سامانه ای برای اطلاع رسانی پدیده های جوی به پلیس راه خوزستان وجود ندارد – پایگاه خبری مدرا


سرهنگ رضا دولاچاهی اظهار کرد: به دلیل اینکه سامانه ای برای اطلاع رسانی پدیده های جوی از جمله مه در این استان به پلیس راهور وجود ندارد، نمی توان برای پیشگیری از تصادفات در جاده های استان اقداماتی انجام داد.

وی گفت: پیش از این از طریق نرم افزاری از سوی اداره کل هواشناسی خوزستان وضعیت جوی به پلیس راه خوزستان اعلام شده بود اما به دلیل قطعی اینترنت در چند روز گذشته امکان دسترسی به این نرم افزار را نداریم.

رئیس پلیس راه خوزستان گفت: سامانه ای از سوی مدیریت بحران و اداره کل هواشناسی استان خوزستان ایجاد شود تا قبل از وقوع پدیده جوی به پلیس راه اطلاع داده شود.

سرهنگ دولاچاهی گفت: اکثر کارخانه ها و شرکت های بزرگ خوزستان خارج از محدوده شهری هستند و کارکنان این شرکت ها برای رفتن به محل کار مجبورند در جاده های استان تردد کنند و این یک ضرورت است.

وی بیان کرد: در مواردی که شدت پدیده مه زیاد و دید کاهش می یابد، پلیس راه را برای جلوگیری از حوادث رانندگی می بندد تا حادثه ای رخ ندهد، اما متاسفانه برخی اصرار به بازگشایی جاده دارند، لذا از مردم در این زمینه درخواست داریم. موارد برای همکاری با پلیس راهنمایی و رانندگی تا شاهد تصادف در جاده نباشیم.

سرهنگ دولاچاهی افزود: روز یکشنبه در جاده اهواز – اندیمشک، جاده خرمشهر و جاده سربندر مه گرفتگی رخ داد که خوشبختانه تاکنون حادثه ای در این محورها رخ نداده است.

وی از رانندگان خواست در مواقع مه و دید کم چراغ های خود را روشن کرده و با سرعت مطمئنه حرکت کنند، البته بهتر است تا بهبودی هوا در حاشیه جاده توقف کنند.

سرهنگ دولاچاهی گفت: در یک سال گذشته تصادفات رانندگی زیادی بر اثر مه رخ داد که از آن جمله می توان به برخورد ۴۰ دستگاه خودرو در جاده بهبهان در استان خوزستان اشاره کرد.

رطوبت ۱۰۰ درصدی بامداد یکشنبه در شهرهای خرمشهر و آبادان باعث کاهش دید به حدود ۱۰۰ متر در جاده های این دو منطقه شد.

منبع: ارنا