمی در نشست خبری روز سه‌شنبه در آستانه اولین سالگرد دولت گفت: گزارشی از عملکرد دولت در بخش‌های مختلف برای اطلاع عموم تهیه شد و برخی از مسئولان نشست خبری خود را برگزار کردند.

وی به تشکیل ستاد بزرگداشت هفته دولت اشاره کرد و گفت: وزرا به نمایندگی از دولت در این هفته به سراسر کشور سفر می کنند و خدمات دولتی را به مردم ارائه می کنند و پروژه های استانداری های مربوطه را افتتاح می کنند.

با توجه به اولویت های عملکردی دولت، شعار هفته دولت «دولت مردمی» بود و تصریح کرد: گزارش هایی در راستای این شعار ارائه می شود و روزها از چهارشنبه با نام «میثاق با استانداری» آغاز می شود. “، “فساد.” و عدالت “مستقیم”. تحول و خلاقیت، خانواده و سلامت، اخلاق و معنویت، دانش و پیشرفت، و شجاعت و عقلانیت.

ارزیابی ها به صورت حساب به معلمان پرداخت می شود

بهادری جهرمی همچنین به قانون طبقه بندی معلمان اشاره کرد و گفت: طرح طبقه بندی معلمان بیش از ۱۰ سال است که بی نتیجه مانده و قبل از سیزدهمین سالگرد دولت سیزدهم و یکی از وعده های رئیس جمهور تصویب و اجرا شده است.

وی افزود: آیین نامه مذکور در چارچوب قانون تنظیم، تهیه و طبقه بندی معلمان اعمال شد و سازمان برنامه و بودجه مبلغی را به حساب آورده است.

افزایش حقوق بازنشستگان و کارمندان دولت

رئیس شورای دولتی رسانه در پاسخ به خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران درباره آخرین وضعیت حقوق بازنشستگان و کارکنان دولت گفت: سازمان امور اداری و استخدامی کشور با تصویب آیین نامه برنامه و بودجه ارائه کرد. پیشنهاد افزایش مستمری از صندوق های بازنشستگی لشکری ​​و کشوری و نیز کارکنان دولت که با آن موافقت شد.

وی افزود: به منظور افزایش حقوق کارکنان دولت به ویژه کارکنانی که حقوق کمتری نسبت به سایرین دارند، این پیشنهاد ارائه شد تا مراحل نهایی را طی کرده و اجرایی شود.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: ماه آینده شاهد تکمیل پیشنهاد کمک به این دو مجموعه در هفته دولت خواهیم بود.

دولت برای معرفی وزیر تعاون تا پایان شهریورماه فرصت دارد

رئیس شورای رسانه ای دولت درباره علت عدم معرفی وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی از سوی دولت به مجلس، گفت: طبق اصل قانون فرصت معرفی وزیر سه ماه است و این فرصت موجود است و هنوز تمام نشده است.

وی افزود: دولت تا پایان شهریور یک وزیر پیشنهادی را معرفی می کند، البته این وزارتخانه مشرف است و خالی از مسئولیت نیست.

پاسخ کتبی ایران شب گذشته ارسال شد

بهادری جهرمی با بیان اینکه آیا جلسه شورای امنیت ملی درباره برجام برگزار شد یا خیر، تصریح کرد: جلسات مربوطه برگزار شد و پاسخ کتبی ایران شب گذشته ارسال شد و هیچ خبر جدیدی جز آنچه از سوی وزیر امور خارجه اعلام شده، وجود ندارد. SSC مربوطه همان پیامی است که ارسال شده است.

سخنگوی دولت درباره فعالیت دولت برای غلبه بر تورم و ایجاد نقدینگی گفت: شرایط اقتصادی کشور با تورم بالای ۴۰ درصد و حتی حدود ۶۰ درصد در شهریور ماه گذشته شرایط را برای همه سخت و استرس زا کرده است که نیازمند زمان و جدیت است. سیاست هایی برای اصلاح آن

وی خاطرنشان کرد: یکی از سیاست های دولت گردش یارانه ها برای کنترل نقدینگی و ایجاد وجوه است.

بهادری جهرمی میزان نقدینگی در سال ۱۳۹۱ را حدود ۵۰۰ هزار میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: این میزان در ۱۰ سال به چند هزار میلیارد و ۸ برابر افزایش یافت که بر نقدینگی بازار تأثیر می گذارد.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: دولت با سیاست های خود توانست روند صعودی نرخ رشد را به سمت دیگری سوق دهد، چرا که رشد اقتصادی در ده سال گذشته با هشت برابر شدن نقدینگی صفر بوده و امروز با این سیاست ها اقتصادی است. رشد ۵ درصد و تورم ۶۰ درصد در شهریور به ۴۲ درصد رسید و تورم ۱۲ ماهه ۱۲ درصد کاهش یافت.

دولت مصمم به اصلاح نظام بانکی است

رئیس شورای دولتی رسانه درباره تسهیلات طرح بهبود جمعیت و حمایت از تولید مثل گفت: ۲۳۳ هزار طرح از جمله وام فرزندآوری و خودرو به جوانان جمعیت اختصاص یافته است.

وی به وقوع برخی افراط در پرداخت وام ها اشاره کرد و ادامه داد: دولت مصمم به اصلاح نظام بانکی است و با جدیت در این مسیر حرکت می کند.

وزارت بازرگانی نیاز به تصمیم مجلس نمایندگان دارد

بهادری جهرمی در پاسخ به اینکه لایحه قانون تفکیک وزارت صنعت و بازرگانی چه زمانی به مجلس ارائه می شود، گفت: تشکیل وزارت بازرگانی طرحی است که در مجلس ابلاغ و تصویب شده است. شورای نگهبان اعلام کرد که با تشکیل مجلس و دولت جدید، مجلس یازدهم از طریق مکاتبه نظر دولت را خواستار شد.

وی افزود: دولت مصوبه کتبی خود را به مجلس نمایندگان ارسال کرده است و بنابراین تصمیم گیری درباره وزارت بازرگانی باید در شورای اسلامی باشد.

مردم خواستار توقف کسب و کار مسکن هستند

سخنگوی دولت درباره افزایش قیمت ها در بازار مسکن گفت: کم کاری در حوزه مسکن باعث شده این کالای مصرفی به کالایی سرمایه داری تبدیل شود و اصلاح این مشکل نیازمند تکمیل طرح هایی مانند مسکن است. ساخت و ساز و طرح ملی مسکن.

وی با اشاره به اینکه شکاف عرضه و تقاضا در کشور مسکن را با چالش مواجه می کند، تاکید کرد: دولت در حال تلاش برای عرضه است، زیرا مصوبات مسکن کوتاه مدت است و باید فونداسیون انجام شود.

بهادری جهرمی از مردم خواست تا خواهان توقف فعالیت های انجام شده برای این نیازهای اولیه باشند.

سخنگوی دولت درباره ساماندهی زائران اربعین نیز گفت: اولین جلسه در ستاد اربعین یا با حضور رئیس جمهور برگزار شد و گزارش ها در یکی از جلسات دولت ارائه شد.

وی ادامه داد: لغو روادید یکی از اقدامات دولت برای تسهیل این سفر و برگزاری هر چه بیشتر این رویداد جهانی است.

رئیس شورای دولتی رسانه به بازگشایی مرزهای جدید تسهیلات ساماندهی جذب سربازان وظیفه و اعلام هزینه سفر به عنوان بخشی از راهکارهای تسهیل سفر و اسکان اشاره کرد و تاکید کرد: زیبایی مراسم اربعین این است که مردمی هستند. از مردم دعوت می کنیم با مشارکت خود در این جشن کمک کنند.

۹۸ درصد از نسخه آنلاین انجام شده است

سخنگوی دولت در بخشی دیگر از این دیدار با قدردانی از فعالیت های وزارت بهداشت و درمان این فعالیت ها را محدود به کرونا ندانست و گفت: امسال تعداد تخت های کودکان از ۵۰۰ تخت به ۱۵۰۰ تخت افزایش و دو برابر شد. تخت های بیمارستانی نیز در یک سال ۱۰ درصد و ۱۰ هزار تخت افزایش یافت.

بهادی جهرمی گفت: همین یک سال پیش نسخه الکترونیک آن طور که باید اجرا نمی شد، اما امروز ۹۸ درصد نسخه ها الکترونیکی است.

وی همچنین پوشش جامع بیمه سلامت را یکی از موفقیت های وزارت بهداشت در این دولت برشمرد و افزود: امسال مردم باید فراگیر شدن بیمه را به همت همکاران در وزارت بهداشت با همکاری جشن بگیرند. سایر نهادهای مسئول

تمرکز آیین نامه واردات خودرو بر حذف انحصار است

سخنگوی رسمی دولت تصریح کرد: وزارت حریم خصوصی مقررات واردات خودرو را به دولت ارائه کرد و کلیات آن در جلسه هیئت دولت تصویب شد، البته در برخی مواد اختلاف نظر وجود دارد و نیاز به اصلاح دارد. وی با بررسی گفت: در دولت بحث شد که این موضوع مرحله به مرحله حل شد. سایر بازارها نباید تخریب شوند و منابع مالی لازم به درستی پیش بینی شود.

وی تاکید کرد: این امر مستلزم کار کارشناسی دقیق تری است و به همین دلیل دائما در کمیته اقتصادی دولت بررسی می شود.

۸۶ درصد پروژه آبرسانی غدیر تا پایان شهریور افتتاح می شود

رئیس شورای دولتی رسانه گفت: طرح آبرسانی غدیر خوزستان ۸۶ درصد پیشرفت داشته و این پروژه با سرعت بسیار بالایی به کار خود ادامه می دهد.

وی افزود: برآورد اولیه برای اجرای این طرح ۳۶ ماه بوده است و دولت برای تامین آب شرب ۲۶ شهر و ۱۰۰۰ روستای خوزستان با سرعت بیشتری پیش می رود.

نظارت ستادی و سفرهای منطقه ای نیز مکمل یکدیگر هستند

بهادری جهرمی برنامه نظارت رئیس جمهور را یکی از اقدامات سیزدهم دولت دانست و گفت: طرح نظارت بر ستاد وزارتخانه ها ابتکاری است که رئیس جمهور تاکنون از ۶ وزارتخانه بازدید کرده است.

به گفته سخنگوی دولت، در این طرح گزارش های عملکردی دستگاه توسط کارشناسان دریافت و ارزیابی می شود.

وی افزود: در جلسه ستاد رئیس جمهور تمرکز بر اولویت های آن دستگاه است به طوری که مصوبات جلسه ماهانه به طور مرتب پیگیری و پیگیری می شود.

رئیس شورای رسانه ای دولت خواستار نظارت بر ستاد تکمیل کننده سفرهای دولت به استانداری ها شد و گفت: پیگیری و رصد نتایج آن چه در نظارت میدانی در استانداری ها انجام می شود.