سازمان ملل متحد باید سازمان ملل باشد نه سازمانی از قدرت ها


آیت الله رئیسی در دیدار دبیرکل سازمان ملل متحد:

جمعه ۱ مهر ۱۴۰۱ – ۱۰:۳۸

اصلی و ناودان

تهران (پانا) – رئیس جمهور با اشاره به بحران های کنونی در برخی کشورهای منطقه، راه حل همه آن ها را شکل گیری گفت وگوهای ملی بدون دخالت خارجی دانست و گفت: لازم است سازمان ملل متحد نقش جدی تری داشته باشد. . نقش در برابر رفتار یک جانبه

آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی در ادامه برنامه های چهارمین روز سفر خود به نیویورک عصر پنجشنبه به وقت محلی در دیدار با آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد بر اهمیت جایگاه این سازمان در اعطای کشورها تاکید کرد. در حل مشکلات آنها و جلوگیری از دخالت بیگانگان در امور آنها نقش داشته باشد.وی گفت: سازمان ملل باید معنای واقعی سازماندهی دولتها باشد نه سازماندهی نیروها.

رئیسی جمهوری اسلامی ایران را دوستی در روزهای سخت برای همسایگان خود توصیف کرد و به اقدامات بشردوستانه ایران در پناه دادن به مهاجران افغانستانی و همچنین جنگ جدی با تروریسم به عنوان یک خطر بزرگ برای منطقه و جهان اشاره کرد و گفت: از سوی دیگر، دست، آمریکا و ناتو منطقه ما را که جنگ، ویرانی و اشغال است، رها کرده و کشته شده اند.

رئیس جمهور با اشاره به بحران های جاری در برخی از کشورهای منطقه، شکل گیری گفت وگوهای ملی بدون دخالت خارجی را راه حل همه این بحران ها دانست و افزود: لازم است سازمان ملل در مقابله با یکجانبه نقش جدی تری ایفا کند. رفتار – اخلاق. .

رئیسی بر حمایت ایران از گفت‌وگوهای منطقه‌ای برای حل مسائل بین کشورها تاکید کرد و خطاب به دبیرکل سازمان ملل متحد گفت: اگر عدالت و عدالت از این جایگاه اجرا شود نام بزرگی در تاریخ این سازمان جهانی باقی خواهد ماند.

دبیرکل سازمان ملل متحد در این دیدار همچنین با قدردانی از ادامه اقدامات جمهوری اسلامی ایران در تامین سرپناه برای آوارگان افغانستانی، نقش ایران در آتش بس یمن را ستود و خروج آمریکا از توافق هسته ای را اعلام کرد. . کار بسیار غیرسازنده و آزاردهنده ای بود.

آنتونیو گوترش ابتکار ایران را برای ایجاد چارچوبی برای گفت‌وگوهای منطقه‌ای سازنده و مورد حمایت سازمان ملل دانست و بر مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال موضوع حقوق بشر تاکید کرد و گفت: نباید از حقوق بشر به عنوان ابزار استفاده کرد. بهانه ای برای جنگ با ملت ها

دبیرکل سازمان ملل متحد با ابراز نارضایتی از عدم تعلیق تحریم ها علیه ایران با وجود ویروس کرونا، گفت: ایران دارای تمدنی کهن و جزء لاینفک و غیرقابل انکار دنیای امروز است و ملاحظات جمهوری اسلامی ایران است. . برای حل مشکلات یمن، عراق، سوریه، لبنان و افغانستان. دست مردمش آرام و معقول است.