ساترا: هنوز در مورد تعلیق مجوز فیلیمو و نماوا تصمیم نهایی نگرفته ایم – پایگاه خبری مدآرا


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; انتشار پیام رئیس سازمان بین المللی نظارت سمعی و بصری (ساترا) روز گذشته به بیست نهاد رسمی کشور، موجی از واکنش های متفاوت را در میان فعالان رسانه ای و فضای مجازی به دنبال داشت و برخی از نمایندگان مجلس نیز نظرات خود را منتشر کردند. در این رابطه. ..

سعید مقیسه رئیس ستره توضیحاتی در خصوص پیام منتشر شده ارائه کرده است که در ادامه می خوانید.

موگز در خصوص شایعاتی مبنی بر لغو مجوز فیلمو گفت: با وجود اینکه برخی اخبار گمراه کننده مبنی بر لغو مجوز سیستم درخواستی فیلمو (فیلمو و نماوا) منتشر شده است، اما حقیقت این است که تصمیم نهایی در این خصوص گرفته نشده است. مورد پس از اتخاذ تصمیم مبنی بر تعلیق مجوز سکوهای مذکور.

وی افزود: البته برخی از سامانه های درخواستی تخلفاتی انجام داده اند که منجر به کسر امتیاز ارزیابی آنها شده است، بنابراین اگر روند کاهش امتیاز ارزیابی آنها ادامه یابد و به کمتر از حداقل مورد نیاز برای فعالیت برسد، اقدام به اخذ امتیاز می کنیم. اقدامات قانونی لازم

رئیس سترا گفت: بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی و بیانات رهبر انقلاب در سال ۱۳۹۳، رسانه های سمعی و بصری جهانی با ابعاد مختلف از جمله استانداردهای محتوایی و حفظ حریم مقدس نظارت و تنظیم می شوند. مسئولیت خانواده ها بر عهده صدا و سیما است و بر این اساس ساترا تمام توان خود را برای اجرای قانون به کار می گیرد.

این مدیر فرهنگی خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبه شورای عالی مجازی، ترافیک داخلی باید نصف قیمت برای کاربران شبکه های داخلی محاسبه شود و تا زمانی که این مصوبه لازم الاجراست، هیچ سامانه ای حق عرضه محصولات خود را ندارد. به کاربران دارای معلولیت عمل قیمت کامل

مقصه اضافه کرد: اگر سیستم های ویدئویی به صورت درخواستی به اصول فرهنگ ایرانی اسلامی این مرز و بوم احترام بگذارند، ساترا به تجارت، توسعه و پایداری آن احترام می گذارد، اما ما در بستری که ارزش های ایرانی-اسلامی را نادیده می گیرد، سازش می کنیم. ساترا تمام تلاش خود را برای انجام ماموریت خود در پاک نگه داشتن فضای مجازی انجام خواهد داد.

به گفته وی، مقررات و قرار گرفتن در چارچوب بخش خصوصی نه تنها محدودیت ایجاد می کند، بلکه راهی برای جلب حمایت دولت از آنها برای پیشرفت بیشتر است.

وی در خاتمه گفت: وظیفه قانونی این سازمان در دسترس قرار دادن محتوای سالم در اختیار اقشار مختلف مردم با استفاده از کانال های ارتباطی و رسانه ای مختلف است و در این راستا TVBion را به عنوان قدیمی ترین و پرمخاطب ترین رسانه معرفی کرده است. برای انتشار محتوا در فضای مجازی: اکثر رسانه های فعال خصوصی نیستند. این پلتفرم توسط سازمان صدا و سیما اداره می شود. تمامی مطالب منتشر شده در تلبیون قبل از پخش ممیزی شده و از نظر محتوایی جزو معتبرترین رسانه های فضای مجازی کشور است. علاوه بر این، این پلتفرم در ارائه خدمات رایگان به نهادهای دولتی پیشرو است و به عدم کسب درآمد از طریق عبور از خطوط قرمز محتوا و به چالش کشیدن فضای پاک برای خانواده ها می بالد.